کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - آدرس سایت جدید کلبه مشاوره

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918 ایمیل: re.jadidi@gmail.com

آدرس سایت جدید کلبه مشاوره


با سلام خدمت مخاطبان محترم کلبه مشاوره؛
به اطلاع می رسانم که سایت جدید کلبه مشاوره در دسترس قرار گرفت و شما عزیزان با کلیک روی «سایت جدید کلبه مشاوره» می توانید وارد آدرس جدید شوید. فقط چند خواهش و یادآوری:
1. از این به بعد، مطالب شنبه 12:30 هر هفته و دوره های آموزشی کلبه مشاوره فقط و فقط در سایت جدید ارایه می شوند و از این پس، پیگیر مطالب در سایت جدید باشید.
2. در صورت وجود مشکل یا ایراد در سایت جدید، لطفا به بنده اطلاع دهید تا آن را برطرف نمایم که سایت کلبه مشاوره، خدمت رسانی بهتری برای شما عزیزان ارایه دهد.
3. تمامی مطالب فعلی وبلاگ کلبه مشاوره یعنی همین وبلاگی که الان حضور دارید بدون پاک شدن به قوت خودش باقی می ماند و حتی سیستم پرسش و پاسخ اینجا همچنان فعال است ولی هیچ مطلب جدیدی در اینجا منتشر نمی شود و تمامی مطالب فقط در سایت جدید منتشر می شوند. با تشکر از یکایک مخاطبان محترم کلبه مشاوره


پنجشنبه 22 اسفند 1398 08:40 ب.ظ
سلام خسته نباشید میشه یکم در مورد سوال پرسیدن در سایت جدید و نحوه قرار گیری پاسخ توضیح دهید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. در سایت جدید، یک صفحه مجزا و مستقل به نام از من بپرسید «آنالیز رفتاری» وجود دارد که اگر سوالی در مورد رفتارهای خود داشته باشید می توانید توضیح داده و پاسخ تحلیلی دریافت کنید.
اگر سوالی که می پرسید، فراگیر باشد و مشکل خیلی از کنکوری ها باشد، بعدا در جعبه های یادگیری در همان صفحه، طبقه بندی می شوند تا نظم پرسش ها باعث خوانش بهتر آن شود. موفق ترین باشید.
یکشنبه 11 اسفند 1398 06:12 ب.ظ
با سلام و عرض خسته نباشید
آیا استفاده از نرم افزار های تخمین رتبه کار درستی هست؟ چون من میخوام حدودا بدونم که با درصد هایی که میزنم تقریبا چه رتبه ای میارم ولی هر کدوم از این نرم افزار ها با این درصد ها یه رتبه ای رو نشون میده و منو سردرگم میکنه الان نمیدونم رتبه ام تقریبی خوب میشه یا نه.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. توصیه به استفاده نمی کنم. موفق ترین باشید.
یکشنبه 4 اسفند 1398 09:24 ق.ظ
سلام اقای جدیدی
من مدت هاست که با یک مشکلی بر خوردم که میخواستم مطرح کنم اطرافیانم تلاش کمی برای زندگی دارند وهمین مورد هم رو من تاثیر گذاشته مثلا وقتی برنامه میریزم صبح
پرانرژی بلند شم درس بخونم وقتی می بینم که خونوادم
حتی پدرم تا 10 ویا 11 خوابیدن در کل تلاش خیلی کمی دارن کم کم با دیدن این جو دچار بی انگیزگی میشم نه این که بخوام مثل اون ها رفتار کنم
ولی با خودم میگم چرا این ها این طور رفتاری دارن وچون من مدت زمان زیادی تو خونه هستم روم تاثیر منفی گذاشته چی کار کنم بی توجه شم
ولی بی توجه شدن خیلی سخته
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. در بحث تداوم و انگیزه یکی از مواردی که مخرب هست، موضوعی به نام «تطابق دادن خود با دیگران» است. دقیقا همین رفتاری که شما از خود نشان می دهید و سعی می کنید خود را مطابق دیگران تنظیم کنید.
آنچه شما فراموش می کنید هزینه های مربوط به هدفمند زندگی کردن است. وقتی یادتان برود هدفی که دارید چه هزینه هایی دارد و بایستی برای رسیدن به آن هدف، هزینه هایش را پرداخت کنید آنگاه است که انگیزه و تداوم را از دست می دهید.
