کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - آیا می شود با تخمین رتبه وضعیت خود را مشخص کرد؟

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

آیا می شود با تخمین رتبه وضعیت خود را مشخص کرد؟

برخی از کنکوری ها علاقمند هستند تا بدانند با درصدهای خودشان چه رتبه ای را می توانند کسب کنند؟ یکی دیگر از سوالاتی که مطرح می شود این است که چقدر می شود به تخمین رتبه ها دل بست و چقدر آن رتبه هایی که در تخمین مشخص می شوند قابل اعتنا هستند؟ آیا می شود بر اساس رتبه های اعلام شده در این تخمین ها در مورد شرایط خود به دیدگاهی رسید؟
در این مطلب به شما آموزش داده می شود که تخمین رتبه پیچیده تر از آن است که بخواهید با وارد کردن چند درصد به یک رتبه ی مشخص برسید و همین ابتدا این نکته را بیان کنم که خطای بالای چندین هزار نفر نیز در تخمین رتبه ها رخ می دهد و خیلی ها در اثر همین تخمین رتبه های غلط و غیر اصولی ناامید شده اند در حالیکه می توانسته اند دانشگاه مورد علاقه ی خود را در رشته ی مورد علاقه شان قبول شوند.
سوال : آیا در تخمین رتبه ها، نمره ی درس به درس امتحان نهایی در نظر گرفته می شود؟ 
خیر.  نمرات درس به درس شما مدنظر قرار داده نمی شود و همین موضوع می تواند موجب تفاوت در رتبه ها شود. اگر هم نرم افزاری نمرات شما را بگیرد از آن جا که سال به سال شرایط معدل دچار تغییر می شود لذا باز هم خطای در محاسبه وجود دارد. متاسفانه هیچ راهکاری وجود ندارد مگر آنکه نرم افزار مورد نظر از ابتدا بتواند فقط رتبه ی درصد خالص کنکوری رتبه را محاسبه نماید. پس اولین خطا در همین مورد رخ می دهد.

سوال : آیا درصدهای آزمون های بودجه بندی را برای تخمین رتبه در نظر بگیریم؟
خیر، هیچگاه درصدهای آزمون های بودجه بندی را برای تخمین رتبه استفاده نکنید زیرا در یک آزمون بودجه بندی فقط فصل هایی مورد پرسش قرار می گیرد که شاید در کنکور اصلی یک یا دو سوال از آن مطرح شود و لذا هیچگاه برای تعیین وضعیت خود از درصدهای بودجه بندی بهره نگیرید. 

