کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - هدف اصلی

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

هدف اصلی


در زندگی چه کاری بوده است که همیشه می خواستید آن را اجرا کنید ولی از انجام آن می ترسیدید؟ همیشه خود را در حالی دیده اید که آن  را اجرا کرده اید و احساس رضایت درونی دارید. شروع مجدد برای تحصیل و دوباره کنکور دادن بعد از سال ها، یا تغییر رشته و کنکور دادن در رشته ی جدید با هدف دست یابی به رشته ای که سال ها از آن دور بوده اید یا به تازگی متوجه شده اید که به آن علاقمند هستید. همه  ی این موارد مثال هایی از اتفاقاتی است که افرادی می خواهند آن را اجرا کنند ولی همیشه هراس دارند. می ترسند از شکست، از نرسیدن از قبول نشدن و از طرد شدن در فضای پیش رو.
امروز قرار است یک واقعیت را با شما در میان بگذارم که بسیار بسیار مهم و متفاوت از همه ی دانسته های قبلی شماست. همه ی انسان ها یک هدف اصلی دارند، هدفی که سال های سال با آن زندگی می کنند و همیشه خود را روزی در دست یابی به آن متصور می شوند. هدفی که هویت و رسالت آن هاست. انگار ماموریت داشته اند تا به زمین فرود بیایند و آن کار را اجرا کنند و از اجرای آن به شدت احساس رضایت کسب کنند.
نکته ی جالب این است که هدف اصلی و درونی همه ی انسان ها، آن ها را دچار ترس می کند، ترس از نرسیدن و ترس از ناکامی. همیشه می ترسند که نکند در این مسیر شکست بخورند و به آنچه که در سر داشته اند نرسند در حالیکه همان هدف، بزرگترین ماموریت آن ها روی کره ی خاکی است. آن ها  از اجرای هدف درونی خود فراری هستند، زیرا دوست ندارند هرگز با صحنه ی ناکامی در مسیر هدفی که سال ها با آن در ارتباطند برخورد کنند و لذا هر روز  با هر بهانه ای آن را پشت گوش می اندازند.
سال ها یا ماه هاست که می خواهند در یک رشته ی دانشگاهی قبول شوند و هر شب با خود می گویند اگر این رشته را بروم معرکه است، حتما به تمام رویاهام می رسم و می توانم یک انسان خوشبخت باشم. همه ی افراد یک هدف اصلی منحصر به فردی دارند که برای تحقق یک هدف به زمین فرستاده شده اند. گاهی، همان کاری را که از آن ترس و واهمه دارید همان هدف قبلی شماست. انسان هایی را می شناسم که در سی یا سی پنج سالگی به مسیر هدف خود بازگشته اند. این هدف شما را به سمت خود می کشاند. 
جالب است که همه ی این انسان ها سالها از هدفی می ترسیده اند که تمام خوشبختی و چیزی بوده است که از این دنیا می خواسته اند. تمام شب ها را از ترس شکست در هدفی به خواب رفته اند که برایش خلق شده اند. این زندگی برای شماست، شما هم یک هدف اصلی  دارید که در تنهایی خود به آن می اندیشید. از اجرای آن می ترسید و از شکست در این مسیر واهمه دارید اما یادتان باشد:
اگر این هدف، همان هدف اصلی باشد که شما مامور به اجرای آن هستید، آیا باز هم از آن می ترسید؟ 