یکی از همین هزینه ها، هزینه متفاوت زندگی کردن است. با وجود اینکه اکثریت افراد اطراف شما تلاشی نمی کنند ولی شما برای رسیدن به موفقیت مجبورید متفاوت زندگی کنید و تا مادامی که این هزینه را پرداخت نکنید آنگاه نمی توانید خود را از سطح فکری اطرافیان جدا کنید.
بنابراین هر انسانی بر اساس هدفی که دارد لازم است هزینه هاش را بپردازد. شما نمی توانید هدف متفاوتی داشته باشید ولی خود را با دیگران مطابقت دهید. اگر سبک زندگی دیگران برای شما خوشایند است و آن را می پسندید پس لطفا هدفتان را مثل آن ها کنید و اگر سبک زندگی شان را نا مناسب می دانید پس دست از تطبیق دادن بردارید و به این جمله فکر کنید که هدفمند بودن هزینه هایی دارد که باید پرداخت کنم.
این جمله را که بگویید دیگر واکسینه هستید و مغز نمی تواند شما را از این زاویه بی انگیزه نماید. چون همواره آگاهانه هزینه های هدفمند بودن را پرداخت می کنید و تاثیر منفی ندارد. مورد بعدی که در صحبت های شما وجود دارد این جمله است: «چون من مدت زمان زیادی تو خونه هستم».
اگر به من بگویند 10 جمله خطرناک یک کنکوری را بیان کن حتما حتما یکی از آن 10 جمله همین جمله ای است که شما در صحبت هایتان نوشته اید. چرا؟
چون مغز شما توانسته یک پیوند قوی بین در خانه بودن و تمام بدبختی ها ایجاد کند. در چنین حالتی عامل همه بدختی ها این است که شما مدت زیادی در خانه هستید و همین موضوع را اگر به عنوان دلیل برای هر مشکل ذکر کنید آنگاه است که ولع تفریح کردن به سراغ تان می آید.
حتی گام بعدی مغز این است که فاز یکنواخت شدن زندگی، کسالت، افسردگی و... را شروع می کند و از آن بدتر اینکه تنوع طلبی را می تواند در شما گسترش دهد. دقت کنید که در خانه ماندن شما باعث نشده از آن ها تاثیر بپذیرید بلکه دقت کنید دقت کنید دقت کنید؛ شما از آن ها تاثیر پذیرفتید چون هزینه های موفقیت و هدفمند زندگی کردن را فراموش کرده اید که باید پرداخت کنید.
شما صبح تا شب و شب تا صبح هم که بیرون از خانه باشید مطمین باشید تا وقتی این نکته را فراموش کنید بازهم در ذهن خود این سوال را می پرسید که چرا بقیه تا 11 صبح بخواند و من تلاش کنم؟
بنابراین در خانه بودن یا نبودن هیچ تاثیری ندارد و این فقط یک مقدمه چینی بسیار خطرناک مغز است تا شما را از خانه، اتاق مطالعه، میز درس و فضایی که در آن هستید بترساند و بعد در گام بعدی کلید واژه های یکنواختی و افسردگی را به زبان بیاورد و در گام آخر، شما را به تنوع طلبی و ولع تفریح تشویق کند. امیدوارم در مقابل تمام خطرات به خوبی واکسینه شده باشید. موفق ترین باشید.
چهارشنبه 30 بهمن 1398 09:53 ب.ظ
سلام استاد گرامی وقتتون بخیر
سوالی دارم که اگه وقت داشته باشید پاسخ بدید ممنون میشم
ایا عقاید ما در موفقیت ما تاثیر بسیاری داره؟
منظورم اینکه ایا اگه باور داشته باشیم یا به این موضوع فکر کنیم که امروز روز خوبی خواهد بود همین طور خواهد شد؟
اگر در شرایط بدی هستیم ایا با باور داشتن و تصور کردن به این که امروز مثل روز های دیگر با امواج منفی
نخواهد بود واقعا امروز روز خوبی میشه ؟
اگه کسی رفتار سرد وکلا رفتار درستی با ما نداشته باشد ایا با تصورات مثبت و فکرکردن به این که اگه به جای این که تفکرات منفی از اون فرد داشته باشم اون رو با تفکرات مثبت یاد کنم به مرور میبینم که رفتار اون
با من بهتر میشه؟
در کل ایا چنین باور هایی زندگی رو عوض میکنه ؟
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. این سوال شما خیلی خیلی سوال با کیفیت و خوبی است به طوری که نیاز به توضیح در یک مطلب جدید دارد. ان شالله شنبه دو هفته بعد با محوریت پیام شما یک مطلب جامع می نویسم تا پاسخ کاملی به دغدغه ذهنی شما بدهم. موفق ترین باشید.
