کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - برنامه ریزی شما چه مقدار اصولی است؟

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

برنامه ریزی شما چه مقدار اصولی است؟

به محض آنکه تصمیم می گیرید مطالعه ی کنکوری خود را شروع کنید، حجم بالای سوالات، ابهامات و سردر گمی ها را پیش روی خود احساس می کنید. دایما از خود می پرسید نمی دانم از کجا و چگونه شروع کنم.  قدم اول تعیین هدف است. با لباس چه شغلی خوشحال می شوید؟ چه شغلی موجب رضایت درونیتان می شود و احساس مفید بودن را برایتان به ارمغان می آورد؟ هویت خود را تعیین کنید. اما بعد از تعیین هدف، سوال مهم این است که چگونه برنامه ریزی کنیم؟
در این مقاله،  توضیحاتی در خصوص برنامه ریزی اصولی، صحیح و اجرا شدنی، ارایه می شود.  یک برنامه ریزی درست برای کنکور چهار گام اصلی دارد. این گام ها به شرح زیر است:
گام اول: شناخت
این گام، شروع برنامه ریزی است که به آن مرحله ی شناخت می گوییم. در این مرحله شما بایستی از نظر علمی، روحی و سایر عادت های مطالعاتی خود آشنا شوید. موارد زیر، موجب ایجاد شناخت می شود.
1. بررسی عادت های  صحیح و غلط مطالعاتی 
2. بررسی کیفیت یادگیری مطالب مفهومی عمومی، تحلیلی مفهومی، تحلیلی مساله ای
3. سرعت یادگیری در مطالب مفهومی عمومی، تحلیلی مفهومی، تحلیلی مساله ای
4. میزان تمرکز و تعیین نوع افکار مزاحم، و تعداد تکرار این افکار در شبانه روز
5. میزان فرار  یا پایبندی مطالعاتی  و تعهد به فضای کاری
6.  بررسی کمالگرایی در مطالعه 
7. تجزیه و تحلیل  وسواس های یادگیری
8. تعیین بهترین زمان یادگیری 
9. تعیین بیشترین ساعت استقرار پشت میز 
10. بهترین حالت جسمی هنگام مطالعه 
11. تعیین مدت زمانی که طول می کشد تا خوابتان ببرید و موضوعاتی که قبل از خواب فکرتان را درگیر می کند.
12. حس رقابتی و مسابقه ای با همکلاسی یا یکی از اقوام خود دارید یا خیر؟
13. بررسی  فشار و توقع خانواده تان در زمینه ی درسی 
14. تعیین نقاط ضعف و قوت درسی و تخمین میزان ضعف و قوت در دروس
15. بررسی خاطرات منفی در مورد درس ها
16. نوع مدرسه ای که در آن درس می خوانید چیست؟ سطح همکلاسی هایتان را چگونه ارزیابی می کنید؟ ( اگر فارغ التحصیل هستید و مدتی از درس دور بوده اید بایستی به جای این مورد، تعیین سطح علمی شوید).
17. تعیین نگرش نسبت به  کنکور و کلاس تست و کنکور آزمایشی
گام دوم) پیش نیاز های مطالعه ی کنکوری
1. تعیین درصد های لازم برای  رسیدن به هدفتان با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی
2. شناخت دقیق کنکور و توانایی های  لازم برای موفقیت در آن
3. شناخت تست به ویژه نحوه ی ساخته شدن گزینه های غلط و ظرافت های رعایت شده در آن
4. روش مطالعه ی هر درس به طور جداگانه
5. روش خلاصه نمودن هر درس به طور جداگانه
6. روش مرور و زمان مرور برای تکرار مطالب آموخته شده.