امین
چهارشنبه 8 آبان 1398 01:45 ق.ظ
سلام استاد من یه مشکلی در تست زنی دارم به فرض اینکه من ۳۰۰۰ تا تست فیزیک تا روز کنکور بزنم و به مباحث مسلط بشم بعد برای جمعبندی نزدیک به کنکور که همه نکات این حجم زیاد از تستو که نمیشه مرور کرد و اگه هم بخوای فقط چند تست گزینش شده یا تیپ تست های هر فصلو دوباره کار کرد تسلطی که قبلا با زدن همه تست ها داشتم از بین میره چیکار باید کرد؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. مشکل شما اینجاست که فکر می کنید جمع بندی فقط باید نزدیک کنکور باشد طوری که همه چیز را باید همان چند روز مانده به کنکور مرور کرد. در حالیکه شما باید از همین حالا چرخه تست زنی برای تست هایتان داشته باشید. نه اینکه امروز تست شماره 1 را بزنید بعد این تست زده نشود تا نزدیک کنکور خود این تست ها باید به طور منظم در بازه های نزدیک به هم تکرار شوند تا در اثر این تکرار به قدرت و مهارت شما تبدیل شوند. وقتی چرخه های تست زنی منظم داشته باشید آنقدر به تسلط می رسید که نیازی به این تفکر نیست که همه تست ها را مثلا یه هفته قبل از کنکور تست بزنید. چون هیچ کسی اینکار را نمی تواند انجام دهد.
بنابراین شما از الان چرخه های تست زنی را در برنامه تان بسازید طوری که به طور منظم خود تست ها را به صورت دسته دسته، تکرار کنید و تست زنی تکراری در برنامه تان داشته باشید تا تسلط تان از همین حالا تا روز کنکور همیشه بالا نگه داشته شود. موفق ترین باشید.
پنجشنبه 13 تیر 1398 07:55 ب.ظ
سلام آقای جدیدی
چیزی را در فرآیند هدف گذاری نمی فهمم.
شما در تاپیک های جدید مرتبا تاکید می کنید که هدف گذاری باید مطابق نیاز های انسانی باشد اما این جا علاوه بر نیاز انسانی تاکید داشتید که هدف گذاری باید قلبی باشد و آن چیزی باشد که همیشه می خواستیم انجام بدهیم.
می توانید کمی بیشتر توضیح بدهید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. این دو هیچ منافاتی با هم ندارند. نیازهای انسانی همان چیزهایی هستند که شما برای تکمیل معنای زندگی خود به آن ها نیاز دارید. پول، شهرت، جایگاه اجتماعی، مفید بودن و... همگی نیازهای انسانی هستند که به زندگی معنای عمقی می دهند. موفق ترین باشید.
دوشنبه 20 خرداد 1398 07:17 ب.ظ
چطور از هدف قلبیمون مطمئن بشیم ؟ یعنی از کجا مطمئن بشیم این همون هدفیه که میتونه منو راضی کنه ؟دلم میخاد تموم چیزایی که بقیه گفتن و شنیدم درباره رشته ها از ذهنم پاک شه تا بینم اون وقت کدوم رو انتخاب میکردم .چطوریه که هر 1000 نفر اول کنکور تجربی پزشکی و دندان زدن ؟؟ چند تایی هم دارو . یعنی حتی یه نفرم پیدا نمیشه به رشته ی دیگه ای علاقه داشته باشه ؟؟ حتی استثنا هم نداریم . به نظرم اگه همه ی آدمها تو این دنیا سرجاشون باشن و هدف زندگیشونو درست بشناسن ، دنیا جای قشنگ تری میشه . چطوری میشه به آدمها کمک کرد که خودشونو بهتر بشناسن و هدف قلبیشون رو پیدا کنند ؟ این وظیفه کیه ؟ هر چی بیشتر فکر میکنم و پیش میرم میبینم دلم میخاد روانشناسی بخونم . شاید اینجوری هم جواب سوالامو پیدا کنم ، هم بتونم به بقیه کمک کنم . به نظرتون انگیزه ی خوبیه ؟؟ ولی خیلی نمیتونم شفاف سازی کنم که قراره بعدش چیکار کنم . نمیدونم رشته روانشناسی منو به اون چیزی که میخام میرسونه یا نه ؟ میتونین راهنماییم کنین ؟ میدونم الان وقت فکر کردن به این چیزا نیست .. ولی شما میتونین برای هدفی که ندارین تلاش کنین ؟؟
یه سوال دارم : نظرتون درباره تست های شخصیت چیه ؟! شما توی یکی ازپست هاتون گفتین شخصیتتون رو متناسب با هدفتون رشد بدین . آدم میتونه شخیت خودش رو تغییر بده و رشد بده . پس من فکر میکنم این تست ها بی فایده ان . میخاستم نظر شما رو بدونم ؟ ممنون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. جواب بسیاری از سوالات شما را می شود گفت هنوز کسی نمی داند. چون مرز مشخصی بین علاقه خود فرد و علاقه های تحمیلی جامعه وجود ندارد و دقیقا راه حل اینکه چطور مطمین باشیم هدف اصلی ما چیست؟ وجود ندارد.
چون ما بر اساس مدل زندگی و آدم های اطرافمون ساخته می شویم و فکر کردن در خارج از چارچوب هایی که به ما یاد داده شده است کار ساده ای نیست. به طوری که من برای تغییر یک رفتار کوچک در شاگردم ماه ها تلاش می کنم تا او بیاموزد دنیا آنطوری که فکرش را می کند نیست.
به هرحال پاسخ خیلی از سوالات شما مشخص نیست امادر مورد تست شخصیت من هم نظر شما را دارم و این تست ها اصلا فایده ای ندارد چون شما اگر هدفی را مشخص کنید آنگاه شخصیت تان را هم می توانید تغییر دهید. موفق ترین باشید.
سما
یکشنبه 3 بهمن 1395 03:08 ب.ظ
سلام وقت بخیرآقای جدیدی اگه یکی پزشکی عمومیشوتویه دانشگاه معمولی مثل دانشگاه سنندج بخونه میتونه برای ادامه به خارج ازکشوربره هین کارراحته یاسخت؟مممنون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. دانشگاه یکی از عوامل تعیین کننده برای ادامه تحصیل در دانشگاه است و بدیهی است هرچه دانشگاه بهتر باشد انتقال هم ساده تر است اما یادتان باشد فاکتورهای بیشمار دیگری مانند ریز نمرات درسی، توصیه نامه هایی که اساتید برای شما بنویسید، دستاوردهای علمی و پژوهش های شما همگی از جمله مواردی است که روی پذیرش دانشگاه های خارجی اثر گذار است. موفق ترین باشید.
جمعه 30 بهمن 1394 12:09 ق.ظ
