کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - کلیه قوانین و شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان+ آبدیت سال 1398

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

کلیه قوانین و شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان+ آبدیت سال 1398

در سال های اخیر، علاقه ی بسیاری از داوطلبان کنکور به سمت رشته های دانشگاه فرهنگیان بیش از گذشته است. از این رو آشنایی با قوانین ثبت نام در این دانشگاه برای بسیاری از داوطلبان ضروری می باشد. افرادی که می توانند می توانند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند را می توان به دو دسته تقسیم کرد: دسته اول، ویژه شاغلین رسمی-پیمانی و دسته دوم، مربوط به داوطلبین آزاد می باشد که در ادامه به معرفی هر یک از دسته ها و شرایط و قوانین هرکدام خواهیم پرداخت.
قوانین مربوط به شاغلین رسمی- پیمانی که قصد تحصیل در ادامه تحصیل دارند به شرح زیر است:
شرط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای کسانی که در حال حاضر به صورت رسمی یا پیمانی استخدام آموزش و پرورش هستند شامل چه مورادی است؟ افرادی که با داشتن حكم كارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون ثابت کنند شغل آن ها در آموزش و پرورش تداوم دارد و همچنین  با دریافت فرم موافقت با ادامه تحصیل فرهنگیان ویژه شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت می توانند در کنکور ثبت نام و بعد از کسب نمره قبولی در دانشگاه فرهنگیان حضور پیدا کنند. این افراد برای دریافت فرم موافقت نامه می توانند به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت مراجعه و آن ها براساس شرایط مندرج در دستورالعمل های مربوطه این موافقت نامه را برای او صادر می نمایند. اگر فردی که به صورت رسمی یا پیمانی در استخدام آموزش و پرورش است در کنکور ثبت نام کند و این موافقت نامه را نداشته باشد، قبولی اش از بین می رود. اگر در آموزش و پرورش اشتغال دارید و می خواهید برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه فرهنگیان شوید علاوه بر شرایط فوق حتما لازم است در زمان ثبت نام در کنکور و بعد از قبولی در دانشگاه دیگری مشغول تحصیل نباشید و اگر اینطور باشد قبولی تان از بین می رود. پس اگر در دانشگاه دیگری مشغول به تحصیل هستید نیاز به انصراف قطعی از آن دانشگاه در زمان ثبت نام در کنکور سراسری می باشد. دقت کنید که در زمان ثبت نام می بایست انصراف بدهید. محدودیت دیگری که برای حضور در دانشگاه فرهنگیان برای شاغلین آموزش و پرورش وجود دارد مربوط به آخرین مدرک تحصیلی شان می شود. اگر آخرین مدرک تحصیلی آن ها کاردانی (فوق دیپلم) یا بالاتر باشد حق انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان را ندارند. جالب است بدانید که طبق آخرین  قانون اعلام شده نحوه پذیرش در رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان شاغل رسمی و یا پیمانی وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان صرفاً بر اساس سوابق می باشد. لذا داوطلبانی كه در جلسه آزمون شركت ننمود ه اند، مجاز به انتخاب این كدرشته محل ها می باشند. در حالیکه در تمامی قوانین صحبت از ثبت نام در آزمون است ولی در دفترچه انتخاب رشته سال 1396 انتخاب رشته را برای کسانی در نظر گرفته که در آزمون شرکت نکرده اند. اگر شما نیز جزء شاغلین رسمی و یا پیمانی هستید و می خواهید برای کنکور 97 شرکت کنید حتما در قسمت پرسش و پاسخ این موضوع را سوال کنید تا راهنمایی درستی به شما کنم و مسیر درست را تعیین کنم.
 چه افرادی شاغل رسمی- پیمانی آموزش و پرورش حساب نمی شوند و نمی توانند از سهمیه ویژه شاغلین رسمی- پیمانی دانشگاه فرهنگیان استفاده کنند؟ معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که قراردادی باشند نمی توانند از سهیمه ویژه شاغلین رسمی- پیمانی دانشگاه فرهنگیان استفاده کنند.