7. روش تست زنی هر درس و زمان تست زدن آن تست ها و تعداد تست ها در هر درس
8. زمان اتمام دروس
9. تعیین تعداد مرورهای هر درس تا روز کنکور
10. تخمینی از تعداد تست های هر درس
11. هنر آزمون دادن چیست و چگونه باید کسب شود؟
گام سوم) برنامه ریزی و اجرا
گام اول و دوم باعث می شوند تا شما برای برنامه ریزی آماده باشید. برنامه ای که  بر مبنای  موارد ذکر شده پایه ریزی شود. اینجاست که برخی برنامه های جدولی دارند که اجرا نمی شود و هر روز افت می کنند و روز به روز حجم کارهای عقب افتاده شان بیشتر می شود. در این قدم، برنامه ی اصولی تعریف می شود و می تواند نقشه ای برای موفقیت شخص باشد. حال می توان تعیین کرد که برنامه ی شما چقدر اصولی و صحیح است؟ 
سوال مهم: برنامه تان چقدر باعث می شود تا از دیگر رقبای کنکور جلو باشید؟ آیا قابلیتی دارد که باعث شود با تکیه بر آن بگویید از بقیه ی داوطلبان جلوتر هستید؟
گام چهارم) ارزیابی و اصلاح
در اجرای برنامه باید نگاه تصحیحی- درمانی وجود  داشته باشد به طوریکه برای هر مشکلی که در هر درسی رخ می دهد راه حل مناسبی ارایه شود و همواره سرعت شما تحت نظارت و کنترل باشد. دایما بایستی نقاط ضعف و قوت خود را تعیین کنید. این مرحله باعث بهبود درصدهایتان می شود.
حال می توانید نمره ی برنامه ی خود را تعیین کنید. برنامه ریزی یک جدول نیست که در آن فصل های مختلف درس های مختلف را بنویسید و بگویید مثلا دو ساعت این فصل را می خوانم و دوساعت یک فصل دیگر را...
 برنامه ریزی نقشه ی قابل اجرا  منطبق بر چهار گام بالا ست.

شنبه 1 دی 1397 01:41 ب.ظ
سلام خسته نباشیدممنونم بخاطرهمه ی مطالب خوبتون.من یه پشت کنکوری هستم که تاالان مهمترین دلیل شکست هام نداشتن یه برنامه ی خوب بوده.سال پیش دانشگاهی که بودم خودم مدام برای خودم برنامه ریزی های ساعتی میکردم واصلانمیتونستم اجراش کنم وهمین باعث شدکه اون سال انگیزه ام روبه شدت ازدست بدم امااون زمان نمیدونستم که برنامه ریزی ساعتی غلط است.ازوقتی پشت کنکوری شدم گفتم بامشاورکارکنم اماهمه ی مشاورانی که من تونستم بشناسم وازروششون اگاه بشم این بودکه برنامه ریزی ساعتی مطابق بابرنامه ازمون هامیدادندومن بازهم نتونستم این برنامه هارواجراکنم وفکرمیکردم که من چه مشکلی دارم که نمیتونم درس بخونم ومدام شکست میخورم تودرس خوندن..اززمانی که باسایت شمااشناشدم متوجه شدم که برنامه ریزی ساعتی غیرقابل اجراهست.حقیقتش اینه که خودم بلدنبودم که یه برنامه ریزی خوب روطراحی کنم وازهرمشاوری هم که اومدم کمک بگیرم برنامه ریزی ساعتی داشتند نمیدونم میشه ازتون بپرسم که من بایدچکارکنم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. برنامه ریزی اصولی برای کنکور باید جواب این سوالات را بدهد. اگر شما با برنامه تان جواب این سوالات را بدهید به صورت اتوماتیکی برنامه خوبی طراحی کرده اید:
1. هرکسی در کنکور در زمان کمتری و با کیفیت، درس ها را با خلاصه و مرور و تست های آموزشی به منظور یادگیری، ببندد فرصت مناسبی برای افزایش مرورها و تست هایش می یابد. حالا شما چه مدت طول می کشد که درس های کنکور را با این شرایط ببندید؟ هرچه این تاریخ کمتر باشد شما جلوتر خواهید بود. پس سوال اول این است که یک برنامه خوب باید درس ها را سریع از جلوی من جمع کند تا من از خواندن درس نامه و اتلاف زمان های وسواس گونه به حل تست و افزایش تسلط و مهارت برسم.
2. برای تسلط روی یک مبحث چند بار باید مرور کنم؟ هرچه تعداد مرورها و فاصله بین آن ها را کمتر تنظیم کنید برنامه شما قوی تر و پر مرورتر می شود که به صورت طبیعی روی تسلط مطالب تان اثر می گذارد.
3. برای مهارت حل مسئله و تبدیل سواد به درصد نیاز به حل تست های متنوع است. در برنامه استاندارد خود باید شیوه ای را اتخاذ کنید که تست های فراوان بزنید. هرچه زودتر درس ها تمام شود خود به خود تست بیشتری می زنید و هرچه مرورها بیشتر باشند وقت بیشتری هم برای تست ها خواهید داشت چون مرورها باعث افزایش تسلط می شوند و افزایش تسلط باعث کاهش زمان مرور و افزایش فرصت برای تست زنی می شود.