سلام اقای جدیدی من پشت کنکوری تجربی هستم من مشکلی که دارم اینه که از درس زیست شناسی به شدت هراس دارم با وجود این که در سال دوم دبیرستان در المپیاد این درس پذیرفته شدم ولی الان حس میکنم در این درس متوسطم و فکرکردن به این مسئله باعث میشه که مطالعه دروس دیگه هم برام بی ارزش بشه و فکر کنم نمیتونم موفق بشم ومسئله دیگه ای که ناراحتم میکنه اینه که یک ماه پیش یک از ازمون هام رو نتیجه ی خیلی بدی گرفتم و از اون موقع به بعد کاملا نا امید شدم و خیلی در وضعیت درس خوندنم تاثیر گذاشته و هنوزم دارم به افت ناگهانی 1000 تایی از ترازم فکر میکنم و فکر میکنم تا حالا هیچ کار مفیدی انجام ندادم نمیدونم چگونه از این فضا باید بیرون بیام...
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. می دانید یکی از مشکلات بسیاری از کنکوری ها و اتفاقا کسانی که توانایی و زمینه ی لازم برای موفقیت در رشته های خوب را در دانشگاه های خوب دارند چیست؟ می خواهم این بار در این پیام به اشتباهی اشاره کنم که شما هم در آن گیر افتاده اید. حالا این مشکل مشترک چیست؟!!
این مشکل، در نظر نگرفتن کاربرد ابزارهای کمک آموزشی است. یعنی چه؟ یعنی شما تعریف کنکور آزمایشی را درست متوجه نشده اید و به جای اینکه این کنکور موجب ترقی و پیشرفت و از همه مهمتر باعث اصلاح رفتارهای مطالعاتی شما شود مانع بزرگ موفقیت شما شده است. خواهشا چند بار این جملات قبل را بخوانید زیرا به شدت مهم هستند. دقت کنید که چه گفتم: شما هنوز نمی دانید که برای چه کنکور آزمایشی می دهید؟ هدف شما از اینکه بعضی از جمعه ها را سر جلسه ی آزمون می روید چیست؟ روی صحبت من به جز شما به خیلی دیگر از کنکوری ها هم هست که آن ها دقیقا کارکرد کنکور آزمایشی را نا به جا متوجه شده اند. کنکور آزمایشی برای چیست؟ برای بیرون آمدن تراز؟ تراز چیست؟ چند نفر شما کنکوری ها می دانید تراز چیست؟ چگونه محاسبه می شود؟ اصلا تراز یعنی چه؟ بیایید با هم صادق باشیم. آیا واقعا هدف از کنکور آزمایشی رقابت با دیگران است؟
اگر شما هم فکر می کنید کنکور آزمایشی برای رقابت و مسابقه و مقایسه چند عدد و رقم است بایستی بدانید که سخت در اشتباه هستنید. اما هدف کنکورهای آزمایشی چیست؟ چرا یک کنکوری بعضی از جمعه های را باید آزمون بدهد؟ واقعا هدف چیست؟
حالا با دقت به جملات را مطالعه کنید:
یک کنکوری سر جلسه ی کنکور ازمایشی حاضر می شود تا اندوخته های خود را مورد ارزیابی قرار دهد. او می خواهد خود را آنالیز، ارزیابی کند. او بایستی سر جلسه ی کنکور حاضر شود تا شرایط تست زنی، سرعت زمانی، نحوه ی تقابلش با چالش های تستی، افت و خیز های درسی و ... را بررسی کند. بعد از هر کنکور آزمایشی باید دلایل موفقیت یا ناکامی خود را بررسی کند. اگر درصدش رو به رشد بوده است مهم نیست بلکه دلیلش مهم است. دقت کنید اینکه درصدش بالا رفته مهم نیست بلکه چرا بالا رفته مهم است. خب به نظر شما چرا دلیل بالا رفتن مهم است؟ زیرا وقتی درصدی در یک درس افزایش می یابد حتما دلیل یا دلایلی دارد که یک کنکوری زرنگ بایستی این دلایل را بیرون بکشد و در هفته های پیش رو آن ها را تکرار کند اما متاسفانه این رفتارها هیچگاه تکرار نمی شود. دقت کنید چرا خیلی ها مثل سینوس بالا و پایین می شوند؟ زیرا به رفتارهای مثبت مطالعاتی خود تداوم نمی دهند چرا تداوم نمی دهند زیرا آن ها را نمی شناسند چرا نمی شناسند؟ زیرا هیچگاه به کنکور آزمایشی به چشم یک آزمایش نگاه نگرده اند و فقط و فقط تراز و رقابت و مسابقه بوده برایشان و واقعا متاسفم از این طرز تفکر. از آن طرف وقتی درصدی پایین می آید مهم نیست بلکه دلیلش مهم است. باز هم دقت کنید پایین آمدنش مهم نیست بلکه دلیلش مهم است آیا شما نشستید و دلیلش را بیرون بکشید؟ شما زانوی غم را به سینه کشیده اید که افت کرده اید اما ای کاش آستین همت را بالا بزنید و دلایل را بیرون بکشید و آن ها را برطرف کنید و مطمین باشید با حذف رفتارهای غلط افت های شما از بین می روند و پا به اوج می گذارید. حالا متوجه شدید کنکور آزمایشی برای چیست؟ حالا لطفا بلند شوید و کاسه کوزه ی غم را کنار بگذارید و بروید و بررسی کنید که چه شده که افت کردید و تا دلیل ها مشخص نشده اند حق ندارید استراحت کنید بعد از مشخص شدن دلایل حرکت خود را در جهت درست ادامه دهید. موفق ترین باشید
فرزانه
سه شنبه 22 دی 1394 07:37 ب.ظ
خیلی ممنونم که وقتتونو برای من گذاشتید....من در دروس تخصصی خیلی خوب هستم ولی در دروس عمومی اصلا... پس فقط با تست زدن زیاد میشه عالی شد...خیلی ممنونم ازتون خودتون هم موفق ترین باشین
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. تست زیاد شرط موفقیت است. کسی که بیشتر تست می زند با زوایای مختلف سوالات بیشتر آشنا می شود. تست های منزل را با هدف یادگیری بزنید. موفق ترین باشید
فرزانه
سه شنبه 22 دی 1394 06:58 ب.ظ
من دانش اموز پیش دانشگاهی هستم رشته ریاضی درس میخونم و خیلی این رشته رو دوست درام..هدف قلبیم هم معلم ریاضی شدن هست ...ولی من نمیدونم چرا به برنامه ای که برای خودم میریزم نمیتونم عمل کنم اگه یک هفته عمل کنم دیکه بهش عمل نمیکنم همین موضوع باعث شده که من از خیلی دوستای کنکوری عقب بمونم و در ازمون های هر 2هفتم با این درس میخونم ولی تراز پایین میارم و این خیلی مناسب نیست... همه ی خانواده و دوستا و معلما روی من حساب باز کردن و میگن که رتبه ی بالا در کنکور میارم ولی با این وضع من اصلا در خودم همچین چیزی نمیبینم که بخوام رتبه یبرتر بشم ...فک کنم مشکل از برنامه ریزی یا درست درس نخواندنم هست ...تورو خدا کمکم کنید