سه شنبه 29 بهمن 1398 09:31 ب.ظ
سلام آقای جدیدی . میشه چند راهکار بدین تا بتونیم همیشه و توی هر لحظه آگاهانه زندگی کنیم ؟! من فکر میکنم علت اینکه بعضی وقتا دست از هدفمون میکشیم یا به عبارتی میگیم که انگیزه مون رو از دست دادیم ، درواقع اون آگاهی درست رو از دست دادیم یا فراموش کردیم . انگاری بعضی وقتا همه چیز رو از یاد میبرم . هدفم رو ، رنج ها و لذت های هدفم .
راستش وقتی که حالمم خوبه و باانرژِی دارم درس میخونم یه ترسی میاد تو وجودم که این روز ها موقته و باز هم ممکنه بعد چند روز دوباره برگردم سر خونه اول . یه جورایی اون خاطره های منفی درس نخوندن و وقت تلف کردن رو به یاد میارم و میترسم که دوباره به همون روز ها برگردم . چون انگاری بعضی وقتا یک آدم دیگه میشم . و بعد که رفتارم رو تحلیل میکنم اصلا نمیفهمم که چرا چند روز پشت سر هم درس نخوندم ! ... ممنون میشم راهنمایی کنین .
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. با آگاهی زندگی کردن خیلی سخت است اما سوال ها همیشه به ما کمک می کنند که آگاهانه زندگی کنیم. سوال معروف یک کنکوری در سال کنکور بایستی این باشد: «وظیفه امروزم این است که درس بخوانم، اگر الان مشغول درس خواندن نیستم چرا؟»
این سوال برای حفظ آگاهی در طول روز است. اما بعد از مدتی انتظار دارم یک داوطلب کنکور این سوال را مطرح کند: «وظیفه من درس خواندن با رعایت مدیریت زمان است، اگر درس نمی خوانم یا مدیریت زمان در طول روز ندارم چرا؟»
دایما باید این سوال را بپرسیم تا آنالیز رفتار را از دست ندهیم. در ضمن همین که می ترسید از موقتی بودن این روزها، خودش یک کلک از سوی مغز است. او می خواهد هیچ باور به توانستن را پیدا نکنید.
مطلب «کم شدن انگیزه به علت طرز تفکر کوه نوردی» را که فراموش نکرده اید؟ ما کوه نورد نیستیم قطعا افت وجود دارد پس توقع نداریم روز به روز بهتر باشیم بلکه بعضی از روزها منتظریم زمین بخوریم و هر روز با این طرز تفکر بیدار می شویم که با دردسرهای بر مسیر موفقیت دست و پنجه نرم کنیم. موفق ترین باشید.
محمد
سه شنبه 29 بهمن 1398 03:49 ب.ظ
سلام
تو یکی از جواب نظرات به مطلب اشاره کردین
(چرا نمی توانم تست بزنم و تکنیک بالا بردن درصدهای کنکور + فیلم)
ممنون میشم لینک بدین یا راهنمایی کنید پیداش کنم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. متاسفانه وبلاگ کلبه مشاوره از مدتی قبل دچار مشکلات نرم افزاری شد و برخی از مطالب آن پاک شدند. مطلب مورد نظر نیز از روی وبلاگ شده است. از این بابت از شما عذر خواهی می کنم. موفق ترین باشید.
عباس
یکشنبه 27 بهمن 1398 12:43 ب.ظ
استاد عزیز با سلام و عرض ادب و احترام و با آرزوی بهترین ها برای جنابعالی امیدوارم حالتون خوب باشه در همین ابتدا از زحمات بیکران و بی شائبه جنابعالی تمام قدر سپاسگزارم استاد از جنابعالی یک خواهش دارم لطفا بعد از تاسیس سایت این وبلاگ رو نبندید چون مطالبی در این وبلاگ وجود دارند که واقعا مفید هستند و هر انسانی نیاز مند بار ها مطالعه کند خواهشمندم این مطالب را حذف نکنید.
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. لطف دارید.
1. این وبلاگ پاک نخواهد شد و مطالبش باقی خواهند ماند.
2. در این وبلاگ دیگر هیچ مطلب جدیدی قرار نخواهد گرفت و به اصطلاح وبلاگ خاموش می شود.
3. قسمت پرسش و پاسخ های این وبلاگ به قوت خودش باقی است و هر عزیزی در زیر هر مطلبی از این وبلاگ که پرسش خود را مطرح کند قطعا پاسخ خواهم داد. موفق ترین باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic