کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - کمال گرایی و تاثیر آن بر مطالعه

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

کمال گرایی و تاثیر آن بر مطالعه


بسیاری از افراد به علت نوع شخصیتی که دارند هموراه به دنبال کسب بهترین شرایط برای مطالعه هستند، به علاوه در هنگام مطالعه نیز سعی می کنند که بهترین خواندن را از خود به نمایش بگذارند که به مطالعه ی پژوهشی معروف است هرگز برای موفقیت در امتحانات و کنکور مناسب نخواهد بود لذا بایستی عادات مطالعه ی افراد کمال گرا دچار تغییر و تحول شود. همچنین مشاهده می شود که افراد کمال گرا کم کم دچار نوعی وسواس و کندی عمل در خواندن می شوند که ناشی از عادات غلط مطالعه می باشد.
اگر شما کاری را به افراد کمال گرا محول کنید آن ها این فعالیت را با بهترین کیفیت برای شما به ارمغان خواهند آورد اما زمان را در نظر نخواهند گرفت و معمولا از نوعی صبر فراوان در اجرای فعالیت ها برخوردار هستند و همیشه دوست دارند بیش از آنچه لازم است زمان خود را صرف آن فعالیت خاص نمایند. در فیلم آموزشی زیر انواع مطالعه و روش عملکرد در هر کدام از آن ها به طور مفصل آموزش داده می شود و همچنین تمرین های کاربردی برای ترک عادات غلط مطالعه به شما محول می شود که می توانید این تمرین ها را اجرا نمایید. 

دانلود فایل ویدیویی :می توانید از اینجا این ویدیو را دانلود نمایید. دانش آموزان و کنکوری هایی که این مطلب را خوانده اند، به مطالعه مطالب زیر نیز علاقمند بوده اند
برای خواندن این مطالب روی آن ها کلیک کنیددوشنبه 4 آذر 1398 04:07 ب.ظ
کمالگرایی:
مانعی بزرگ که گریبان گیرم شده . البته چندی است در پی رفع آن بوده ام اما به نظر نمیاد که خیلی در این کار موفق عمل کرده باشم . دوست دارم ساعت ها غرق مطالعه یک کتاب باشم . و این کار برای من نه تنها سخت نیست که لذت بخش است . اما کنکور و تست سرعت بالا میخواهند . همان چیز هایی که من ندارم . و همین شده بزرگترین بهانه ی مغزم برای اینکه درس نخوانم . او میگوید: تو که در هر صورت با این زمان کم و این روش خواندنت نمی توانی به آن تسلط کافی برسی پس چه فایده ای دارد ؟! تو با این سرعت کم باید از تابستون شروع میکردی و حالا دیگه وقتی نمونده . و من که هربار به سایت شما میام و سعی میکنم مریم امروز از دیروز بهتر باشه . خیلی رشد داشتم . شاید این رشد من به چشم کسی نیاد و من رو یک کنکوری شکست خورده ببینن . ولی من نه اون دختر پارسالم و نه حتی اون آدم دیروز . من هر روز سعی میکنم بهتر باشم . اما زمان صبر نمیکنه تا من خودم را به اون برسونم . عقربه ها بی رحمانه میگذرند و این منم که هر چی دنبالشون میدوم باز هم انگار عقبم . تا چندی پیش کمال گرایی به شدت مانع من بود . الان کم رنگ تر شده اما هنوز هم رگه هایی از اون در خودم میبینم . شاید هم چون نتیجه ای که میخوام رو نمیگیرم دارم اون رو گردن این صفت میندازم ! تصمیم گرفتم حسرت گذشته رو نخورم و به جای اینکه بگم ای کاش از تابستون شروع میکردم از همین الان بهترین شروع رو داشته باشم . و حتی همین الان هم در حال جدال با مغزم هستم . این انشا رو برای اون تمرینی که دادین و تقریبا بدون فکر نوشتم !(جا نمیشه و با عرض معذرت سوالاتم رو توی کامنت بعدی مینویسم ...)