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. اصلا نیازی به قسم دادن بنده نیست زیرا بنده مطمین باشید هر کاری از دستم بربیاید و وقتم اجازه بدهد دریغ نخواهم کرد زیرا وظیفه ی خودم می دانم هرچه بلد هستم در اختیار کنکوری ها قرار دهم. چقدر جالب که هدف مشخص و متفاوتی دارید و می دانید که قرار است لباس چه شغلی را بپوشید و چگونه به کشور و میهن خود خدمت کنید. کشور ما به معلمان دلسوز و عاشق و از همه مهم تر با سواد نیازمند است و شما حتما حتما نیروی خوبی برای کشورمان هستید و از این جهت بایستی خیلی خود را دوست بدارید زیرا موفقیت شما موفقیت یک معلم بی نظیر خواهد بود. اما در خصوص برنامه ریزی بایستی بررسی شود که مدل برنامه ریزی شما چگونه است. لطفا کمی در خصوص برنامه تان توضیح دهید. بهترین کار نوشتن برنامه ی یک هفته تان است. موفق ترین باشید
جمعه 4 دی 1394 10:52 ب.ظ
سلام
من رشته روان شناسی رو خیـــــــلی دوست دارم . فکر کنم این یعنی یه هدف مشخص . نه؟
اما خوب هدف های بزرگ این رشته چیه . میگن باید واسه خودتون هدف های بزرگ بذارید چون به هر چیزی که فکر کنید اونو به دست میارید . خوب ته ته و نهایت موفقیت توی این رشته چیه ؟ چیه که من از الان بهش فکر کنم ؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. متاسفانه بزرگترین اشتباه خیلی از انسان ها این است که فکر می کنند باید به اهداف بزرگ فکر کنند تا به آن برسند. با فکر کردن و خیال پردازی کردن هیچ چیزی نصیب شما نخواهد شد. قانون جذب به معنای بنشینید و رویا پردازی کنید نیست. شما بایستی یک بار فکر کنید و یک عمر عمل کنید. در این دنیا فقط انسان های عملگرا می توانند به موفقیت برسند. من به شما یک پیشنهاد دارم: همین حالا روی یک تکه کاغذ کوچک یک یا دو کار عقب افتاده ی غیر درسی خود را یادداشت کنید و بلافاصله برای انجامش اقدام کنید و سپس حس و حال بعد از اینکه این دو کار را اجرا کردید به شما مزه ی خوشبختی را می چشاند. خوشبختی به معنای نشستن و به روزهای خوب فکر کردن نیست. خوشبختی یعنی تلاش و حرکت برای رسیدن به آن چه یک بار برایش فکر کرده اید. در این رشته هم اهداف متفاوتی وجود دارد مثلا یکی از بزرگترین دغدغه های انسان ها، مشکلات روحی است که روانشناسان همواره به دنیال یافتن راه حل هایی برای ایجاد راحتی روانی هستند یا برخی دیگر در رشته ی روانشناسی به دنبال بررسی علل و عوامل رفتارهای بسیار پیچیده هستند. برخی دیگر درمانگران حرفه ایی هستند. روانشناسان پزشکان روحی هستند و به مراتب کارشان سخت تر از یک پزشک است زیرا روح انسان به شدت پیچیده است. شناختن رفتارها و به قولی انسان شناسی و نحوه ی تکامل روحی انسان موضوع جذاب تحقیقات در این رشته است. می دانید ما چقدر نیازمند پیش بینی آینده هستیم؟ اگر بتوانیم آینده را پیش بینی کنیم خود را برای آن آماده می کنیم. یکی از عواملی که به پیش بینی کمک می کند این است که بدانیم ما چگونه تکامل پیدا کرده ایم به ویژه از لحاظ رفتاری و روحی. برخی دیگر از روانشناسان به دنبال یافتن پاسخ پرسش هایی مانند این که ما چگونه یاد می گیریم؟ چگونه فکر می کنیم؟ شعور چیست و به طور کلی به سمت علوم اعصاب و روان کشیده می شوند. به هر حال ما دوست داریم انسان پیچیده را بشناسیم او را کشف و سپس پیش بینی کنیم و جذاب این رشته به قدرت هایی است که در این زمینه به ما می دهد. موفق ترین باشید
زهرا
پنجشنبه 12 آذر 1394 11:43 ب.ظ
سلام.خداقوت.
استاد من هدف قلبی خودمو پیدا کردم.ولی بیشتر از اینک از رسیدن بهش بترسم !از این میترسم ک بهش برسم و بعد پشیمون شم و ب این نتیجه برسم ک این هدف قلبیم نبوده.
من رشته م تجربیه و بعد از 3سال پشت کنکور بودن اصلا اون شور و حال سه سال پیش رو ندارم واسه رشته م و درسام.ی جور حالت انفعالی پیدا کردم.وقتی شرو میکنم ب اجرای برنامه م با اینک اشکال از برنامه م نیست و بهش مطمینم میرم تو فکر اینک اصلا شاید بیخودی باشه کارام و اینجاست ک از هدفم دوری میکنم و ی جور بی محلی!
این حس خیلی بدیه استاد ک بعد چند سال هنوز...
هنوز نمیدونم کیم چیم !
اگه میشه کمکم کنین.
راستی من ب رشته ی پزشکی علاقه دارم و هدف قلبیم رو این رشته احساس میکنم.از طرفی رشته ی دندان پزشکی هم دوس دارم و ب کمتر هم راضی نمیشم.با این حال نمیخوام بیشتر ازین پشت کنکور بمونم.
ببخشین زیاد شد..
پاسخ رضا جدیدی : سلام. وقت بخیر و نیکی. شما دارای افکار حاشیه ایی هستید. بایستی به طور اختصاصی مورد بررسی قرار بگیرید. واقعا فرقی بین پزشکی و دندانپزشکی نیست، زیرا برای هر کدام باید به یک اندازه بجنگید. بنابراین بهتر است که بجای اینکه فکر کنید کدام را می خواهید فعلا تلاش کنید به شرایط ورود به آن برسید و سپس در تابستان و بعد از کنکور به اندازه ی کافی فرصت هست و حتما با شناخت می توانید روی آن تصمیم بگیرید. هدف هایی که نام برده اید به هم نزدیک است و مشکلی نیست که بخواهید در حال حاضر که وقت عمل و عملگرایی است وقت خود را صرف فکر کردن کنید. شما هدف مشخصی دارید و جزء تک هدفه ها حساب می شوید. موفق ترین باشید
رضا
پنجشنبه 7 آبان 1394 10:29 ب.ظ
ببخشید خیلی حرف میزنم چون خیلی سردرگمم.