 آیا می توان تحصیل در دانشگاه فرهنیگان را به صورت یک ماموریت شغلی سپری کرد و سرکار مربوطه نرفت؟ خیر، افرادی که شاغل رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش هستند نمی توانند با ماموریت آموزشی در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند و لازم است که سر شغل خود حاضر به خدمت باشند و در ساعات غیر اداری به تحصیل مشغول شوند.
آیا سابقه استخدام رسمی یا پیمانی ملاک ثبت نام در سهمیه مربوط به شاغلین رسمی و پیمانی می شود؟ هیچ محدودیتی از نظر سابقه خدمت در آموزش و پرورش وجود ندارد و اگر تا قبل از مهرماه هر سال بازنشسته نمی شوید می توانید از این سهمیه برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان استفاده کنید.
آیا برای استفاده از سهمیه مربوط به شاغلین رسمی و پیمانی دانشگاه فرهنگیان باید تعهد خدمت سپرد؟ اگر قبلا به آموزش و پرورش تعهد خدمت داده اید و هنوز این مدت تمام نشده مشکلی برای ثبت نام در کنکور و استفاده از سهمیه ویژه شاغلین رسمی- پیمانی ندارید اما در صورت قبولی جدید می بایست تعهد دیگری به آموزش و پرورش بدهید. و اگر قبلا به آموزش و پرورش تعهد خدمت نداده اید در صورت قبولی در رشته های ویژه شاغلین رسمی- پیمانی فقط تعهد آموزش رایگان را می دهید.
افرادی که شاغل رسمی و پیمانی آموزش و پرورش هستند چه رشته هایی از دانشگاه فرهنگیان را نمی توانند انتخاب کنند؟ این دسته از افراد نمی توانند رشته هایی که کارشناسی پیوسته است و همچنین رشته هایی که مربوط به دانشگاه تربیت دبیر رجایی است را انتخاب کنند و فقط رشته هایی که در دفترچه به طور خاص جلوی آن ها نوشته شده ویژه شاغلین رسمی- پیمانی را لازم است انتخاب کنند.
آیا ممکن است با داشتن تمام شرایط ذکر شده باز هم قبولی افراد، از بین برود؟ طبق آخرین قانون می تواند مانع از حضورتان در دانشگاه فرهنگیان شود مربوط به حدنصاب نفرات کلاس که 15 نفر است می باشد. طبق قانون اگر آمار پذیرفته شدگان در هر یك از كدرشته محل های مربوط به ویژه شاغلین رسمی- پیمانی  به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) برای تشكیل كلاس نرسد، قبولی تان از بین می رود. البته سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان می تواند کد رشته محل هایی که به حدنصاب نرسیده اند را تغییر و با هم ادغام کند تا کلاس ها تشکیل شوند و این اختیار به طور کامل در دست سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان می باشد. 
رشته تحصیلی برای شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان چیست؟ رشته «كاردانی آموزش و پرورش ابتدایی» برای کنکور رشته ریاضی و تجربی برای شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان تعریف شده است.

در این قسمت به معرفی قوانین مربوط به ثبت نام داوطبین آزاد در دانشگاه فرهنگیان پرداخته می شود. این مطلب به صورت پرسش و پاسخ مطرح می شود. داوطلبین آزاد به کسانی گفته می شود که شاغل رسمی و پیمانی آموزش و پرورش نیستند و شرایط زیر را داشته باشند:
آیا با هر رتبه و نمره ای می توان در این دانشگاه قبول شد؟ خیر. نمره علمی کل در آزمون کنکور سراسری داوطلب علاقمند به دانشگاه فرهنگیان بایستی در زیر گروه مربوطه6500 و یا بالاتر باشد.