4. رفع اشکال در برنامه تان باید داشته باشید تا هرچه می خوانید در فرصت های مشخص شده رفع اشکال شوند و اینطور نیست که یادگیری بدون رفع اشکال باشد.
5. هنر آزمون دادن و ترکیبی تست زدن و چسباندن درس ها کنار هم را باید به صورت اتوماتیک با قرار دادن درس ها کنار هم تمرین کنید و مهارت نشستن های طولانی را باید برنامه به صورت کاملا طبیعی برایتان ایجاد کند.
هرگاه این فاکتورها را رعایت کنید، خروجی اش یک برنامه ریزی خوب و قابل اجرا و هدفمند برای کنکور می شود. موفق ترین باشید.
یکشنبه 14 مرداد 1397 09:29 ب.ظ
سلام خسته نباشید
من یه مشکلی دارم الان دیدم جواب همه رو دادین امیدوارم جواب منم بدید
من دوازدهم تجربی ام . کلی برنامه داشتم واسه این تابستون ولی هیشکدوم اجرا نشد تا نصفه میرفتم و باز ی برنامه جدید می ریختم
الان که مطالبتونو خوندم به خیلی از اشتباهام پی بردم
به تازگی به اصرار مادرم آزمون هم ثبت نام کردم (قلم چی ) ولی خب از برنامه ازمون که عقبم خودمم اون طور که باید نخوندم الان خیلی استرس دارم فکر میکنم از همه عقب موندم دوستام خیلی از من جلو ترن
البته اینا زیاد مهم نیس میخام ازین به بعدو درست و اصولی بخونم میشه کمکم کنید ؟!
گیج شدم .. نمیدونم اشکالم تو برنامه ریزی چیه
الان به برنامه ازمون ک نمیتونم برسم به نظرتون با ازمون بخونم یا خودم بخونم ؟ الان اگه خودم بخونم میتونم تا اخر تابستون تموم کنم دهم و یازدهمو ؟ اگه تموم نکنم تو سال تحصیلی میشه خوند با وجود اینکه مدرسه هم هس ؟ چجوری تو طول سال دوازدهم درس بخونیم ؟ ممنون میشم جواب بدین یکم مسیرو برام روشن کنید اصلا نمیدونم چیکار باید بکنم ..
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. قبلا به این موضوع اشاره کردم که بدترین برنامه ریزی، آن برنامه ای است که با آزمون ها پیش بروید چون فاصله بین تست زنی و مرور مباحث در آزمون ها خیلی زیاد است که می توانید مطلب «کنکور آزمایشی گاج بهتر است یا قلمچی؟» مراجعه کنید و در این خصوص بخوانید.
همچنین در مطلب «چرا نمی توانم تست بزنم و تکنیک بالا بردن درصدهای کنکور + فیلم» به این نکته پرداختم که اگر درس ها زود نبدید و خلاصه نکنید چقدر دچار کمبود وقت و مشکل می شوید.
برای همین به شما توصیه می کنم برنامه آزمون ها را موقتا کنار بگذارید و کل دروس را بخوانید، خلاصه هایشان را آماده کنید و تست های کنکورتان را بزنید. اگر این روند را پیش نروید با شروع مدارس و کسب نمره بالا در نهایی ها دچار مشکل می شوید. موفق ترین باشید.
saba
چهارشنبه 7 مرداد 1394 11:37 ب.ظ
سلام استاد ممنونم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. خواهش می کنم. موفق ترین باشید
saba
چهارشنبه 7 مرداد 1394 06:51 ب.ظ
سلام استاد وقت بخیر .
میخواستم بدونم برای مشاوره کی میتونم تماس بگیرم .