به نظرتون طبق برنامه ی کانون پیش برم برنامه ی خوبیه؟
پاسخ رضا جدیدی :
در این مورد قبلا صحبت کرده ام. در قسمت سوالات مطلب اطلاعیه سوالی از من شده است و در آن جا پاسخ کامل داده ام از شما خواهش می کنم به لینک زیر مراجعه کنید و قسمت سوالات را مطالعه کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/168

موفق ترین باشید
رضا
پنجشنبه 7 آبان 1394 05:43 ب.ظ
آقای جدیدی من خیلی استرسم ببشتر شده قبلا استرس فرصت کم رو داشتم ولی الان که به حرف های شما فکر می کنم متوجه شدم که من به برنامم اطمینان ندارم.

حالا چیکار کنم ؟؟؟من از همه ی کنکوری ها عقبم.
خیلی استرس دارم.

لطفا پذیرشتون رو باز کتید بخدا ما به شما احتیاج داریم!؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
به جای اینکه استرس بیخودی داشته باشید بایستی به فکر راه حل باشید. استرس داشتن هیچ مشکلی را حل نمی کند. راه حل این است که برنامه تان را قوی بچینید. استرس نشانه ی انسان های ضعیف است که به جای حرکت و تلاش خود را گول می زنند و می ترسند از اینکه بخواهند مساله شان را حل کنند.
بله واقعیت این است که شما عقب هستید اما استرس دردی را دوا نمی کند، راه حل را بوجود آورید. یک راه حل اصولی برای خود بوجود آورید و حرکت کنید.
در مورد پذیرش نمی توانم به بیش تر از 40 نفر رسیدگی کنم و به همین دلیل واقعا معذرت می خواهم. موفق ترین باشید
رضا
پنجشنبه 7 آبان 1394 05:05 ب.ظ
بله کاملا حق باشماست اما من درمورد برنامه ریزیم زیاد مطمین نیستم.
شما هم دیگه پذیرش ندارید ؟؟؟۰
پاسخ رضا جدیدی :
من ظرفیتی برای پذیرش تا تیر 95 ندارم که آن هم برای کنکوریهای 96 است. در مورد برنامه تان خیلی خیلی دقت کنید. موفق ترین باشید
رضا
پنجشنبه 7 آبان 1394 03:45 ب.ظ
سلام خداقوت . سایتتون واقعا عالیه خیلی خوبه ممنون