سوال : اگر در یک آزمون جامع شرکت کردیم، فقط باید درصدهای خود را برای تخمین رتبه وارد کنیم ؟
بزرگترین خطا در تخمین رتبه در این قسمت رخ می دهد. هنگامی که شما بدون در نظر گرفتن هیچ شرایطی فقط و فقط درصدی را که کسب کرده اید در نرم افزار تخمین رتبه وارد می کنید. شما بایستی به جای وارد کردن درصدی که بدست آورده اید ارزش درصدتان را وارد کنید. 
سوال : ارزش درصد به چه معناست؟
مهم ترین سوالی که می شود مطرح کرد همین مورد است. بسیار مهم است که شما بدانید ارزش درصد به چه معناست و چه فرقی با درصد شما دارد؟ برای پاسخ به این سوال یک مثال را مطرح کرده و توضیحات لازم را روی آن مثال ارایه می شود.
فرض کنید شخصی در یک کنکور جامع شرکت کرده است و در درس ادبیات 50 درصد زده است. حال این شخص قصد دارد رتبه ی خود را بر اساس کنکور سال 1394 تخمین بزند. او در  نرم افزار تخمین رتبه همین 50 درصدی که کسب کرده است را وارد می کند در حالیکه این کارش اشتباه است. پس چه چیزی را بایستی وارد کند؟ او بایستی مقایسه ای بین درس ادبیات آزمونی که داده است با درس ادبیات سال 1394 داشته باشد و بایستی تعیین کند آیا سوالات ادبیاتی که پاسخ داده است از سوالات ادبیات کنکور سال 1394 آسان تر بوده است یا سخت تر؟ اگر آسان تر بوده باشد آنگاه بایستی درصد کمتر از 50 درصد را وارد کند و اگر با هم برابر هستند همان 50 درصد را وارد کند اما اگر سوالاتش سخت تر از کنکور سال 1394 است بایستی ارزش درصدش را بالاتر از 50 بزند. حالا او توانسته است که ارزش درصد خود را نسبت به کنکور سال 1394 تعیین کند. به این صورت تفاوت بین ارزش درصد و درصدی که کسب کرده اید را می توانید تعیین کنید. اما تعیین ارزش درصد کار ساده ایی نیست و از همین جاست که خطای محاسبه مهم در تخمین رتبه وارد می شود و می تواند حتی تا چندین هزار نفر رتبه ی شما را به خطا تخمین بزند. شما نمی توانید فقط 50 درصد را وارد کنید زیرا سوالاتی که شما پاسخ داده اید با سوالاتی که در کنکور 1394 آماده است تفاوت دارند و همین تفاوت همه ی محاسبات را به هم می ریزید.
سوال : حال که تخمین رتبه ی درست این قدر سخت است روش جایگزین چیست؟
بهترین روش این است که کارنامه ی قبولی رشته ی مورد نظر خود را در سال های گذشته تعیین کنید. بعد از مشخص شدن این درصدها آنگاه متوجه می شوید که برای قبولی در آن رشته و دانشگاهی که شما مد نظر دارید چه ارزش درصدی را بایستی در کنکور خود کسب کنید. به طور مثال اگر  کارنامه ای دیدید که در آن برای درس ادبیات درصد 60 لازم بوده است بایستی به خود بگویید: «من در کنکورم بایستی ارزش 60 درصد را کسب کنم.» ارزش 60 درصد را کسب کنم به این معنا نیست که به 60 درصد سوالات درس ادبیات کنکور پاسخ درست بدهید. یا خیلی ها از روش از هر 10 تا چند تا استفاده می کنند. وقتی می گوییم ارزش 60 درصد را کسب کنید به این معنا نیست که از هر 10 سوال 6 سوال را پاسخ دهید بلکه بایستی بر اساس سختی و آسانی آن سوالات این ارزش تعیین شود. برای اینکه این مطلب جا بیفتد به سوال زیر دقت کنید.
سوال: به نظر شما اگر کسی در درس ادبیات 30 درصد بزند کم است یا زیاد؟ 
هیج گاه با دیدن درصد به تنهایی نمی شود گفت که این 30 درصد کم است یا زیاد یا متوسط. این همان اشتباهی است که خیلی از کنکوری ها انجام می دهند و با همان برداشت اشتباه خود را ناامید کرده و از چرخه ی رقابت در کنکور خارج می شوند. همیشه تا درصدی را می بینید از خود بپرسید سوالاتش در چه سطحی بوده است؟ اگر سوالات درس ادبیات در حد متوسط بوده است و شخصی 30 درصد زده باشد بله کم است اما اگر سطح سوالات سخت بوده باشد و شخص 30 زده باشد آیا باز هم کم است؟ بنابراین 30 درصد در یک آزمون کم است در آزمون دیگری زیاد است و این تفاوت مربوط به ارزش درصد می شود همان که گفته شد به جای اینکه درصد خود را در تخمین رتبه وارد کنید بایستی ارزش آن را وارد کنید.
سوال : چگونه می توانیم بفهمیم که درصدی که زده ایم خوب است یا بد؟
ساده ترین روش در کنکور آزمایشی این است که درصد میانگین شرکت کننده ها در آزمون را با درصد خود مقایسه کنید. به طور مثال اگر شما در درس ادبیات 30 درصد زده باشید و میانگین آزمون 5 درصد باشد آنگاه شما 6 برابر میانگین در آزمون زده اید و این نشان می دهد که درس ادبیات سخت بوده است و ارزش درصدتان 6 برابر میانگین آزمون  است. اما اگر در یک آزمون دیگری شما 30 زده باشید و میانگین 25 باشد نشان می دهد که شما خیلی به میانگین نزدیک هستید و ارزش درصدی شما کم است. به همین روش می توانید وضعیت خود را در هر درس تعیین کنید. بنابراین همیشه چیزی که اهمیت دارد مقایسه ی درصدتان با میانگین کلیه ی افراد شرکت کننده در آزمون است. پس هر گردی گردو نیست را در مورد درصدها هم خواهیم داشت. 
سوال : در سر جلسه ی کنکور اصلی چگونه بفهمیم اوضاع ما خوب است یا بد؟
این موضوعی است که خیلی ها در سر جلسه ی کنکور با عدم رعایت آن نتیجه ی خود را خراب می کنند. به طور مثال درسی در کنکور متفاوت و سخت تر از قبل می آید و شخصی همان درس را همیشه حدود 70 درصد می زده است ولی به یک باره در سر جلسه ی کنکور نمی تواند سوالات زیادی را حل کند و درصدش کم می شود و مثلا 40 درصد می شود. حال او بایستی نگران شود؟ این را بدانید کسی که 70 درصد می زده و یک باره به 40 رسیده است نشان می دهد که سطح سوالات کنکور در آن درس سخت شده است و لذا جای هیچ نگرانی نیست به قول معروف وقتی شما افت کنید بقیه نیز افت می کنند. حالا این 40 درصد شما همان ارزش 70 درصد قبل را دارد و لذا صحبت مهم و پایانی در این مطلب به شرح زیر است:
هیچ گاه درصد خود را در نظر نگیرید همیشه بایستی ارزش آن ها را مد نظر قرار دهید. سطح سوالات می تواند طوری باشد که 30 درصد ارزش 60 درصد را کسب کند و یا بر عکس.

سه شنبه 22 تیر 1395 07:22 ق.ظ
سلام من شنیدم یك هفته قبل كنكور یا دو روز قبلش دیگه نباید درس خون خب من هنوزم دارم درس میخونم وقصد دارم تا پنج شنبه هم درس بخونم الان این اوضاع من نگران كنندس واقعا مشكل پیش میاد؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. من و شاگردانم تا آخرین دقایق هم درس می خوانیم. روز پنج شنبه ما هم حسابی پر و پیمان است. این حرفا کدام است که یک هفته درس نخوانیم یا دو روز درس نخوانیم. چرا نخوانیم؟ استدلال خیلی ها این است که ذهن به هم می ریزد. خدمت شما عرض کنم کسی که این حرف را می زند اصلا و ابدا نمی داند مغز چگونه کار می کند و به هیچ وجه هم به هم نمی ریزد. حتما بخوانید تا در توان دارید درس بخوانید و حتی یک لحظه هم غفلت نکنید. موفق ترین باشید.
سه شنبه 18 خرداد 1395 03:52 ب.ظ
چشم استاد حتما به توصیه های شما عمل خواهم کرد بازم مرسی بابت کمکتون. تو این روزای پر خیرو برکت مارم دعا کنین.
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. محتاجم به دعاهای خیر شما. موفق ترین باشید.
سه شنبه 18 خرداد 1395 03:28 ب.ظ
بله خیلی بهتر شدم استرسام کمتر شده مرسی استاد عزیز بخاطر راهنمایی هاتون. راستش کار زیادی نکردم خیلی پراکنده خونی داشتم الان واقعا احساس میکنم صفر صفرم نمیدونم چیکار کنم دلم میگه با همه توان واسه ۹۵ تلاش کنم بعدا واسه سال دیگه تصمیم بگیرم از یه طرفم وقتی میبینم وقت زیادی ندارم خیلی ماراحت میشم واسه وقتایی که الکی تلف شدن
پاسخ رضا جدیدی :
شما باید منطقی تصمیم بگیرید. اگر تصمیم بر اساس احساس باشد نتیجه اش اتلاف زمان و هدر رفت وقت و تکرار نتایج است. بایستی تصمیم خود را بگیرید اگر سطح درصدهایی که می زنید با سطح هدفتان هم خوانی دارد یا نزدیک است به کارتان ادامه دهید و اگر فاصله زیاد است بهتر است که تصمیم منطقی البته با مشورت با خانواده تان بگیرید تا از همین حالا برای کنکور 96 شروع کنید. خودتان را تحت تاثیر احساسات قرار ندهید. موفق ترین باشید.
دوشنبه 17 خرداد 1395 10:10 ب.ظ
راستش استاد من متوجه شدم من زیادی حساس شده بودم و تمام این رفتارای والدینمم بخاطر استرسی که برای اینده من داشتن بوده و من با کم کاری هایی که این مدت انجام دادم باعث شدم که نسبت به من بی اعتماد بشن و دیگه اون حسو حال خوبو نتونم بهشون منتقل کنم استاد من متوجه اشتباهاتم شدم ولی نمیدونم این زمان باقیمانده تا کنکور چیکار کنم همش فک میکنم دیگه نمیتونم واسه کنکور ۹۵ کاری بکنم و باید به فکر سال دیگه باشم از طرفیم به خودم ایمان دارم که میتونم کارای خارق العاده انجام بدم حالا از شما میخوام کمک بگیرم که چه راهیو بخوام انتخاب کنم
پاسخ رضا جدیدی :
خیلی احساس سبکی می کنید؟ چون از طرز صحبت شما می شود متوجه شد که حس خوبی نسبت به شرایط خانوادگی خود پیدا کرده اید و از این جهت خوشحالم و ان شالله به برکت ماه مبارک رمضان همواره در زندگی شما صلح و صفا برقرار باشد. اما در مورد کنکور و اینکه چکار باید کنید خیلی بستگی به این دارد که تا به امروز چکارهایی کرده اید؟ وضعیت درس به درس خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ موفق ترین باشید.
دوشنبه 17 خرداد 1395 05:25 ب.ظ
سلام استاد. من کاری گفتین اینکه برم با پدرومادرم درمورد اینکه با مقایسه هایی که دارن میدنو انجام دادم خیلی سخت بود ولی بلاخره از پسش براومدم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. می دانید چرا خواستم صحبت کنید؟ چون دو دلیل داشت اول اینکه آن ها را متوجه رفتار خودشان کردید و دوم اینکه پاسخ آن ها را شنیدید حالا اگر دوست دارید پاسخ های آن ها را برایم بنویسید تا دقیق تر بررسی کنیم که مشکل شما چیست یا چه بوده است؟ موفق ترین باشید.
جمعه 14 خرداد 1395 10:20 ب.ظ
استاد کار خیلی سختیه تاحالا از اینکارا نکردم
پاسخ رضا جدیدی :
اگر می خواهید مشکلتان حل شود باید بروید و صحبت کنید. موفق ترین باشید.
جمعه 14 خرداد 1395 09:54 ب.ظ
راستش استاد تاجایی که یادم میاد مادرم همیشه همینجوری بود از همون بچگی استاد من ی برادر بزرگترو یه خواهر کوچیک تر ازخودم دارم مادرم همیشه بین منو برادر و خواهرم فرق میذاشت از همون بچگی میونه ی خوبی باهاش نداشتم همیشه توی جمع فامیل نقطه ضعفای منو بلدو برجسته میکرد
هیچ وقت نتونستم با مادرم دردودل کنم از بچگی هر درباره ی مشکلاتم با هیچکی حرف نزدم. اما درمورد پدرم رفتارش ی دوسالی هست که عوض شده اوایل اینجوری نبود و برعکس همه تنها کسی که همیشه پشتم بوده پدرم بوده و بخاطر همینم هست بیشتر از دست پدرم دلخورم
راجب اینکه جلو چشمشون کار غیر درسی کردم یا نه باید بگم که من اونقد عاشق مدرسه و درس بودم که حتی یک بارهم نشده پدرومادرم بهم بگن برو درستو بخون برخلاف خواهرو داداشم همیشه یک ساعت قبل مدرسه خودمو اماده میکردم از بس شوق داشتم باورتون نمیشه ولی همینکه زنگ اخر مدرسه رو میزدنو باید میرفتیم خونه همه خوشحال بودن ولی من انگار دنیا رو سرم خراب میشد
راجب سوال سومم باید بگم نه
پاسخ رضا جدیدی :
حالا من از شما می خواهم که قبل از هر کاری بروید و با کمال احترام و ادب با پدر و مادرتان صحبت کنید حتی اگر با یکی از آن ها هم صحبت کنید کافی است. خواهش می کنم نگویید من بلد نیستم صحبت کنم یا آن ها اصلا حرف مرا نمی فهمند یا اصلا حرف زدن با آن ها فایده ندارد خواهش می کنم با تمام وجود بروید و یک بار برای همیشه و از ته دل احساسات خود را بروز دهید و بگویید که چقدر رنج برده اید. بروید و یک بار برای همیشه به جای جنگ و جدل و قهر صحبت کنید. خدا به شما زبان داده است که صحبت کنید نه اینکه با آن ها بحث و جنگ و حدل کنید. اگر بتوانید با صحبت کردن خواسته و درد ها و رنج های خود را انتقال دهید هنرمند هستید. پدر و مادرتان هر چقدر هم که اشتباه کرده باشند اما باز هم شما را دوست دارند پس بروید و با جان و دل صحبت کنید این را بدانید راه حل شما در صحبت کردن است مخصوصا به پدرتان یادآوری کنید که به شما می گفته پشتتان است حتی اگر صد سال پشت کنکور باشید. یادتان نرود با مهربانی و ادب صحبت کنید. من منتظرم تا بروید و صحبت کنید و بعدا نتیجه اش را برایم بیان کنید. موفق ترین باشید.
جمعه 14 خرداد 1395 08:07 ب.ظ
استاد دیگه واقعا کم اوردم هرچی تلاش میکنم به در بسته میخورم نمیخوام بگم نا امید شدم نه اصلا ولی دیگه از تنهایی تلاش کردن خسته شدم از اینکه هیچکی درکم نمیکنه خستم از اینکه پدرو مادرم باید تو این شرایط کنارم باشن ولی بجاش مقابلم وایسادن دلم میگیره از اینکه هرروز دارم با دیگران مقایسه میشم اشکم درمیاد استاد من موفقیتای تحصیلی و ورزشی زیادی داشتم و همشونم با تلاشو پشتکار خودم بدست اوردم ولی الان جلو کنکور کم اوردم دلیل نخوندنمم این نیست که خودم نخوام یا تنبل بازی دربیارم ولی شرایط خونه و جو خونواده تمام فکرو ذهنمو به خودش مشغول کرده و اصلا نمیزاره رو درسام تمرکز کنم اگه میدونستم اینجوری میشه همون پارسال کارو ی سره میکردم ولی دیگه کاریش نمیشه کرد.
استاد الان نزدیک ۵ ماه کارم شده هرروز گریه کردنو غصه خوردن به بهونه ی درس میام تو اتاقمو درشو قفل میکنمو جز گریه کردن کار دیگه ای نمیکنم نمیخوام بگم که پدرو مادرم واسم کاری نکردن انصافا هرکاری که از دستشون بر میومده تاحالا کردن بخصوص تو زمینه تحصیل ولی قبول کنین مهم تر از امکانات اون مهرو محبت پدرونه و مادرونه ای که اتفاقا بیش از هر موقع دیگه ای الان من بهش نیاز دارم ولی نیست باور کنین استاد الان نزدیک یک سالی میشه که من محاله صبحمو با دعوا کردن شرو نکنمو شبمو با گریه نخوابم اصلا اگه ی روزی این اتفاق نیفته خودم شاخ درمیارم. مادرم که هرروز دنبال ی بچه ی مردمی که منو باهاش مقایسه کنه همه ی خصوصیات خوب اونارو میگه کنارشم همه ی نقصو اشکالات من انگار که بقیه همه کاملا منم که اصلا هیچ ویژگی خوبی ندارم حالا اینا بکنار همه ی اینارو تحمل میکنم ولی دیگه تیکه های بابامو نمیتونم تحمل کنم پدرم که ی روزی بهم میگفت اگه 10 سالم پشت کنکور موندی تا رشته ی موردعلاقه ات قبول نشدی نرو حالا که همش یک ساله که پشت کنکور موندم برمیگرده بهم میگه تو هیچی نمیشی استاد واقعا دیگه ظرفیتم پرشده داره سرریز میشه شما بگین من چیکار بکنم ؟؟؟؟
استاد من بعداز خدا فقط و فقط امیدم به شماس باور کنین اگه تاحالا دووم اوردم فقط بخاطر گوش دادن به حرفای شما بوده م حالام ازتون میخوام کمکم کنین
پاسخ رضا جدیدی : ابتدا خیلی ممنونم که صحبت های دلتان را برای بنده نوشتید و این افتخاری است برای بنده که مرا لایق شنیدن صحبت های دلتان می دانید. اما سوالاتی از شما دارم که ممنون می شوم پاسخ دهید:

1. این مقایسه ها از چه زمانی شروع شده است؟ از بچگی یا تازگی ها؟
2. آیا شما در جلوی پدر و مادر خود فعالیت های غیر درسی زیادی مثل گوشی موبایل در دست داشتن یا حرف زدن با تلفن و.... انجام می دهید؟
3. آیا تا به حال با هم صحبت کرده اید؟ مثلا به آن ها گفته اید که اذیت می شوید از این مقایسه ها؟ ایا از سختی هایی که کشیده اید برای آن ها توضیح داده اید؟ موفق ترین باشید.
جمعه 14 خرداد 1395 07:42 ب.ظ
سلام استاد جون خسته نباشین
استاد میخوام ی خورده پرحرفی کنم ببخشید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. بفرمایید، شنیدن صحبت های شما عزیزان برای بنده افتخار است و بعد از آن ان شالله بتوانم باری از روی دوش شما بردارم. موفق ترین باشید.
فرزانه
جمعه 10 اردیبهشت 1395 02:13 ب.ظ
بله دقیقا من هم جزو اونایی بودم که اولا بااین تخمین رتبه ها ناامیده ناامید بودم ولی بعدها به کمک حرفای خوب و منطقی شما به رتبه وتراز وساعت مطالعه، زیاد فکر نکردم والان خیلی با آرامش وعلاقه درس میخونم.لطفا اگر میشه مطالبی درباره اینکه نزدیکتر کنکورمثلا یه هفته مونده چیکاراکنیم که بهترین نتیجرو بگیریم بنویسید.بازم ممنون استاد.
پاسخ رضا جدیدی : سلام. وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. در مورد اینکه نزدیک کنکور چکار کنید نمی شود نسخه ی کلی پیچید زیرا هر کسی برنامه ریزی خاص خود را دارد. تفکرات برنامه ریزی و منطق من با روش برنامه ریزی شما متفاوت است و لذا اگر کاری را پیشنهاد بدهم شاید مناسب شما نباشد. هیچ قانون کلی وجود ندارد که کسی بگوید نزدیک کنکور فلان کار را کنید بهتر است. هر کسی بایستی ببنید منطق برنامه ریزیش چه می خواهد؟ موفق ترین باشید.
dr.sara:)
پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 05:44 ب.ظ
ان شالله که یه روز حضوری بتونم از زحماتتون تشکر کنم
پاسخ رضا جدیدی :
شما به بنده ی کمترین لطف دارید. خیلی بزرگوارید. ممنونم. موفق ترین باشید.
dr.sara:)
پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 04:55 ب.ظ
امروز روز اندیشه در رفتار آدمی است. روز چرایی رفتار آدمی است. 

روز اندیشیدن به ذهن است. روز تفکر در روان است. 

روز به چالش کشیدن پیچیده ترین بعد انسان یعنی ذهن و روان انسان است. 

امروز روز نگاهی عمیق به بازیهای کودکانه است. 

روز سوال پرسیدن بابت چرایی رفتار خشن انسان است. روز تلاش برای به آرامش رساندن دو قلب شکسته است. 

امروز روز اتاقی ساکت و ساده با کاناپه ای است که هزاران نفر رنجهایی سخت زندگیشان را برآن اشک ریخته اند. اتاقی که امن و خلوت گاه فردی مهربان و پذیرنده است. کسی که فارغ از خود، به آرامش انسان می اندیشد. 

امروز روز به چالش کشیدن رفتارهای دگم و آسیب زننده به حیات انسان است. روز تفکر در ماهیت و چیستی تفکر انسان است. امروز روز غمگین شدن ما از بابت دیدن آینده کودکی دست فروش است، روز نگاه رنج آور به بیماری اعتیاد است و دردهای بی کران آن.، روز نگاهی تعمقی به رفتار رانندگی شهروندان است. روز قدم زدن بر پیاده روهای شهرمان و شمردن فیلترهای سیگار کف پیاده رو است. روز همدلی با گریه های زنی رنج کشیده از رفتارهای همسر آزار دهنده اش است. روز فریادهای بی صدای مصرف مخدر گل در مدارس راهنمایی است. روز دستهای خط خطی دخترکان دبیرستان است که هر آن به خودکشی می اندیشند. روز شمردن سیگارهای میلیونها زن سیگاری است که پنهان از چشم همسرانشان رنج را دود می کنند. روز فریادهای خشونت های خانگی است. امروز روز من و کاناپه ام و اتاقی ساکت و اشک های ریخته و و باز همدلی و تسکین. روز مهربانی حقیقی با انسان همانگونه که هست. روز خوشحالی از آرام شدن زوجی متعارض،..... 

از کجا بنویسم.... دنیای یک روانشناس دنیایی عمیقی است که فقط باید روانشناس باشی تا آن را بفهمی. 

شاید نوشتن متنی در خور این روز به درازای طول عمر اندیشه های یک روانشناس باشد
استاد مرسی بابت تمام زحماتتون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. غافل گیر شدم و نمی تونم هیچ صحبتی داشته باشم. فقط می تونم بگم واژه به واژه اون رو باید ساعت ها در موردش تفکر کرد. موفق ترین باشید.
فرزانه
پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 02:59 ب.ظ
بسیار مفید وعالی..تشکر
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. ممنونم. ان شالله مورد توجه باشد و دیگر هیچ وقت نشنویم کسی به خاطر تخمین رتبه ی خطا دار ناامید شود. آمار کسانی که با این تخمین رتبه ها ناامید می شوند خیلی زیاد است در حالیکه این تخمین زدن ها به کلی دقت نیاز دارد. این همه پارامتر وجود دارد و نمی شود به این سادگی با چند درصد گفت که رتبه ی شخص چه می شود. موفق ترین باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.