با تشکر
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. امشب فرصت خالی ندارم. فردا ساعت 13 می توانید تماس بگیرید. موفق ترین باشید
saba
دوشنبه 5 مرداد 1394 04:57 ب.ظ
سلام استاد . خسته نباشید.میخواستم بدونم
هنوزم شاگرد پذیرش میکنین.؟حبیبی هستم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. در حال بررسی شرایط افرادی هستم که تماس گرفته اند. اگر شخصی تمایل دارد می تواند وقت بگیرد و سپس تماس بگیرد و شرایط را بررسی کنیم. موفق ترین باشید
زهرا
چهارشنبه 31 تیر 1394 02:15 ب.ظ
با سلام و وقت به خیر خدمت شما ..بی اغراق می تونم بگم از معدود مشاورانی هستین که این چنین روان و خوب مطالب واقعا مفیدی رو در اختیار سایرین میگذاریدممنون میشم اگه کمکم کنید مطالب وبتون رو دیدم مطمینم کمکتون منو از این سردرگمی چندین ماهه یا بگ ساله نجات میده.من سال 92بهمن ماه فارغالتحصیل شدم از دانشگاه دولتی)شبانه)رشته حسابداری خوندم به دلیل اینکه فکر میکردم بازار کارخوبش میتونه ایندمو بسازهولی هیچ علاقه ای نداشتم.معدل فارغالتحصیلیمم18.36هست از نظر رتبه علمی نفر دومم بودم اما این مدت هر بار به ارشد فکر کردم ترسیدم که قبول نشم و بعد یمدت خوندن و نفهمیدن مطالب زده میشدم گذاشتم کنار تاحالا هم سرکار نرفتم به دلیل نبود کارو محیط مناسب و نداشتن تجربه و...از بعد عید تصمیم جدی گرفتم که خوب برای ارشد بخونم که خوندم تالان ولی هرروز این سوال توذهنم هست که این همونجایی که من میخوام بهش برسم داشتن مدرک ارشد حسابداری که فقط میتونه منو به علاقه همیشگیم نزدیک کنهو معلم بشم در اینده اما معلم یا استاد درسی مه علاقه قلبیم کمه بهش و همش تو باورم اینه که حسابداری اون چیزی نیست که من میخوام وبراش ساخته نشدم...امروز به این فکرمیکنم که توی زبانانگلیسی خو ب هستم و خیلی دوست دارم زابنو هفت ترم تو اموزشگاه خوندم چند هفته پیش گذاشم کنار که ارشد بخونم و روی دروسم متمرکز بشم...سوالم اینه به نظرتون کاردرست که بعدها پشیمون نشم چیه زبانو که دوست دارم ادامهه بدم و کمکور سراسری95روبدم تو زان و برم دوباره دنبال کار این روزا یا نه همین رویه ارشد خوندنو با بیمیلی ادامه بدم تورو خدا راهنماییم کنید من خیلی سردرگمم..پرحرفی منو ببخشید بزرگوار
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. خواهش می کنم. لطف دارید. ممنون از اینکه تمام افکار خود را به شفافیت و وضوح بیان نمودید. دقت کنید در این دنیا یک نکته برای خوشبختی وجود دارد. آن هم این است که در جایی باشید که به آن لیاقت دارید. در موقعیتی قرار بگیرید که از بودن در آن لذت ببرید. بزرگترین اتلاف وقت برای انسان ها آن است که سال ها در جایی باشند که به آن علاقه ایی ندارند. در نزدیکی محل زندگی من یک هایپر مارکت وجود دارد که صاحبش عاشق آن است. او برایم تعریف می کرد که از بچگی عاشق داشتن یک فروشگاه بزرگ بوده است. او مدرک دانشگاهی ندارد، او هرگز به دانشگاه هم نرفته است اما خوشبخت است زیرا الان مدیر هایپرمارکتی است که آرزویش را داشته است. با زندگی خود شبیه باتلاق برخورد نکنید که انگار قرار است راهی را که رفته اید را یک عمر ادامه دهید. شما می بایست به جایی بروید که به آن تعلق دارید. مهم نیست چیزی را که دوست دارید از نظر جامعه بزرگ است یا کوچک. مهم این است که شما عاشقش باشید. عاشق هدف، هاشق رسالت، عاشق موقعیت خود باشید. پس راه خودتان بروید. شما را چه صدا کنند خوشحالترید؟ کارشناس ارشد حسابداری یا کارشناس زبان؟ موفق ترین باشید.
علی
یکشنبه 28 تیر 1394 10:32 ب.ظ
من دانش اموز پیش دانشگاهی هستم ،واسه تابستون آزمون های قلم چی رو ثبت نام کردم،و هنوز ب طور جدی شروع نکردم،چطورمیتونم باهاتون تماس بگیرم و بیشتر با برنامتون اشنا بشم
پاسخ رضا جدیدی :
شما می توانید برای تماس اط طریق پیامک وقت بگیرید و راس همان ساعت برای مشاوره تماس بگیرید. موفق ترین باشید
علی
یکشنبه 28 تیر 1394 09:57 ب.ظ
ممنون.واسه کنکور ۹۵ هنوز دانش اموز میگیرید؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. برای کنکور 95 ده ظرفیت خالی وجود دارد که اولویت با افرادی است که کنکور داده اند اما دانش آموزان پیش دانشگاهی که علاقمند هستند نیز می توانند شرایط خود را اعلام کنند. موفق ترین باشید
علی
یکشنبه 28 تیر 1394 12:05 ب.ظ
باسلام و خسته نباشید خدمت استاد جدیدی. میخواستم بدونم کتاب تست خوب باید چطور باشه.اخه اینقدر تنوع کتاب و انتشارات هست که ادم گیج میشه واقعا
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. من در مطلب « بهترین منابع کنکور را چطور انتخاب کنیم » بهترین راه انتخاب کتاب های تست را آموزش داده ام برای مطالعه می توانید به لینک زیر بروید. موفق ترین باشید.

http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/99
احمد
دوشنبه 22 تیر 1394 01:39 ق.ظ
خیلی ممنونم استاد جدیدی که اینقدر زیبا و باحوصله جواب می دید
شما کاملا درست می فرمایید من نیاز به زمان دارم امیدوارم و مطمینم که این دفعه حتما موفق به شروع می شوم
من به حرف مردم کاری ندارم که اونا چی میگن و چی میخوان من حتی اگر یک رشته ی خیلی ساده و کم درامد هم دوست داشته باشم فقط میخوام تو همون رشته ی ساده ی خودم بهترین باشم و همه ی خوشبختی من اینه که توی همون رشته ی مورد علاقه ام تحصیل کنم
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. لطف دارید. دقیقا مهمترین صحبت هایی را که یک انسان باید در زندگی خود بداند را شما در این پیام گفته اید. شما فرموده اید: « فقط میخوام تو همون رشته ی ساده ی خودم بهترین باشم و همه ی خوشبختی من اینه که توی همون رشته ی مورد علاقه ام تحصیل کنم» این فوق العاده است زیرا مهم نیست که شما چه شغلی دارید مهم این است که شما در شغل خود یک متخصص باشید. شخصی که کارش را دوست دارد یک عمر با خوشبختی زندگی می کند. شخصی را می شناسم که نجار است، او عاشق چوب و کار با چوب است. آخرین مدرکش هم دیپلم است. این نجار از خیلی از پزشکان، مهندسان و سایر افرادتحصیل کرده خوشبخت تر است. خودش می گفت هر صبح به این تصویر که قرار است امروز از چوب یک موجود جدید خلق کنم از خواب بر می خیزم و به سراغ کارم می روم. او حتی ناهار خود را در میان خاک اره ها می خورد و با تمام وجود عاشق کارش است. خوشبختی یعنی ما در جایی باشیم که آن را دوست داریم راستی یادم رفت که بگویم این نجار طبق گفته ی خودش حداقل 5 یا 6 برابر تمام نجارها حقوق دارد زیرا هر کسی یک بار با او برخورد کند تا آخر عمر او را یادش می ماند. امیدوارم یک روز برسد که همگی با هم به این اعتقاد برسیم که:
«فقط میخوام تو همون رشته ی ساده ی خودم بهترین باشم و همه ی خوشبختی من اینه که توی همون رشته ی مورد علاقه ام تحصیل کنم»
موفق ترین باشید
احمد
دوشنبه 22 تیر 1394 12:42 ق.ظ
من هدف دارم خیلی هم دوسش دارم قدم بعدی چیه؟
پاسخ رضا جدیدی :
اگر هدف دارید و خیلی هم آن را دوست دارید پس چرا انگیزه ندارید؟ این سوال را پرسیدم و خود نیز آن را پاسخ خواهم داد تا کمی نگرش شما نسبت به هدف تغییر پیدا کند.
یک مثال برای روشن شدن موضوع برایتان ارایه می دهم که بی نهایت می تواند قابل تفکر باشد.
مثال :
همه ی انسان های سالم ازنظر روانی، ذاتا دوست دارند صادق باشند، اما آیا همه شان صادق هستند؟ دقت کنید آن ها دوست دارند.