یک سوال هدف قلبی من مهندسی برق شریف اما خیلی استرس دارم ایا امکانش هست
اگه از الان باوجود اینکه تابستون رو هم از دست دادم وماه مهر هم فقط در حال برنامه ریزی بودم الان به یک برنامه ی ثابت رسیدم هیچ نخوندم

از همین ماه ابان شروع کنم قبول میشم ؟باتشکر
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. قبول شدن و یا نشدن را شما و رقبایتان تعیین می کنند. این سوال را از خود بپرسید:

فاصله ی شما از رقبایتان چقدر است؟ آن ها چقدر از نظر درسی از شما جلوتر هستند؟

حالا به این سوال پاسخ دهید:

راهکار شما برای از بین بردن این فاصله و سپس جلو افتادن از آن ها چیست؟ چه نقشه و برنامه ایی دارید که بتواند شما به سمت هدفتان حرکت دهد؟ مهم این است که برنامه ی شما پاسخ این سوالات را بدهد و خیالتان را راحت کند. اگر برنامه ی قوی داشته باشید و اراده پیشه کنید و بخوانید قطعا شدنی است.
یادتان باشد هر هدفی یک شخصیتی برای شما می سازد، وقتی نام دانشگاه شریف را می آورید یعنی باید شخصیت زحمت کش، لجوح، پیگیر و سخت کوش را هم در خود داشته باشید نه آنکه در پی خوشی و تفریح و شبکه های اجتماعی و هزار فعالیت پوچ باشید و بگویید خب من قبول می شوم. هر رشته و دانشگاهی یک شخصیتی را می طلبد. آیا شما شخصیت شریف را در خود ساخته اید؟ موفق ترین باشید
شیدا
چهارشنبه 22 مهر 1394 08:39 ق.ظ
ممنون از پاسختون
همه ی مطالبی که فرمودید رو خوندم.. دلایلی هم که بابت اشتباه بودن پیش رفتن با برنامه راهبردی ذکر کردین دقیقا مشکلات من با برنامه ی آزمونه.. چون من استرس میگیرم و از ترس اینکه به برنامه ی آزمون ها نرسم و عقب بمونم داغون میشم و عملگرا بودنم رو از دست میدم.. با برنامه ی خودم هم که پیش میرم همش فکر اینو دارم که تا چه حد برنامم درسته؟ آزمون قلم چی هم که الاماشالله تا اواخر اردیبهشت مطالعه دروس رو کش داده.‌.زود تموم کردن دروس خیلی برای من مهمه.. توروخدا راهنماییم کنید.. من دیگه فرصتی برای آزمون و خطا ندارم
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم، لطف دارید. شما می توانید برنامه ایی را که نوشته اید برای من ارسال کنید تا کیفیت آن را بسنجم. موفق ترین باشید
sheida
سه شنبه 21 مهر 1394 10:55 ب.ظ
سلام وقتتون بخیر
آقای جدیدی من فارغ التحصیلم و الان بزرگترین دغدغه برای درس خوندنم برنامه ریزی شده..نمیدونم خودم برنامه ماهانه بریزم و و خودم رو به سر فصل هایی که مشخص کردم برسونم همزمان بامرور.. یا اینکه آزمون قلم چی ثبت نام کنم و با برنامه اون پیش برم.. نمیدونید چقدر سردرگمم.. درضمن رشتم تجربی هستش و فقط کنکور ۹۳ با آمادگی خیلی کم کنکور شرکت کردم و رتبم ۹۵۲۵ شد..ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. توصیه ی من به شما اول از همه مطالعه ی مطلب برنامه ریزی شما چقدر اصولی است. این مطلب را بخوانید تا ان شالله شروع اصولی برای برنامه ریزی باشد در ضمن سوالاتی از من در مطلب اطلاعیه (مطلب راهنما) در خصوص پیش رفتن با کنکورهای آزمایشی شده است که توصیه می کنم این پرسش و پاسخ را بخوانید.
الهام
دوشنبه 13 مهر 1394 05:20 ب.ظ
سلام.هدف قلبی من آوردن رشته حقوق یا وکالت است رشتم انسانی هست که امسال سال اول کنکورم هست ومیخوام منو در این راه راهنمایی کنیداز شما ممنونم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خیلی خیلی خوبه اما می شود برای ما توضیح دهید که چرا این رشته؟ می شود کمی آینده ی خود را با فرض قبولی در این رشته توصیف کنید؟
یکشنبه 5 مهر 1394 07:51 ب.ظ
سلام استاد
من خیلی راه های اشتباهی رفتم.کسی نبود که بهم کمک کنه.
رفته بودم پیش مشاور معروف شهرمون
ایشون گفتن دیگه فرصت جبران نیست
نباید از اول اشتباه میکردی
من دوست داشتم امیدوارم کنه که میتونم با تلاش به هدف قلبیم برسم ولی نا امیدم کردن...
درسته که من ناراحت شدم ولی به کل ناامید نه...من عاشق هدف قلبیم هستم...
میتونم روی کمک شما حساب کنم؟؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. من شناختی روی اتفاقاتی که می گویید برایتان افتاده ندارم و نمی دانم چه شده و منظورتان از اشتباهات چیست و در نهایت هدف شما چیست. حتی نمی دانم دانش آموز هستید یا فارغ التحصیل برای همین چگونه می توانم به شما کمک کنم. می توانید در مورد خودتان توضیحاتی بدهید تا ان شالله راه حل مناسب را در اختیار شما قرار دهم. موفق ترین باشید
ف
جمعه 3 مهر 1394 05:25 ب.ظ
خیلی ممنون ازاینکه راهنماییم کردین.حرفاتون واقعا تاثیرگذارن.
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم موفق ترین باشید
ف
جمعه 3 مهر 1394 09:36 ق.ظ
سلام.منظورم ازکارای خیلی خوب تخصص وشاید فوق تخصص کودکان خوندن ونهایتا حدود40 سالگیم تاسیس بیمارستان برای کودکان سرطانی هست که بیشترهزینه هاش ازطرف خیرها وخودم ورایگان باشه باهمه بیمارسنا ها فرق داشته باشه مناسب کودکان باشه وازهمه مهم ترخدماتش خیلی بهتر وپیشرفته باشه طوری که کمتربچه ای(کمترازیک درصد) با آه وناله وناامیدازبیمارستانم بره بیرون ومنتظرمرگ باشه.