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. در این جملات شما چند نکته وجود دارد که بایستی به آن ها فکر کنیم:
1. مغزتان می گوید به آن سرعتی که لازم است نمی رسی. این جلمه یک جمله کیفی است یعنی اینکه مطمین باشید شما به هر سرعتی برسید باز هم مغز می گوید بقیه سریع تر هستند چون هیچ متری و معیاری برای سرعت تعریف نمی کنید که قابل اندازه گیری باشد. لطفا به من بگویید معیار شما برای سرعت چیست؟ یعنی از نظر شما یک کنکوری چطوری باشد، آنگاه شما می گویید او سریع است؟
2. مغز شما از گذشته خیلی استفاده می کند. مثلا می گوید باید از تابستان شروع می کردی. این جمله مغز هیچ کمکی به ما نمی کند. به جای این جمله از مغزتان بخواهید که این سوال را جواب بدهد: من در شرایط الان چطوری باید عمل کنم؟ اگر مغز خوبی هستی و واقعا دنبال موفقیت من هستی پس به من بگو الان چطوری پیش برویم و به جای سرکوفت گذشته، راه حلی برای زمان حال به من بده. موفق ترین باشید.
زهرا
یکشنبه 1 آذر 1394 11:41 ب.ظ
سلام منم کمالگرا هستم صدتا برنامه نوشتم و هیچکدومش عملی نشده بخودم میگم باید 12ساعت بخونی و خیلی عقبی دوماهه هیچی نخوندم از شدت ترس و استرس سراغ کتابا نمیرم و درس نمیخونم و کار هرروزم عذاب وجدان و گریه...وقتی دیر از خواب پا میشم و حساب میکنم میببنم نمیشه 10 12ساعت خوند اعصابم خرد میشه و نمیخونم...من پشت کنکورم وسال پیش بخاطر چندماه ک گذشته بود اصلا نخوندم و پشت کنکور موندم اونایی ک میرن مدرسه و وقتشون کمتره ولی کلییی بیشتر از من درس میخونن ولی من...دلم میخواد کاامل واسه ازمون بخونم و وقتی روزا میگذره دیگه نمیتونم بخونم من هدفم شریفه ولی با این وضع هی بدتروبدتر میشم...وقتی ی روز 6ساعت خوندم بقدری ناراحت و عصبی میشم ک روحیم نابود میشه و فرداش نمیخونم خانوادم میگن ی دانشگاه پیام نوری ازادی باید میرفتم وبهم میگن نمیتونی دانشگاه خوب بیاری اونا مخن و تیز هوشانن و فلان..حتی من میترسم خوب بخونم و نتونم تو ازمون خوب بزنم کلا میترسم ضعفام اشکار بشه بجای اینکه رفعشون کنم...بنظر شما من چیکار کنم توروخدا کمک کنین مرسی متشکرم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. بسیار خب، مشکل شما فقط یک نکته است.
«معجزه ایی برای شروع»
یک روز خوب بایستی بیاید و حتما شما بایستی صبح خیلی زود از خواب بیدار شوید و چراغ اتاق را روشن کنید و با خمیازه های پی در پی، کتاب هایتان را باز کنید به امید اینکه درس بخوانید. به زور لای کتاب را باز نگاه دارید و مطالعه را آغاز کنید شاید که فرجی شود و به 12 ساعت برسید.
اما اگر مثلا ساعت 10 از خواب بیدار شوید بایستی آن روز را به بدترین و افسرده ترین حالت بگذرانید. معجزه ایی باید بشود، نسیم خنکی بیاید و رایحه ایی از گل های بهاری در اتاق بپیچد تا شما روز خوب مطالعاتی خود را شروع کنید؟
منتظر چه اتفاقی هستید؟ سوالاتی از شما دارم. چه کسی گفته بایستی 12 ساعت بخوانید؟ این عدد را از کجا آورده اید؟ با چه اصولی فهمیدید برای موفقیت در کنکور بایستی این قدر درس بخوانید؟ مثلا اگر 11 ساعت درس بخوانید چه می شود؟
حالا همه ی این ها را کنار بگذارید و به این موضوع دقت کنید:
اگر شما همین امروز بتوانید 6 ساعتی را که خودتان گفته اید درس بخوانید و فردا 3 دقیقه ایی به آن اضافه کنید بله فقط و فقط 3 دقیقه به آن بیفزایید به نظرتان چه رخ می دهد اگر هر روز 3 دقیقه به آن اضافه کنید؟ بله در 30 روز شما توانسته اید ساعت مطالعه ی خود را به 7 ساعت و 30 دقیقه برسانید. حالا به نظر شما نمی شود روزی فقط و فقط 5 دقیقه به ساعت درس خواندن اضافه کرد؟ بله می شود و اگر این کار را کنید آن گاه در 30 روز توانسته اید به ساعت مطالعه ی خود را به 8 ساعت و 30 دقیقه برسانید. اگر هزار سال هم منتظر باشید تا روزی برسد که بخواهید از 12 ساعت کار خود را شروع کنید یا آن روز نخواهد آمد و یا اگر هم فرا برسد فقط برای یک یا دو روز می تواند ادامه داشته باشد و از روز سوم دوباره همان آش و همان کاسه.
همه ی حرکت های بزرگ از اولین قدم ها و اولین قدم ها از کوچکترین آن ها شروع شده است. برای رسیدن به هدفتان نباید سنگ بزرگ بردارید فقط کافی است ذره ذره زمان مطالعات خود را بالا ببرید. هیچ شخصی از روز اول 12 ساعت درس نخوانده است همه از 2 و یا شایدم 3 ساعت شروع کرده اند.
خب ان شالله دیگر از همین امروز شروع می کنید و روز به روز بهتر می شوید. این جمله را بخاطر بسپارید:
«یک شروع بد هزاران بار برتر و بهتر از انتظار برای شروع خوب است.»
اما در خصوص برنامه، سعی کنید برنامه ی خود را از حالت ساعتی خارج کنید. البته شما نیاز به یک مشاور خوب هم برای برنامه ریزی و هم برای ایجاد انگیزه و روحیه هم دارید. یک مشاور خوب نقش مهمی برای کاهش تنش ها و استرس ها و همچنین زود رسیدن به موفقیت ها دارد.
اما در خصوص اینکه اطرافیان می گویند افراد موفق تیز هوش هستند. هزاران تیزهوشانی در کنکور رتبه های چند رقمی بدست می آورند و اصلا رشته ایی را قبول نمی شوند و در مقابل هزاران نفر از افرادی که در مدارس معمولی بوده اند موفق می شوند. در کنکور استعداد تعیین کننده نیست بلکه هنر آزمون دادن لازم دارد و پشتکار. این را بدانید آن افرادی که در مدارس تیز هوشان درس می خوانند لزوما باهوش نیستند زیرا معیار انتخاب آن ها یک آزمون است که خیلی ها برای این آزمون ها معلم می گیرند و وارد تیز هوشان می شوند البته بچه های با هوش هم دارند. موفق ترین باشید
مهسا
پنجشنبه 22 مرداد 1394 10:14 ب.ظ
مرسی استاد ایشالله زندگیتون پراز معجزه های خووب باشه
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. ممنون از دعای خیرتون. موفق ترین باشید
مهسا
پنجشنبه 22 مرداد 1394 08:29 ب.ظ
استاد واقعا عالیه دستتون درنکنه شما راس میگین من عجوولم.چشم استاد حتما..فقط یه سوال دیگه نکته های نشرالگو درسنامشو ننویسم؟
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. توضیحاتی که در خود درسنامه ها نوشته شده را می توانید با خط کشیدن مشخص کنید و نیازی به دوباره نوشتن ندارد. موفق ترین باشید
مهسا
پنجشنبه 22 مرداد 1394 07:50 ب.ظ
افراد کمال گرا وسواس مطالعاتی زیادی دارن دنبال کتاب های جورواجور هستن تا نکنه یه نکته رو جا بندازن یا احساس میکنن که درس هایی که خووندنو فراموش کردن و مجبور میشن عمده ی وقتشونو به دوباره خوانی میگذرونن و این عامل باعث میشه که زمان زیادی رو واسه درس خوندن بگذرونن و سرعت مطالعشون پایین باشه...استاد اینم بقیه
پاسخ رضا جدیدی :