از این مثال ها فراوان است. چرا پس صادق نیستند؟ مگر دوست ندارند که صادق باشند؟ پس چرا صادق نیستند؟ اینجا متوجه یک امر خواهیم شد که دوست داشتن شما را به هدف نمی رساند. هر روز عده ی زیادی از انسان ها می گویند که من هدف دارم و دوست دارم تا به آن برسم اما وقتی به فعالیت های روزانه شان می نگرید می بینید هیچ کدام از کارهایشان بویی از هدفی که دوستش دارند نمی دهد. می دانید هدف گذاری به همین سادگی ها نیست. هدف بسیار بسیار وابسته به هویت، شخصیت و احساسات ماست. من که هستم؟ چه دوست دارم و قرار است که چه کسی شوم تا با بودن در آن جایگاه احساس خوشبختی کنم.
بگذارید یک مثال کنکوری بزنم:
دو شخص را در نظر بگیرید، هر دو رشته ی تجربی هستند.
نفر اول می گوید: من پزشکی را می خواهم، شنیده ام حقوق خوبی دارد و در بین مردم هم قابل احترام هستید و تازه می توانید حسابی شهرت و جایگاه اجتماعی مناسبی در جامعه داشته باشید. من پزشکی را دوست دارم و می خواهم پزشک شوم.
نفر دوم می گوید: من رشته ی پزشکی را دوست دارم زیرا وقتی تصور می کنم لباس پزشکی را بر تن می کنم شخصیت مهمی هستم که می تواند ناجی جان انسان ها باشد. به من احساس برتری می دهد و می توانم با کمک آن هم شان اجتماعی داشته باشم و هم پول و اعتبار. در واقع اگر پزشک شوم حس خوشبختی دارم. پس من باید برای رسیدن به همه ی خواسته هایم در زندگی ابتدا پزشک شوم. حال برای پزشک شدن چه کارهایی باید انجام دهم؟ من نمی خواهم فرصت خوشبختی را از خود بگیرم. باید به دنبال بهترین راه برای رسیدن به هدفم باشم. حتی برای من مهم است که فرزندم مرا در جایگاه یک پزشک ببیند و می توانم برایش از سختی های این راه بگویم. دوست دارم او در کمال آسایش باشد پس اگر من امروز راه درست را بروم می توانم خانواده ی خوبی هم داشته باشم. پس زندگی من تا آخر عمر بستگی به تلاش های امروزم دارد. حال راه حل ها را باید بچینم و از همین حالا شروع کنم و قدم به قدم به آن نزدیک شوم.
این دو نفر در ظاهر یک هدف دارند، هر دو می خواهند پزشک شوند. نفر اول در رویاهایش پزشک می شود و نفر دوم در مرکز شهر مطب می زند. هدف فقط به بیان کردن نیست.
امیدوارم بازنگری کرده و این بار درست شروع کنید.
احمد
یکشنبه 21 تیر 1394 11:00 ب.ظ
من انگیزه ندارم برای همین هیچوقت موفق به شر وع نشدم
برای ایجاد انگیزه باید چیکار کرد؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. برای ایجاد انگیزه بهترین روش تعیین هدف است. انگیزه را از بیرون خود جست و جو نکنید. انگیزه نیرویی قلبی است که از احساس و تفکرهای بی نظیر شما به وجود می آید. تا به حال به این فکر کرده اید که دوره ی سنی 14 تا 28 دوره ی کلیدی برای ساختن زندگی است؟ شما چگونه زندگیتان را می خواهید بسازید؟ موفق ترین باشید
تارا
یکشنبه 21 تیر 1394 10:51 ب.ظ
برنامه ریزی کردن کار خیلی سختیه بزرگترین مانع برای شروع همین برنامه ریزی بوده برای من
من مشکلم اینه که گذشته خیلی آزارم میده
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. بله برنامه ریزی یک علم است اما متاسفانه تعداد خیلی کمی از داوطلبان کنکور این اصول را رعایت می کنند برای همین پسرفت می کنند. گذشته آزارم می دهد خیلی جمله ی کلی است. در این دوره که روانشناسان خوب هستند نباید این همه خود را آزار بدهید. بهتر است مشکلتان را یک بار برای همیشه حل کنید. موفق ترین باشید
مهناز
جمعه 19 تیر 1394 10:00 ب.ظ
سلام استاد.من واقعا متوجه شدم که چرا برنامه هام اجرا نمیشدن آخه برناممو بدون این توضیحات نوشتم.الان دیدگاهم تغییر کرده با تشکر از شما.چقدر خوب شد که اشتباهمو الان فهمیدم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. موفق ترین باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.