اشتباهاتی که باعث شدن نتیجه نگیرم خواب بیش ازحد وکلاس کنکورای زیاد وناامیدی مطلق بود اماامسال خوابموکم کردم مشکلم اینه که نمیتونم خواب بعدازظهرم روحذف کنم.خیلی ازش ضرردیدم بعدازظهراچشام میفته روهم یه خواب عمییییق.اونم کمش کردم ولی نمیتونم حذفش کنم چیکارکنم این مشکلم حل شه؟
کلاس کنکورهم اصلا ثبتنام نکردم.امیدروهم آروم آروم دارم میبرم بالا.واقعیتش ترس من بخاطراینه که میگم من پارسال 5500 شدم حالامیخوام بشم زیر50.هی اون صدامیگه آره جون خودت!تووپزشکی تهران؟تووبیمارستان تاسیس کردن؟
این فکراس که عذابم میده.نمیدونم فقط منم که این افکارودارم یابقیه هم اینجورین ..ازلحاظ برنامه مشکلی ندارم زمان برای تست زدن زیاد ومرورکافی هست توش.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی.
حالا خیلی خیلی بهتر شد. میشه گفت هدفتون رو واقعا بررسی کرده اید و مدتی روی آن فکر داشته اید.
همانطور که در پیام قبل خدمت شما عرض کردم اگر اشتباهات گذشته را کنار بگذارید و راه درست را در پیش بگیرید نباید نگران باشید و اگر قرار باشد در طول این مدت تا کنکور همیشه به این فکر کنید که موفق نمی شوید مطمین باشید که موفق نمی شوید. تفکرات ما روی نتایج ما اثر می گذارد. اصلا خوب نیست که همیشه ترس از موفقیت را با خود به یدک بکشید. اگر همه ی اشتباهات خود را کنار گذاشته و برنامه تان خوب است پس هیچ دغدغه ایی به دل نداشته باشید.
در مورد خواب شب و عصر به شما بگویم بهتر است که شب 7 ساعت بخوابید. بعضی ها به جز این 7 ساعت مدتی را هم عصر می خوابند. اگر این خواب کمتر از یک ساعت باشد ایرادی ندارد ولی اگر چند ساعت است باید کم شود. سعی کنید هر روز به میزان 3 دقیقه از خواب عصرتان کم کنید تا به زیر یک ساعت برسد و اگر هم که زیر یک ساعت است جای نگرانی نیست. موفق ترین باشید
ف
پنجشنبه 2 مهر 1394 11:26 ب.ظ
هدف قلبی من پزشکی دانشگاه تهران هست وبعد کارای خیلی خیلی بزرگ وخوب ازطریق پزشک شدن.اما علاقه قلبی دیگه ی من موسیقی هست بااینکه تابحال هیچ سازی رودستم نگرفتم اما به شدت به موسیقی علاقه دارم حتی بیشتراز پزشکی.احساس میکنم اگر یه روز برم سراغ موسیقی خیلی سریع یادمیگیرم وموفق میشم...
فعلابه علاقه دومم نمیتونم برسم گذاشتم برای دوران دانشجویی پزشکی ولی همیشه ترس ازاین دارم که نتونم پزشک بشم چه برسه به آهنگسازی وموسیقی..من درصورتی میتونم دنبال موسیقی برم که پزشکی قبول بشم..ولی امان ازدست این ترس از آینده..برنامه خوبی دارم اما همش یه صدایی بهم میگه نکنه بازم مثه پارسال بشم؟آخه من پشت کنکوریم.نکنه این برنامت جواب نده؟یامثلا باینجور خوندن شایددوباره سرکنکور استرس بگیری هول شی هیچی یادت نیاد.البته بگم که امسال خیلی متفاوت وبهتراز پارسال درس میخونم
این صدای منفی وترس از آینده هرلحظه باهامه بااینکه ظاهرا آرومم اما باطنا نه.بعضی وقتا یه فکراوتصورات منفی به ذهنم میادکه خودم خندم میگیره..اما من خودمو باوردارم مطمئنم لیاقت هدفای زیبامو دارم ولی.............
نمیدونم چیکارکنم میشه کمکم کنید؟چیکارکنم تا به آینده منفی فکرنکنم وبا آرامش واطمینان درس بخونم؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. هرگز دو هدف قلبی وجود ندارد. شما می توانید هزارت علاقه داشته باشید اما فقط یک هدف دارید. طبق توضیحات شما، موسیقی اصلا و ابدا هدف قلبی شما نیست فقط یک علاقه است زیرا که اگر هدف بود هرگز به پزشک شدن فکر نمی کردید. لذا موسیقی برای شما یک علاقه است. هدف قلبی را نمی توان هیچگاه با هیچ چیز عوض کرد زیرا ذات ما به آن گره خورده است.
البته در مورد هدف گذاری شما کمی مشکل وجود دارد و آن هم اینکه برای خودتان مشخص نکردید منظورتان از کارهای خوب و بزرگ چیست؟ به خودتان جواب دهید. اما ترس از شکست و تکرار نتایج قبلی برای شما طبیعی است زیرا ظاهرا یک بار در کنکور نتیجه نگرفته اید. آیا دلایل نتیجه نگرفتن خود را نوشته اید؟ چند مورد از آن دلایل را الان کنار گذاشته اید و چند مورد را خیر؟ اگر اشتباهات گذشته را تکرار نکنید به نتیجه ی قبل هم نخواهید رسید. در کنار اینکه اشتباهات را تکرار نمی کنید بایستی درست هم حرکت کنید. اگر از برنامه تان مطمین هستید و قدرت برنامه تان شما را راضی نگه می دارد پس شبانه روز تلاش کنید زیرا در جهت موفقیت هستید. البته حتما حتما از کیفیت برنامه تان مطمین باشید. اگر هر روزتان از دیروز بهتر است اگر دارید پیشرفت را احساس می کنید و تفاوت هایی در سطح یادگیری و مطالعه تان احساس می کنید دیگر نباید منفی باف باشید و دیگر نباید هیچ استرسی شما را برنجاند وقتی همه ی نمودارهای شما رو به صعود است دیگر غصه ایی نباید خورد. موفق ترین باشید
یکشنبه 29 شهریور 1394 11:26 ب.ظ
اگر تلاش و پشتکار و برنامه ی درست داشته باشم اما معدل کم.
امکانش هست ؟؟؟
ممنونم که پاسخ دادید!!
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. معدل کم قابل جبران است. اما معدل برای خیلی ها شده بهانه ایی برای فرار از تلاش و جنگندگی. به فکر جبران باشید نه فرار کردن. موفق ترین باشید
چهارشنبه 25 شهریور 1394 05:50 ب.ظ
سلام. من میخوام هدف قلبیم رو بگم اما برای رسیدن بهش
اطمینان ندارم یعنی می ترسم.

