کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - وضعیت درسی خود را مقایسه کنیم؟

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

وضعیت درسی خود را مقایسه کنیم؟


یکی از دغدغه های داوطلبان، رقبای آن ها برای موفقیت در کنکور هستند. هدف در کنکور منحصر به فرد نیست به طور مثال جمع کثیری از داوطلبان کنکور تجربی، رشته پزشکی را می خواهد بنابراین برای رسیدن به این رشته رقابت به اوج خود می رسد و هر داوطلب کنکور تمایل دارد به نوعی خود را با دیگر کنکوری ها مقایسه نماید تا از شرایط و جایگاه خودش در بین سایر رقبا آگاهی بدست آورد اما همواره شنیده اند که  انجام مقایسه برای درس خواندن اشتباه است و نباید خود را با هیچ رقیبی مقایسه کنند. در کنکور رقابت وجود دارد، میزان مطالعه و روش برنامه ریزی، تعداد مرورها و تست ها و تنوع آن می تواند باعث شود تا رقبا جلوتر بزنند بنابراین، نتیجه هر کنکوری تحت تاثیر رقبایش است و این که هر کنکوری بخواهد نسبت به شرایط رقبای خود بی تفاوت باشد و نخواهد خود را مقایسه کند می تواند در نهایت باعث غفلت وی و جلوگیری از بهبود شرایط و وضعیت درسی اش شود. 
عده ای خود را مقایسه کرده اند و باعث افت عملکردشان شده است و دسته ای دیگر با مقایسه خود با دیگران، مسیر پیشرفت را طی کرده اند و روز به روز به وضعیت بهتری می رسند، عده ی دیگری دایما می گویند که با خودشان وارد رقابت شده اند و پذیرفته اند که هر روز بهتر از دیروز باشند. این شواهد نشان می دهد که  هر روش مقایسه ای درست نیست، مقایسه ای درس خواندن آداب و دسته بندی خود را دارد و هر داوطلب کنکور موظف است این دسته بندی ها را بشناسد و خود را برای یک مقایسه سالم با هدف پیش افتادن از رقبا آماده سازد. در این فیلم آموزشی به توضیح این موضوع پرداخته شده است. 

دانلود : برای دانلود این فیلم آموزشی روی عبارت داخل گیومه کلیک کنید. «وضعیت درسی خود را مقایسه کنیم؟» 

سارا
سه شنبه 24 اسفند 1395 09:42 ب.ظ
سلام اقای جدیدی من مطمونم که امسال اززشکی تهران قبول میشم باتوجه به تلاشم وترازهای قلم چیم که میانگینم8000هست ازشمامیخواستم که یه کتاب تخصصی روکه ترم اول میخونیم وسنگینه روبهم معرفی کنین که دانلودکنموتابستون پسشخوانی کنم.ممنونم
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. یکی از مواردی که یک پزشک هرچه به آن مسلط باشد آینده بهتری دارد درسی به نام آناتومی است. آناتومی به معرفی کامل اجزای بدن می پردازد. تمام سیستم های عصبی، گوارش، قلب، استخوان ها، سیستم ایمنی و تنفسی و... را در این درس بررسی می کنید. کتاب های آناتومی متنوعی وجود دارد اما کتاب آناتومی اسنل معروف ترین است. البته زبان انگلیسی از هرچیزی برای یک پزشک مهم تر است و تقویت زبان انگلیسی خود را جدی بگیرید. موفق ترین باشید.
وستا
پنجشنبه 19 اسفند 1395 02:20 ب.ظ
سلام آقای جدیدی من سال اول که پشت کنکورموندم ودرواقع کنکوری95ام ولی تاالان هیچی نخوندم ولی به رشته ای به جزپزشکی راضی نیستم وفقط دانشگاه دولتی میخوام الته پرسش هاروکه خوندم یه نفریم سوال منوازتون پرسیده بودوشمابهش گفته بودین باخونواده اش درمیون بذاره منم به خونوادم که خیلی حساسن رودرسم گفتم ولی الان یامیگن تولیاقت نداری یابایدپیام نوربخونی یاجمله هایی که خیلی برام سنگینه ومنم چون گناه کارم نمیتونم ازخودم.دفاع کنم ولی خیلی زجرپیکشم. تاحالاهیچ وقت اینطوری نشده بودم ازاول بچه ی درسخونی بودم وهمه منو درس خون میدونن ولی الان نمیتونم حتی یه ساعت درس بخونم ازیه طرف مجبورتوازمونای قلم چی شرکت کنم وازبرنامه هاش خیلی عقبم نمیدونم بایدچیکارکنم.
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. شما دقیقا چطور توضیح دادید؟ آیا رفتید روی کاغذ بنویسید که مشکلات و موانع درسی و غیر درسی شما چه بوده است؟ آیا به خوبی برایشان توضیح داده اید که می خواستید برای درس خواندن هایتان چه تلاشی کنید ولی به علت مشکلاتی که سر راهتان بوده نتوانستید؟ صحبت کردن آداب خودش را دارد گاهی وقتی ما به نزد خانواده می رویم و صحبت می کنیم آن ها فکر می کنند می خواهیم بهانه بیاوریم و از زیر درس خواندن فرار کنیم. تقصیر آن ها نیست تقصیر ماست که با دلیل و منطق و از همه مهتر روی کاغذ صحبت نمی کنیم. تا حالا امتحان کرده اید؟ دلایل خود را روی کاغذ بنویسید و از همه مهمتر در بالای آن بنویسید که هدفتان چه چیزی است و بنویسید که هدفتان برایتان مقدس است و نمی خواهید بخاطر مشکلات درسی و غیر درسی پیش رو آینده خود را در یک رشته و دانشگاه سطح پایین باشید و سپس مشکلات خود را در ادامه بنویسید و از در نهایت به آن ها بگویید چگونه می توانند به شما کمک کنند؟ اگر اینطور صحبت کنید آن ها متوجه می شوند که شما عاشق زندگی هستید، هدفتان را دوست دارید می خواهید زندگی تان را بسازید، قصد تنبلی و فرار از درس خواندن ندارید و اتفاقا می خواهید آن ها را در جریان بگذارید و از آن ها مشورت بگیرید تا بهتر از قبل حرکت کنید. به طور خلاصه طوری صحبت نکنید که انگار می خواهید از درس خواندن فرار کنید بلکه طوری صحبت کنید که از آن ها مشورت می خواهید برای بهتر شدن برای جبران برای دست یافتن به موفقیت. آن ها شما را دوست دارند فقط باید با طرز صحبتی که با خانواده خواهید داشت به آنان ثابت کنید که وظیفه شناس و قدرشناس و عاشق آینده تان هستید. موفق ترین باشید.
سه شنبه 26 بهمن 1395 08:42 ب.ظ
سلام وقت بخیراول اینکه عذرمیخوام که سوالموتویه جای بی مربوط به سوالم میپرسم.آقای جدیدی من سال95کنکورتجربی دادم ولی چون رتبم خوب نشدیه واحساس کردم خونوادم ازم حمایت نمیکنن اومدم خدمت ولی الان خیلی پشیمونم که چررایه سال دیگه تلاش نکردم وباتوجه به شرایطی که واسم پیش اومده خدمتم مردادماه تموم میشه ومن میخوام ازمردادواسه کنکور97بخونم حتی اگه خونوادم حمایتم نکنن ولی یه جورایی استرس دارم. کتابای درسی باتوجه به سال ماکه95کنکوردادیم. واسه کنکوریای سال97تغییرکرده؟چون 97آخرین کنکوریه که نظام ماداره پرسیدم.وسوال دیگم اینکه 97حتماکنکوربرگزارمیشه باشرایط کنکورهای قبلی که داشتیم؟ومن ازانجایی که معدلم خوبه یعنی18بودتاثیرمعدل همچنان باقی میمونه؟خیلی ممنونم
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. اینکه میگویید خانواده حمایت نکردند شاید باور فکری باشد که شما ساخته اید و شاید فکرهای خود را بجای حرف های آن ها گذاشته اید و شاید نگرانی های آن ها را بی پاسخ گذاشته اید اتفاقا در مطلب «تغییر در کنکوری ها و مقاومت اطرافیان» به همین موضوع پرداخته ام که می توانید آن را مطالعه کنید و متوجه شوید که اشکال شما در کدام قسمت بوده است واما در خصوص سوالات کنکور سرجای خودش است و اگر هم بخواهد برداشته شود آنگاه بایستی یک امتحانی مانند کنکور به وجود بیایید چون که نمی شود بدون هیچ امتحانی دوباره بین این همه دانش آموز و داوطلب کنکور تفاوت ایجاد کرد پس حتما کنکور هست اگر هم نباشد باز هم امتحانی شبیه به آن با همان مطالب خواهد بود پس شما دغدغه این مورد را نداشته باشید و تغییر کتاب ها طوری نیست که شما را نگران کند مطمین باشید همه چیز در کنترل شما خواهد بود و اصلا و ابدا از نظر مفاهیم و مطالب بر شما سختی نخواهد گذشت و در مورد تاثیر معدل هم باید بگویم که تاثیر سوابق تحصیلی بر سر جای خودش است البته هنوز مشخص نشده است که مثبت باشد یا مستقیم ولی تاثیر داشتنش حتما تاثیر دارد و فقط می ماند همت و انگیزه و برنامه شما برای درس خواندن. رفتن به خدمت مقدس سربازی را هم برای خودتان یک نعمت بدانید زیرا باعث می شود بعدا به صورت پیوسته مدارج تحصیلی را پشت سر بگذارید و دغدغه ای نداشته باشید. موفق ترین باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.