بسیار عالی. حالا یک نتیجه گرفتیم: متن اول شما به قول خودتون چیز خاصی نبود اما تلاش کردید و یک متن ابتدایی بیان کردید ولی در زمان بعدی و در شرایط ذهنی متفاوت توانستید یک متن بی نهایت عالی را بنویسید و مطمین باشید اگر فردا هم یک متن دیگر بنویسید از این هم بهتر می شود. حال برای مطالعه و یادگیری هم دقیقا همین فرآیند تکرار می شود شما یک بار می خوانید و شاید اصلا دلچسب نباشد اما در دفعات بعد و در زمان های بعدی همان مطلب با تکرار و توجه و مرور زیبا و کامل و عمیق می شود ولی شما عجول هستید و می خواهید در یک گام زمانی همچیز را خوب و عالی یاد بگیرید و این موضوع باعث خستگی ذهنتان می شود. حال که خودتان امتحان کردید و متوجه شدید متن ظهر شما با متن الان شما چقدر تغییر کرده است مطمین باشید در خواندن هر درسی هم اگر تکرار را در زمان های مختلف و در شرایط ذهنی مختلف امتحان کنید مطالب را بدون هیچ استرسی عمیق عمیق خواهید آموخت. ان شالله از همین الان با علم به این موضوع که هر بار مرور باعث عمیق شدن اطلاعات می شود بدون هیچ وسواسی مطالعه کنید. موفق ترین باشید
محمد
دوشنبه 8 تیر 1394 10:05 ب.ظ
استاد اگر بعد از رمضان شروع کنم خیلی دیر میشه ؟؟؟یعنی جبران شدنی نیست؟؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. دلیل شما برای عقب انداختن شروع چیست؟ معمولا تعداد زیادی از داوطلبان این مشکل را دارند مطلب داستان شنبه ها را بخوانید. موفق ترین باشید
محمد
دوشنبه 8 تیر 1394 02:51 ب.ظ
خیلی خیلی معذرت میخوام یک سوال دیگه:
من معدلم 18.50بوده نهایی
تا الان هم خیلی خوب خوندم اما بدون برنامه ریزی صحیح یعنی اصلا براش برنامه ریزی نکردم و فقط خوندم چون تجربه ی پارسالم اینه که برنامه ریزی کردن فقط وقت تلف کردنه خیلی دنبال یک مشاور گشتم که هم تا کنکور حمایتم کنه و هم کار برنامه ریزی رو اون برام انجام بده اما همچین مشاوری اصلا پیدا نکردم و فقط یک جدول بهم دادند و بس من هم پارشون کردم وفقط خوندم مثلا کل فیزیک رو تموم کردم و بعد کل شیمی و.... یعنی یک در س رو به طور کامل تموم کردم و بعدی به همین صورت
هنوز تست نزدم ومرور هم نکردم
که خدا بهم لطف کرد و شمارو سرراهم قرارداد
با این حال سوالم اینه که عیبی نداره من بعد از رمضان باشما تماس بگیرم ؟؟؟یعنی ظرفیت اون ده نفر تموم نمیشه ؟؟؟من عاشق هدفمم هستم خیلی زیاد من به شما احتیاج دارم!!
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. لطف دارید. من نمی توانم قول بدهم که حتما ظرفیت باقی می ماند. موفق ترین باشید
محمد
دوشنبه 8 تیر 1394 02:04 ب.ظ
اگر چند سال پشت کنکوری باشند ؟؟؟
یا اگر کنکور سال قبل غایب بوده باشیم چی ؟؟؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
ایرادی ندارد. می توانید تماس بگیرید تا با شرایط شما آشنا شوم. موفق ترین باشید
محمد
دوشنبه 8 تیر 1394 01:31 ب.ظ
سهمیه ی ده نفره یعنی چی ؟؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. سهمیه ی ده نفره برای کسانی است که فارغ التحصیل هستند و کنکور سال قبل را شرکت کرده اند. موفق ترین باشید
پیام پژوهان
چهارشنبه 27 خرداد 1394 04:24 ب.ظ
با تشکر فقط یه سوال!
انشا نوشته شده پیرامون کمال گرایی باید حاوی مشکلات خودمون هم باشه؟!