شاید بهم بخندید و مسخرم کنید... من هدفم رتبه ی یک کنکور ریاضی ست.

نمیشه بهش رسید؟؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. این را شما باید پاسخ دهید. با زحمت و درست درس خواندن با تلاش بیشتر با برنامه ی مدون. با خواندن و نه با خوابیدن. موفق ترین باشید
جمعه 20 شهریور 1394 11:33 ق.ظ
اگر هدف قلبی مورد قبول اطرافیان نباشه ولی رسالت واقعی ما تو این دنیا باشه چطور باهاش روبه رو شیم...تو مسیر زندگی اصلا اصلا به حرف دیگران توجه نکنیم؟؟!ای کاش بشه..!
کاش مردم تو کار دیگران سرک نکشن
منکه اصلا دوست ندارم به حرفشون توجه کنم..
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. زندگی یک بار اتفاق می افتد و هروقت در جهت رسالت خود حرکت کنید مطمین باشید موفق می شوید. اولین وظیفه ی شما این است که خود را خوشبخت کنید و در درجات بعدی دیگران را اگر توانستید تا حد امکان به خوشی برسانید. شما بایستی به جایی بروید که آن را از ته قلب خود می پرستید. باید همانی باشید که با بستن چشم هایتان آن را می بینید. مطمین باشید دیگران از درون شما خبر ندارند. نمی دانند در وجود شما چه می گذرد؟ روح شما با چه هدفی شاد می شود؟ خود را دوست بدارید و سعی کنید با زبان نرم و با محبت دیگران را متقاعد کنید که می دانید برای زندگی خود چه نقشه ایی را در پی بگیرید. البته مواظب باشید این دیگران شامل همه ی دوستان و فامیل نمی شود. فقط خانواده ی خودتان را باید قانع کنید و مابقی افراد خودشان توقعی ندارند که به حرف آن ها گوش دهید. به راهنمایی هایشان احترام بگذارید. به آن ها بگویید حرف شما درست است اما من هم...
به جای سه نقطه ی بالا طرح و نقشه ی خود را برای آینده تان بیان کنید.
نکته ی مهم این است که واقعا طرح و نقشه ی حساب شده ایی داشته باشید. قدرت کلام را جدی بگیرید.
بسم الله شروع کنید.
موفق ترین باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.