آیا شرایط سنی برای ورود به این دانشگاه لحاظ می شود؟ بله، طبق آخرین قانون اعلام شده از سوی سنجش، فقط داوطلبانی که سن آن ها حداکثر 22 سال تمام یا کمتر از 22 سال  تا تاریخ 1 مهر سال ورود به دانشگاه باشد حق ثبت نام در این دانشگاه را دارند. به طور مثال، داوطلب کنکور سال 1398 بایستی تا تاریخ 1 مهر 1398 حداکثر 22 سال و یا کمتر از 22 سال باشد. به عبارت دیگر کلیه افرادی که متولدین اول مهر 1376 به بعد هستند دارای شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان می باشند. دقت کنید این محاسبه به عنوان مثال برای کنکور 98 بوده است و شما می توانید در بخش پرسش و پاسخ در مورد کنکور خودتان به صورت مجزا سوال کنید.
آیا  طول مدت خدمت سربازی به حداکثر سن اضافه می شود؟ خیر، طبق آخرین قانون، انجام خدمت سربازی و یا سوابق كاری و موارد دیگر، تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب افزوده نمی شود .
آیا معدل دبیرستان برای ورود به این دانشگاه مهم است؟ بله، معدل کل در دوره متوسطه دوم (منظور سه سال آخر دبیرستان) بایستی حداقل 14 باشد. دقت شود معدل کل مد نظر است. همچنین این را بدانید در سال های گذشته حداقل معدل 15 بود ولی در سال 1398 قوانین این بخش تغییر کرد و شرط معدل کل به 14 رسید و این خبر خوبی برای کنکوری هاست.
 آیا می توان هر شهری را برای تحصیل در این دانشگاه انتخاب کرد؟ خیر، پذیرش در این دانشگاه به صورت بومی است. بوم ها در زمان انتخاب رشته، در دفترچه انتخاب رشته، نوشته شده اند که هر داوطلب بر اساس بوم خود می تواند دانشگاه فرهنگیان مورد نظر را در رشته مورد علاقه اش انتخاب کند.
آیا استخدام یک اداره دولتی یا غیر دولتی باشم نمی توانم از سهمیه آزاد داوطلبان برای دانشگاه فرهنگیان استفاده کنم؟ طبق آخرین قانون، نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت (دائم یا موقت) به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی، از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه یکی از شرایط استفاده از این سهمیه است.
سلامت جسمانی مورد تایید برای مصاحبه استخدامی دانشگاه فرهنگیان چیست؟ طبق آخرین قانون اعلام شده، توانایی گفتاری مربوط به ادای کامل کلمات و نداشتن لکنت زبان و توانایی دیداری به این صورت است که نداشتن دید کمتر از 10/10 در یک چشم پس از اصلاح با عینک و نداشتن دید کمتر از 10+16/10 در دو چشم پس از اصلاح با عینک لازم است. در ضمن هر نوع نقص میدان بینایی در یك یا هردوچشم؛ دوربینی غیر قابل درمان ونیستاگموس شدید هر دو چشم ضایعات وسیع، شدید و غیرقابل درمان در هر دو قرنیه و کوررنگی برای رشته های آموزش ابتدایی و رشته های گروه هنر و رشته هایی كه شناخت رنگ و طیف نوری در آن ها ضروری می باشد، ممنوع بوده و در بقیه رشته ها بلامانع است. توانایی شنیداری او  نباید بیش از 40 دسی بل باشد  و داوطلب باید صدای نجوا را از فاصله 6 متری به خوبی بشنود. قد و وزن با توجه به مقتضیات هر استان و متناسب با وظایف شغل معلمی به تشخیص اداره كل آموزش و پرورش استان مربوط، طبق ضوابط و مقررات كه درمرحله مصاحبه تخصصی و انجام معاینات پزشكی، مورد سنجش قرارمی گیرد. حداقل قد لازم برای داوطلبان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، مطابق ضوابط مربوط به داوطلبان ورود به رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می باشد. نداشتن نقص عضو مشهود و تغییر شكل مادرزادی یا اكتسابی، اندام ها و نداشتن كراهت منظر در اثر سوختگی، سوانح یا دیگر عوامل در صورت یا قسمت های ظاهری و نمایان بدن و همچنین نداشتن دست و پای مصنوعی از شرایط جسمانی است. عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج از قبیل دیابت ، سیروز كبدی، آسم، نارسایی كلیه، بیماری های قلبی، اسكروز آن پلاك، پاركینسون و بیماری های خونی نظیر لوسمی، كم خونی شدید مقاوم به درمان، تالاسمی ماژور و هر نوع بیماری شناخته شده به تشخیص پزشك معتمد واجد شرایط نیز لازمه قبولی در مصاحبه سلامت دانشگاه فرهنگیان می باشد. 
آیا قبولی در دانشگاه فرهنیگان به معنی استخدام شدن در این دانشگاه است؟ جذب و بكارگیری افراد در صورت موفقیت در آزمون های علمی، مصاحبه اختصاصی و تأیید صلاحیت های عمومی و اخلاقی و دارا بودن مدرك كارشناسی در رشته ای كه تعهد محضری به آموزش و پرورش سپرده امكان پذیر خواهد بود همچنین داشتن حداكثر 28 سال در بدو استخدام قطعی بعد از فراغت از تحصیل و سپردن تعهد عدم جابه جایی ده ساله برون استانی در استانی كه استخدام می شودو برخورداری از حسن شهرت، عامل بودن به اخلاق و رفتار نیكو و متناسب با شأن و جایگاه معلمی از سایر شرایط استخدامی در آموزش و پرورش می باشد.
خدمت سربازی برای آقایانی که در دانشگاه فرهنگیان قبول می شوند به چه صورت است؟ این دسته از افراد می بایست بعد از تمام شدن تحصیل در دانشگاه فرهنگیان به مدت 2 ماه به خدمت سربازی اعزام شوند و بعد از آن می توانند با کارت پایان خدمت به استخدام آموزش و پرورش درآیند.
تعهد خدمت به آموزش و پرورش به چه معناست؟ مدت آن چند سال است؟ آیا در این مدت حقوق و مزایا می دهند؟ کسانی که دانشگاه فرهنگیان قبول می شوند موظف هستند به اندازه 2 برابر مدت زمان تحصیل در این دانشگاه تعهد خدمت به آموزش و پرورش دهند یعنی بر اساس نیازهای آموزش و پرورش به مناطقی بروند و در آموزش به کشور خدمت کنند. یعنی اگر کسی 4 سال در دانشگاه فرهنگیان درس بخواند و لیسانس بگیرد آنگاه 8 سال متعهد است که در محل مورد نیاز آموزش و پرورش مشغول به کار شود. در تمام این 8 سال حقوق و مزایا دریافت می کند و جزء سوابق کاری او خواهد بود. همچنین مدت زمان درس خواندن در دانشگاه فرهنگیان نیز جزء سابقه کاری او حساب می شود. جالب است بدانید دانشجویان دانشگاه فرهنیگان در زمان تحصیل نیز حقوقی با عنوان حقوق کارآموزی به صورت ماهیانه دریافت می کنند.
آیا امکان جابجایی و انتقالی از دانشگاه فرهنگیان وجود دارد؟ طبق آخرین قانون، انتقال دانشجو به سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و بالعكس ممنوع می باشد. همچنین تغییر رشته و گرایش، تغییر اولویت انتخابی، تغییر دوره تحصیلی، انتقال و جابجایی در بین دانشگاه ها و بالعكس در بدو ورود و یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امكان پذیر نخواهد بود. ضمناً چنانچه دانشجویی تحت هر شرایطی در دوره كاردانی (فوق دیپلم) متوقف شود، به علت عدم نیاز به خدمات آنان در آموزش و پرورش، جذب و استخدام آنان امكان پذیر نخواهد بود .
آیا امکان ادامه تحصیل برای کسانی که در دانشگاه فرهنگیان قبول می شوند وجود دارد؟ بله این دسته از افراد می توانند در رشته هایی که آموزش و پرورش به آن نیاز دارد، ادامه تحصیل بدهند. دقت شود که برای انتخاب دانشگاه فرهنگیان حتما باید در آزمون سراسری شرکت کنید و اینطور نیست که بدون آزمون کنکور بتوانید وارد این دانشگاه شوید. بنابراین رشته های دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور نیست.
رشته های دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان آزاد چه  مواردی است؟ ممکن است رشته ها هر سال از نظر ظرفیت کم و زیاد شود اما به طور کلی  رشته های موجود در دانشگاه فرهنگیان شامل رشته های «آموزش شیمی، آموزش ابتدای، مهندسی صنایع مبلمان، آموزش زیست شناسی، آموزش کودکان استثنایی، شیمی محض» برای کنکور تجربی و رشته های «آموزش فیزیک، آموزش ریاضی، آموزش ابتدایی، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، آموزش کودکان استثنایی، ریاضیات و کاربردها، فیزیک» برای کنکور ریاضی و رشته های «آموزش زبان و ادبیات فارسی، آموزش زبان و ادبیات عربی، آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثنایی، آموزش راهنمایی و مشاوره، آموزش الهیات و معارف اسلامی، آموزش جغرافیا، آموزش علوم اجتماعی، آموزش تاریخ» برای کنکور علوم انسانی و رشته «آموزش زبان انگلیسی» برای کنکور زبان و رشته «ارتباط تصویری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی» برای کنکور هنر است.
فرق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی چیست؟ همه قوانین فوق که توضیح داده شده است برای این دو دانشگاه یکسان است به جز چند مورد جزئی که به آن اشاره می کنیم: الف) در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برخی از رشته ها وجود دارد که قبل از نام این رشته ها عنوان «آموزش» نوشته نشده است پس این رشته ها به عنوان دبیری شناخته نمی شوند لذا اگر شخصی این رشته ها را انتخاب کند آنگاه لازم است درس های تربیتی را نیز پاس کند تا عنوان دبیری پیدا کند به طور مثال طبق سوال قبلی رشته هایی مثل شیمی محض یا ریاضیات و کاربردها و فیزیک چون قبل از آن ها واژه آموزش نیست پس رشته های دبیری نیستند و دانشجویان این رشته ها باید درس های تربیتی را در دانشگاه نیز پاس کنند تا به عنوان دبیری شناخته شود. این موضوع مهمی در انتخاب رشته نیست. ب) برخی از رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به صورت آزاد و شبانه است بنابراین دانشجو باید شهریه پرداخت کند در ضمن تحصیل در این رشته ها هیچ دلیلی برای استخدام شدن نیست. این مورد بسیار مهم است بنابراین در زمان انتحاب رشته به توضیحاتی که جلوی هر رشته از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نوشته شده است دقت کنید. 
 
 دانش آموزان و کنکوری هایی که این مطلب را خوانده اند، به مطالعه مطالب زیر نیز علاقمند بوده اند
برای خواندن این مطالب روی آن ها کلیک کنید

سه شنبه 10 دی 1398 04:49 ب.ظ
سلام خسته نباشید .ممکنه یک سالی اصلا رشته دبیر ریاضی رو توی دفترچه نزارن ؟! مثلا نیازی نداشته باشند و اون سال اصلا دبیر ریاضی یا فیزیک نگیرند ؟! یا هر سال جزء رشته ها هست ؟!
بعد از دانشگاه فرهنگیان امکان ادامه تحصیل توی دانشگاه دیگه هست ؟ مثلا ممکنه کسی حین استخدام آموزش و پرورش و تدریس، پزشکی بخونه؟! چون من کسی رو میشناسم که اینطوره. ولی یکی از دوستان تو نظرات گفتن میخان بعد از استخدام انصراف بدن و برای کنکور بخونن . ینی امکانش نیس که همزمان با کار بخای ادامه تحصیل بدی ؟! اگه امکانش هست شرایطش چطوریه ؟! باید بعد از گذروندن تعهد خدمتت باشع!؟
اگه تعهد خدمت رو هم گذرونده باشی، بازم باید جریمه بدی ؟! دانشگاهی که میخوای بخونی باید با محل خدمتت یکی باشه ؟!
خیلی ببخشید که زیاد شد .. و ممنون از سایت خوبتون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. اینکه رشته ای در دفترچه باشد یا نباشد کاملا به نظر آن دانشگاه مربوط می شود و نه فقط فرهنگیان بلکه هر دانشگاهی خودش اعلام می کند ظرفیت ها و رشته ها چطور باشد.
تحصیل در رشته پزشکی به صورت 24 ساعته است و شما طبق قانون بایستی کاملا در اختیار پزشکی باشید. از سوی دیگر وقتی شما دانشجوی روزانه باشید اصلا نمی توانید کنکور شرکت کنید چون برای شرکت در کنکور بایستی حتما حتما دانشجوی دوره روزانه نباشید حالا دانشجوی شبانه و پیام نور و ازاد مشکل ندارد ولی دانشجوی دولتی روزانه نباید باشید.
اینکه شما کسی را می شناسید که با یک وضعیت مشخص درس می خواند بایستی بروید از خودش بپرسید که چکار کرده است شاید ایشون توانسته موافقت سازمان آموزش و پرورش را جلب کند و با همکاری این سازمان درس می خواند و شاید هم به صورت غیر قانونی مشغول درس خواندن است و بعدا برایش خدای نکرده مشکل بوجود بیاید و کل عمرش را اشتباهی زمان بگذارد.
خلاصه اینکه قوانین را باید رعایت کنید تا با خیال راحت درس بخوانید. برای خودتان دردسر درست نکنید که بعدا بخواهید دنبال هزار راه و روش برای جبران باشید. مثلا هر سال بعد از انتخاب رشته، تعداد زیادی می گویند چه راهی وجود داره که اون رشته ای که قبول شدیم را نرویم. خب اول سوال پیش می آید شما که نمی خواستی بروی چرا انتخاب کردی؟
متاسفانه تصمیم های احساسی و بررسی نکردن های دقیق، باعث می شود راهی را بروید که بعدا علاوه بر از دست دادن کلی زمان بایستی هزینه مالی هم پرداخت کنید. به عبارت دیگر لطفا با دقت کارتون رو انتخاب کنید و قوانین رو رعایت کنید تا هیچ مشکلی براتون ایجاد نشود.
در مورد پرداخت جریمه هم بایستی از کارگزینی خود آموزش و پرورش سوال کنید زیرا این جریمه ها کاملا بر اساس کمیسیونی که برگزار می کنند، تعیین می شود. موفق ترین باشید.
امیررضا
جمعه 17 آبان 1398 02:10 ق.ظ
با عرض سلام
استاد عزیز من چند سوال داشتم خدمتتون
اول این که من دانش آموز انسانی هستم و درس هام رو خوب پیش میرم و سعی میکنم امسال از دانشگاه فرهنگیان قبول بشم
من از اول به رشته ی تجربی علاقه داشتم ولی به دلیل اصرار خانواده و وضعیت مادی انسانی رو انتخاب کردم
میخوام وقتی که از فرهنگیان قبول شدم از سال اول فرهنگیان کم کم تجربی رو بخونم و وقتی که فارغ التحصیل شدم در کنکور ثبت نام کنم و از رشته مورد علاقه ام قبول بشم و از شغل معلمی انصراف بدم
استاد الان مهمترین سوالی که ذهن من رو مشغول کرده وقتی من از شغل معلمی انصراف میدم باید حدود چه مبلغی رو به عنوان جریمه بدم؟
استاد من پایان خدمت هم دارم بنابر دلایلی گرفتم
ممنون پاسخگوییتون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. قانون مبلغ مشخصی برای جریمه تعیین نکرده است در نتیجه اگر می خواهید مطلع شوید فقط یک راه دارید آن هم مراجعه به اداره آموزش و پرورش و بخش کارگزینی است تا مستقیما از مسئول مربوطه سوال بپرسید. موفق ترین باشید.
فاطمه
دوشنبه 9 مهر 1397 11:02 ق.ظ
سلام. شما درباره آزمون های استخدامی آموزش پرورش اطلاعات دارید؟ چند سوال درباره این آزمون و شرایطش دارم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. از اینترنت دفترچه سوالات آن را می توانید دانلود کنید. معمولا سوالات آزمون از دروس دینی، ادبیات، زبان انگلیسی و دروسی مثل کامپیوتر و ریاضی است. و سوالات مصاحبه هم سوالات اعتقادی، دینی، سیاسی و علمی است. برای آزمونش خیلی باید آماده باشید و تقریبا در صورت قبول شدن بیش از یک سال طول می کشد که استخدام شوید. موفق ترین باشید.
رها
چهارشنبه 27 مرداد 1395 01:15 ب.ظ
سلام آقای جدیدی من یکی از دوستام یه سوال داشت.
اگه دانشگاه فرهنگیان رو بزنه و در بیاد اما در مصاحبه رد بشه یعنی کلا باید بمونه سال بعد؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. ایشون به جز فرهنگیان در یکی از انتخاب های دیگش هم قبول میشه و بعد اگر فرهنگیان رو قبول نشد آنگاه انتخاب بعدی رو میره دانشگاه برای همین خیلی مهمه که فرهنگیان رو کجای انتخاب رشته قرار بده. من توصیه می کنم فرهنگیان رو اولیت اولش بگذاره و بعد سایر رشته ها رو در ادامش قرار بده. اینطوری اگر فرهنگیان قبول بشه یک رشته دیگه هم قبول میشه و بعد اگر در فرهنگیان رد مصاحبه بشه می تونه در رشته بعدی که قبول شده برود. البته بایستی انتخاب رشتش هم اصولی باشه که مشکلی برای قبولی در رشته های دیگه نداشته باشد. موفق ترین باشید.
معلم
پنجشنبه 14 مرداد 1395 12:01 ق.ظ
سلام. من چند سوال دارم.دانشگاه فرهنگیان فقط رتبه های 1 تا6500 میتونند برند؟ رتبه کشوری مد نظره یا منطقه ای؟ هنوز رشته هایی که قراره بگیرند مشخص نشده؟شما چند جای خالی دارید؟حتما حتما 15 مرداد نتایج میاد؟.ممنون استاد بزرگوار .ببخشید وقتتونو گرفتم.
پاسخ رضا جدیدی : سلام. وقت بخیر و نیکی. منظور از آن 6500 نمره کل است نه رتبه. قبلا در یک فیلم آموزشی به طور مفصل در مورد آن صحبت کرده ایم. از شما خواهش می کنم فیلم آموزشی «نحوه ی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور» را مشاهده کنید تا تمام این اطلاعات را دریافت نمایید. در مورد جواب های کنکور سازمان سنجش اعلام کرده است که نیمه دوم مرداد ماه جواب ها می اید و بنابراین 15 مرداد به بعد جواب ها می اید و طبق مصاحبه های صورت گرفته جواب ها 18 مرداد خواهد آمد و بنده تا یک روز پس از جواب ها ظرفیت خود را خالی نگه می دارم. یعنی اگر جواب ها 18 مرداد بیاید تا 19 مرداد جای خالی را نگه می دارم. برای مشاهده آن فیلم آموزشی می توانید به لینک زیر بروید. موفق ترین باشید.

http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/632
سه شنبه 29 تیر 1395 11:17 ب.ظ
سلام امسال دانشگاه فرهنگیان دانشجو میپذیره؟ اگه امسال کلی نیرو بگیرن دیگه سال اینده نمیگیرند؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. بله، اما اینکه در چه رشته های و با چه ظرفیت هایی به زن و مرد اختصاص داده می شود را بایستی منتظر ماند تا دفترچه انتخاب رشته بیاید و مشاهده نمود. موفق ترین باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.