آخه گفتید میخونمش و ...
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. باشد بهتر است. اما بیشتر برای من نوشتن شما مهم است. موفق ترین باشید
نجمه
شنبه 23 خرداد 1394 06:38 ب.ظ
واقعا یک فرد کمالگرا هستم اگر موقع درس خواندن کوچکترین مسئله ای پیش بیاد زود اونو بهونه میکنم و میگم که اون مسئله باعث شد که نمره ی خوبی نیارم
شرایط درس خوندن من باید کاملا عالی باشه و حتی صدای ماشین ها هم به شدت اذیتم میکنه به نظر شما میتونم برطرفش کنم؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. چرا که نه؟ هر مشکلی را می توان برطرف کرد. این همه ناامیدانه به زندگی نگاه نکیند. زندگی عرصه ی خراب کردن و ساختن هاست. اگر روش شما غلط است پس شما می توانید با تغییر تفکرات خود آن را کنار بگذارید و راه درست را بروید. جای هیچ نگرانی نیست. شما می توانید به هر قدرتی برسید. موفق ترین باشید
مریم
چهارشنبه 20 خرداد 1394 08:53 ق.ظ
من برای کنکور 95 اماده میشوم و به خاطر معدلم روحیه مناسبی ندارم خودم را باور ندارم که پزشکی قبول میشم یا نه کلاس های کنکوری هم میرم به صورت خوصوصی خیلی پایه ضعیفی دارم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. پزشکی کدام شهر مد نظر شماست؟ نمرات درس به درس نهایی سوم شما چیست؟ در کدام درس ها احساس ضعف می کنید. سوالات را پاسخ دهید تا راهنمایی دقیق برای شما ارایه شود. موفق ترین باشید
فیروزه
یکشنبه 10 خرداد 1394 05:47 ب.ظ
سلام خسته نباشید.من بعد از 10 سال دوباره تصمیم گرفتم کنکور شرکت کنم سال84 زمین شناسی پیام نور قبول شدم سال 89 فارغ التحصیل شدم بعد از چند سال وقتی برمیگردم عقب میبینم به اون چیزی که دوست داشتم نرسیدم چطوری میتونم درس بخونم که تو کنکور 95 رتبه خوبی بیارم در ضمن اینکه من یه دختر 1 ساله هم دارم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. ابتدا از این حس زیبا و متفاوت شما بسیار انرژی گرفتم. درست است که راه را در گذشته اشتباه رفته اید اما مهم این است که الان به سمت علاقه ی خود می خواهید بروید و این آغاز موفقیت است و به شما بسیار بسیار تبریک می گویم. شما ابتدا می بایستی یک دوره ی ریکاوری اطلاعات یا همان بازگشت اطلاعات را داشته باشید به ویژه در دروس تخصصی که بتوانید هم ارز داوطلبان کنکور شوید. این دوره می تواند با توجه به مادر بودن شما و وظایفی که دارید 2 ماه طول بکشد. اما در برنامه ریزی بسیار باید شناور عمل کنید زیرا شما با توجه به شرایط نمی توانید نظم تکرار پذیر را دارا باشید. موفق ترین باشید
هستی
یکشنبه 10 خرداد 1394 04:43 ب.ظ
سلام.استاد خیلی خیلی خیلی ازتون ممنون هستم.کاملا شما رو درک می کنم.خیلی ممنونم ازتون.روز خوبی داشته باشید.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. ممنونم از این پیام زیبای شما. تشکر. موفق ترین باشید
هستی
جمعه 8 خرداد 1394 05:38 ب.ظ
سلام.وقت بخیر اقای جدیدی.اقای جدیدی من دانشجو رشته کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار هستم.زمانی که مدرسه بودم خیلی بازیگوش بودم و درس نمیخواندم و معدلم خیلی پایین بود و برای کنکور درس نخواندم و کنکور دادم و پیام نور قبول شدم.دانشگاه هم درس نمی خوندم و 4 ترم مشروط شدم.چون بیشتر درس هایم ریاضی و برنامه نویسی بود علاقه ای به درس خواندن نداشتم و الان که ترم اخر هستم معدل کلم 12:30 هست و از ترم قبل با یک نفر آشنا شدم که خیلی راهنماییم کرد و کاملا متوجه شدم که به رشته انیمیشن علاقه دارم.آقای جدیدی تو رو خدا راهنماییم کنید من با انگیزه زیاد تصمیم گرفتم واسه کارشناسی ارشد انیمیشن دانشگاه هنر بخونم و کنکور بدم که با رتبه خیلی خوب قبول بشم.تنها نگرانیم اینه که معدلم 12:30 هست و همین موضوع باعث شده که من واسه کنکور نخونم.تو رو خدا راهنماییم کنید با این معدلی که دارم میتونم دانشگاه هنر تهران قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟راهنماییم کنید خیلی ممنونتون میشم استاد بزرگوار
