کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - بد قولی های یک کنکوری به خویش

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

بد قولی های یک کنکوری به خویش

چند بار به خود قولی داده اید و به آن عمل نکرده اید؟ به طور مثال تصمیم دارم از فردا روزی 15 ساعت مطالعه کنم و یکی دو روزی این کار را اجرا کرده ولی بعد از آن زیر قولم می زنم. به خود قول می دهم دیگر استفاده از شبکه های اجتماعی را کنار بگذارم، برای چند روزی می توانم به قولم عمل کنم اما بعد از چند روز باز هم سراغ شبکه اجتماعی بر می گردم. به خود قول می دهید که ساعت 4 صبح از خواب بیدار شوید و برای کنکور درس بخوانید و بعد از مدتی باز هم این قول خود را نادیده می گیرید. تصمیم می گیرید که خجالت را کنار بگذارید و سوالات درسی خویش را سر کلاس از معلم تان بپرسید اما فردای آن روز وقتی سوالی دارید در اثر خجالت نمی توانید سوال را بپرسید و زیر قولتان می زنید. قول می دهید تمام کتاب ها و جزوه هایی که تهیه کرده اید را بخوانید، برنامه ای می ریزید ولی آن را اجرا نمی کنید و قولی که داده بودید را اجرا نمی کنید. با خود عهد می بندید دیگر هیچ روزی را از دست ندهید و در تمام روزهای خود مطالعه کنید بعد از چند روز باز هم روزی فرا می رسد که در آن درس نمی خوانید و عهد خود را می شکنید. 
حتما شما نیز قول و قرار های زیادی با خود گذاشته اید، مثل ورزش کردن، دروغ نگفتن، درس خواندن، اجرا کردن برنامه، افزایش ساعت مطالعه، رفتن به کلاس زبان، مطالعه کردن  در اول ترم، کسب نمره بالا، افزایش درصدها، افزایش تست ها، تنظیم خواب و کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی. دو سوال مهم مطرح است، اول اینکه وقتی می خواستید به خودتان قول بدهید به آن فکر می کردید که آیا همچین قولی منطقی و درست است یا فقط یک تصمیم احساسی برای فرار از موقعیت عذاب آور فعلی است؟ وقتی به خود قول می دهید روزی 15 ساعت درس بخوانید آیا توانایی های لازم برای اجرای این قول را هم در خود می دیدید؟ وقتی قول می دادید دیگر هیچ روزی را هدر نخواهید داد بر اساس چه توانایی و قدرتی این عهد را با خود بستید؟ و سوال دوم در مورد این است که موقع قول شکستن اصلا برایتان مهم بود که این عهد شکنی چه تاثیری بر روحیه و شخصیت و حتی هویت فردی تان خواهد داشت؟
اکثر افراد، فکر می کنند اگر به خود قولی بدهند و آن را اجرا نکنند کسی نیست که ملامتشان کند پس آسیبی هم نخواهد داشت، در واقع این اجازه را به خود می دهند تا هر نوع بدقولی و عهدشکنی را در مورد خویش انجام دهند و هیچ ضرری هم در این مورد نخواهند  داشت در حالیکه این طرز تفکر کاملا اشتباه است. در فیلم آموزشی زیر به بررسی قول و قرارهای کنکوری و تاثیر آن روی روحیه فرد می پردازیم تا از این به بعد مراقب قول و قرارهای خود به عنوان یک داوطلب کنکور باشید.
لینک های دانلود فیلم آموزشی قول و قرارهای یک کنکوری
1. برای دانلود این فیلم آموزشی از لینک اول روی عبارت داخل گیومه کلیک کنید. «دانلود ویدیو از لینک اول»
2. برای دانلود این فیلم آموزشی از لینک دوم روی عبارت داخل گیومه کلیک کنید. «دانلود ویدیو از لینک دوم»
3. برای دانلود این فیلم آموزشی از لینک سوم روی عبارت داخل گیومه کلیک کنید. «دانلود ویدیو از لینک سوم»
4. برای دانلود این فیلم آموزشی از لینک چهارم روی عبارت داخل گیومه کلیک کنید. «دانلود ویدیو از لینک چهارم»


یکشنبه 15 مهر 1397 07:54 ق.ظ
سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه.اقای جدیدی من دانشجوهستم ویه سوال غیرکنکوری داشتم کاش کمکم کنید.راستش امسال سال اول ورود ب دانشگاهمه ومن کاملابااین محیط ناآشنام و وقتی استادازکنفرانس وارائه ی مقاله صحبت میکنه خیلی استرس میگیرم وچون هم اینجاوهم شهرخودمون کمبودامکانات داشتیم وداریم جمع آوری مطلب خوبوبلدنیستم.کمکی که ازتون میخوام اینه که میشه توجمع اوری مطلب کمکم کنیدک بتونم مقاله وکنفرانس پرمحتوایی داشته باشم؟؟؟خیلی ممنون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. متاسفانه بنده فرصت برای این مدل از کارها پیدا نمی کنم. واقعا ببخشید و حلال کنید. موفق ترین باشید.
امین
پنجشنبه 18 مرداد 1397 06:47 ب.ظ
سلام خسته نباشید
فایل دوم دانلود نمیشود
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. تمام فایل ها یکی هستند با هر کدام که دانلود کنید فرقی ندارد. فقط چند تا لینک دانلود گذاشتم که با هر کدام که توانستید دانلود کنید. موفق ترین باشید.
دوشنبه 15 مرداد 1397 02:27 ق.ظ
سلام وقت بخیر،آقای جدیدی ظرفیت مازادوپردیس خودگردان پزشکی هم مثل رشته ی روزانه اس یعنی اگه ازاوناقبول شیم دوسال محروم میشیم ازکنکور؟واگه ازاین رشته هاقبول شیم دیگه نمیتونیم به رشته های روزانه ای که بعداوناانتخاب کردیم ورتبمون میرسه بریم؟وسوال دیگه ای داشتم اینه ک رشته ی پرستاری خوبه یاکاردرمانی ازنظراستخدامی ودرآمد؟؟ممنونم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. شما می توانید از پردیس و مازاد انصراف بدهید و از کنکور محروم نمی شوید حتی می توانید همزمان با تحصیل در کنکور شرکت هم کنید اما یک نکته فوق العاده مهم وجود دارد و آن هم این است که اگر پردیس را انتخاب کنید و بعد انصراف بدهید آنگاه جریمه انصراف دادن شما به بالای 20 میلیون تومان می رسد که خیلی جریمه سنگینی است.
پس یادتان باشد که اگر بخواهید انصراف بدهید چقدر جریمه سنگینی دارد. به نظر بنده اگر قرار است انصراف بدهید اصلا دانشگاه نروید و اگر مجبور هستید بروید از دانشگاه پیام نور یا آزاد استفاده کنید.
رشته پرستاری بازار کار بهتری دارد هرچند که الان استخدام متوقف شده و از طرح نیروی انسانی استفاده می کنند. اما یادتان باشد شغل پرستاری بسیار سنگین و سخت و حقوقش متوسط است. کاردرمانی هم وضعش پایین تر از پرستاری است. موفق ترین باشید.
حجت
شنبه 23 دی 1396 11:41 ب.ظ
سلام ممنون واثعا لذت بردیم چطوری میتونم از شما خاهش کنم تا کنکور 98 منو مراهی کنید منو همراهی کنید؟ من امسال پیش دانشگاهی هستم و میخواهم برای کنکور 98 بخوانم !
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. لطف دارید. اول تیرماه هر سال 20 نفر را پذیریش می کنم و دیگر پذیرش ندارم. موفق ترین باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.