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. نگران معدل خود نباشید. این معدل را بایستی به کمک درصدهای کنکورتان جبران کنید. بنابراین بصورت جدی و حرفه ایی شروع به مطالعه کنید و درصدهای خود را افزایش دهید. جای جبران وجود دارد. موفق ترین باشید
شنبه 2 خرداد 1394 07:40 ب.ظ
سلام آقای جدیدی من نیاز به مشاوره ی فوری دارم نیتونید کمکم کنید؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. موضوع خودتان را بفرمایید و توضیح مختصری در مورد موضوع خودتان بفرمایید. موفق ترین باشید
مهسا
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 05:09 ب.ظ
سلام خسته نباشید من 2 سال هست که پشت کنکورم اما به دلایلی نتوانستم درس بخوانم سال اول مریض شدم سال دوم انقدر کلاس کنکور وقت هایم را گرفت که فقط خسته میشدم چون کلاس ها در یک شهر دیگه بود.حالا امسال میخوام دانشگاه ازاد ی رشته ای برم و دوباره برای کنکور95 بخونم وبرای رشته داروسازی بخوانم البته معدلم 16 است ایا میتوانم با این معدل داروسازی گیلان قبول شم .از شهر لاهیجان هستم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. بله شما می توانید قبول شوید و مشکلی وجود ندارد. فقط مواظب باشید رشته ی دانشگاهی سنگین را انتخاب نکنید زیرا مانع خواندن برای کنکور می شود. موفق ترین باشید
حمید
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 10:31 ق.ظ
سلام آقای جدیدی روز بخیر
به نظر شما میتونم ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺩﺭ ﺻﺪﺍ ﻭ ﺑﺎ ﻣﻌﺪﻝ ﺧﯿﻠﯽ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺩﺍﺭﻭﺳﺎﺯﯼ ﻗﺒﻮﻝ ﺷﻢ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ 80ﻋﺮﺑﯽ ۶۰ﺩﯾﻦ ﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ۷۰ﺯﺑﺎﻥ ۷۵ﺯﻣﯿﻦ ﺷﻨﺎﺳﯽ ۹۰ﺭﯾﺎﺿﯽ ۴۰ﺯﯾﺴﺖ ۷۹ﻓﯿﺰﯾﮏ ۴۵ ﺷﯿﻤﯽ ۷۰
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت شما نیز بخیر و نیکی. آیا این درصدها از آزمون جامع می باشد یا بودجه ایی و یا حدس ذهنی شماست؟ فقط در صورتی که این درصدها از دل آزمون جامع بیرون آمده باشد معتبر است و در این صورت، درس فیزیک و ریاضی شما نیاز به تقویت دارد آن را باید به 60 برسانید. مابقی درس ها عالی است شما کار سختی ندارید برای بالا بردن ریاضی و فیزیک تا 60 درصد اصلا جای نگرانی ندارد. فرصت مناسبی پیش روی شماست حتما حتما باید این روند را پی گیری نمایید. موفق ترین باشید
حسن
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 12:13 ب.ظ
سلام آقای جدیدی
من ویدیوی کمال گرایی رو دیدم و تمرینی که در انتهای فیلم گفتید رو انجام دادم البته به صورت سخنرانی ، می خواستم بدونم فایلی که برای شما باید بفرستیم حجمش چقدر باید باشه؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. حجمش برای من فرقی ندارد. فقط توسط یکی از سایت های آپلود فایل آن را آپلود کنید و آدرس آن را برایم بفرستید. من هم بعد از گوش دادن نظراتم را برای شما بیان می کنم و اگر دچار کمالگرایی بودید آن را برطرف می کنیم. موفق ترین باشید
ندا
شنبه 12 اردیبهشت 1394 11:41 ق.ظ
ممنون از راهنمایی و باسخ گوییتون.
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. موفق ترین باشید
ندا
شنبه 12 اردیبهشت 1394 11:24 ق.ظ
سلام استاد ببخشید روش مطالعمو بس چجوری درست کنم؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. تغییر روش مطالعه نیاز به آموزش دارد. مطالب آن قدر حجیم است که نمی توان آن را در چند جمله ی کوتاه بیان نمود. شما بایستی برای این موضوع تحت آموزش قرار بگیرید. موفق ترین باشید
ندا
جمعه 11 اردیبهشت 1394 11:35 ب.ظ
دسای بایه رو هم خیلی خوب وهم با علاقه خوندم هیچ کاری هم به جز درس خوندن نداشتم.برنامم ساعتی نبود درسو تا وقتی که یاد نگرفتم ول نمیکردم.فقط درسای بیش دانشگاهی رو خوب نخوندم.یکی از مشکلاتم هم اینکه نتونستم اصلا بین مدرسه و برنامه ی کنکورم تعادل برقرار کنم از هردوشونم اواره موندم.
پاسخ رضا جدیدی :
بسیار خب ایراد رفتاری شما کاملا نمایان شد. از آنجا که عادت مطالعه ی شما کند درس خواندن بوده است نتوانسته اید با سرعت لازم برای مطالعه ی کنکور خود را عادت دهید برای همین از حجم بالای درس خواندن آشفته شده اید زیرا همیشه از آنچه که باید به آن می رسیده اید عقب تر بوده اید و همین امر باعث افت شما شده است. عادت مطالعه ی شما غلط است. این روش مطالعه که یک موضوع را تا یاد نگیرید رها نمی کنید غلط است. شما احساسی در کنکور می خواستید شرکت کنید و برای همین آشفته هستید. شما نیاز به یک مدیریت در برنامه ها و یک نقشه ی منطقی برای موفقیت در کنکور دارید. از طرفی عادت مطالعات شما به طور کامل نیاز به تغییر دارد. این گونه مطالعه باعث می شود باز هم شکست بخورید. و واقعا حیف است که شما شکست بخورید زیرا علاقه و شور و توان و استعداد در پیام های شما موج می زند فقط روش مطالعه را نمی دانید. موفق ترین باشید
جمعه 11 اردیبهشت 1394 11:01 ب.ظ
سلام
شب خوش
ی کتاب گرفتم گذاشتم جلوم ولی پیشرفت ندارم دوتابرگشو خوندم،علاقه دارم اما همت ندارم،انگیزه دارم ولی چرا پیشرفتی ندارم؟!چطوری شروع کنم؟؟!
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. کمی در مورد کتابی که گرفته اید، هدفتان و نوع برنامه تان توضیح دهید تا دقیق تر شما را راهنمایی نمایم
ندا
جمعه 11 اردیبهشت 1394 10:24 ب.ظ
واسه دوتا از درسای اختصاصی فیزیک وشیمی خصوصی میرفتم واسه سایر درساهم از سی دی اموزشی استفاده میکردم.
پاسخ رضا جدیدی :
آیا همیشه دوست داشته اید مدتی را برای خودتان درس بخوانید و نخواهید به کسی پاسخ دهید؟ احساس زدگی از مطالعه و تست را دارید؟ روش برنامه ریزی شما ساعتی است؟ آیا حجم کارهای عقب مانده ی شما زیاد است؟
جمعه 11 اردیبهشت 1394 09:56 ب.ظ
روزتون مبارک
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. سپاس گزارم. ممنون
ندا
جمعه 11 اردیبهشت 1394 09:09 ب.ظ
سلام استاد خسته نباشید.من از سال اول دبیرستان واسه کنکور 94واسه رشته ی بزشکی با وسواس زیادی درس خوندم.همیشه هم شاگردممتاز مدرسه و کلاسمون بودم.ولی همین که وارد بیش دانشگاهی شدم کلا بی خیال درس شدم وبه زور هم به مدرسه و کلاسام رفتم.کلا انگیزه ام واسه درس خوندن از دست رفت شرایط هم از اول تابستون امسال واسه رتبه شدن محیا بود یعنی جای بهانه هم واسم نذاشته بودن.درسته که الان انگیزه ای واسه درس و کنکور ندارم ولی میخوام فقط به خاطر زحمتای مامان و بابام واسه کنکور95برای رشته ی بزشکی بخونم.چیکار کنم دوباره همون ندای قبلی بشم؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. آیا حجم کلاس های کنکور و تقویتی شما زیاد بوده است؟
زهرا
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 09:57 ق.ظ
سلام استادآخه من اصلاتمرکزحواس ندارم کتابوبازمیکنم نگاه میکنم میخونمم ولی بعدامتوجه میشم که حفظ نکردم فقط الکی خوندم.مخصوصارشته ماکه انسانیه بایدخیلی ازدرساروحفظ کنیم ولی چون تمرکزندارم حفظم نمیشه چیکارکنم تاتمرکزداشته باشم؟درساهم یادم بمونه؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. بحث تمرکز نیاز به توضیح دارد و ان شالله در مطلبی پیرامون آن صحبت خواهم نمود. اما دو نکته را برای شما یادآور شوم:
1. تمرکز به این معنا نیست که شما فقط و فقط در آن درسی که مطالعه می کنید با تمام وجودتان غرق شوید.چنین چیزی برای هیچ انسانی امکان پذیر نیست زیرا تعداد افکاری که در ثانیه به مغز ما می رسد بسیار بالاست بنابراین مواظب باشید دچار وسواس نشوید. عواملی که باعث می شود پرش مطالعاتی داشته باشید و نتوانید مطالعه ی خود را مرتب انجام دهید را بنویسید و حتما هر روز مدت زمانی را برای پرداختن به آن افکار وقتی تعیین کنید و به سایر افکار خود هم اهمیت دهید. آن ها را عادت دهید تا به موقع خودشان به سراغ شما بیایند و شما هم آن ها را بررسی کنید و به آن ها پاسخ دهید. همیشه یک لیست از افکار جانبی داشته باشید و سعی کنید در زمان خودش آن ها را بررسی نمایید.
2. در مورد مطالعه، شما بایستی کمی در کنار حفظ کردن قدرت تصور و ادراک خود را نیز به کار ببرید. معمولا دانش آموزان علوم انسانی چیزی را که حفظ می کنند متوجه نمی شوند. مثلا در درس روانشانی وقتی در مورد رفتار یک انسان مطلبی را می خوانید سعی کنید آن را تصور هم کنید و یا در جامعه شناسی سعی کتید هرچه را می خوانید در عمل هم مشاهده کنید. قدرت رشته ی علوم انسانی به همین است که به راحتی می توانید هر چه را که از دروس تخصصی خودتان می خوانید در جامعه ببینید. کمی خوش سلیقه و خوش ذوقی در مطالعه می تواند شما را علاقمند به میز و همچنین میزان وابستگی شما به کتاب را افزایش دهد. موفق ترین باشید
سما
شنبه 5 اردیبهشت 1394 08:05 ب.ظ
سلام وقت بخیرمی خواستم بدونم مستمرهامون ارتباطی به او25درصدامتحانات نهایی داره؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. نمرات موثر در کنکور امتحانات کتبی سال سوم است. موفق ترین باشید
شنبه 5 اردیبهشت 1394 07:59 ب.ظ
ممنون از پاسخ گویی
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. موفق ترین باشید
شنبه 5 اردیبهشت 1394 07:34 ب.ظ
یعنی ممکنه یه دانشگاهی زمان ثبت نامش زود شروع بشه قبل از اینکه نتیجه ی امتحانات شهریور بیاد؟؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
شما اگر امتحانات شهریور را بدهید ثبت نام موقت می شوید و به کلاس های دانشگاه می روید سپس در صورتی که دروس را پاس شوبد ثبت نام شما قطعی خواهد شد. موفق ترین باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.