کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - معرفی رشته پزشکی عمومی

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

معرفی رشته پزشکی عمومی


در مطلب «قبولی در پزشکی» به تعدادی از سوالات پر تکرار در خصوص رشته پزشکی، قوانین و مقرارت قبولی در آن پاسخ جامع دادیم ولی از آنجا که سوالات در مورد رشته ی پزشکی بسیار متفاوت است و اکثر داوطلبان، دوست دارند با این دوره ی تحصیلی آشنا شوند و بدانند در رشته ی پزشکی عمومی چه درس هایی گذرانده می شود. اگر کسی در رشته ی پزشکی قبول شود باید چه مراحلی را طی کند تا در نهایت بتواند مدرک پزشکی عمومی خود را بگیرد که مهم ترین سوال مشترکی است که در این مطلب به آن می پردازیم. 
دو نکته ی مهم است که قبل از ارایه ی توضیحات بهتر است آن ها را بدانید:
1. این مطالب بر اساس آخرین اصلاحیه ی آیین نامه ی  آموزشی دوره ی دکتری عمومی مورخ 1389/3/9 می باشد. 
2. نام دروس رشته ی پزشکی بر اساس درس های دانشگاه علوم پزشکی تهران تنظیم شده است و این امکان وجود دارد تا در سایر دانشگاه های کشور اختلافی اندک در برخی از درس های غیر اصلی رشته ی پزشکی باشد. 
سوالات پیرامون رشته ی پزشکی عمومی به شرح زیر است:

1. مدت زمان تحصیل در رشته ی پزشکی چند سال است و در این مدت چه مراحلی طی می شود؟
 مراحل تحصیلی در این رشته شامل 5 مرحله می باشد:
      * مرحله اول که به آن مرحله ی علوم پایه و دروس عمومی گفته می شود، این مرحله حداقل 24 ماه طول می کشد و بر اساس قانون، نمی توان زودتر از این مدت این مرحله را طی کرد.
      * مرحله دوم که به آن مرحله ی مبانی طب بالینی و همچنین نشانه شناسی و پاتوفیزیولوژی گفته می شود نام دارد که این مرحله حداقل 6 ماه طول می کشد. 
نکته : به  مرحله ی اول و دوم، مراحل پیش بالینی نیز می گویند.
    * مرحله ی سوم که به آن مرحله ی کار آموزی بالینی می گویند و در اینجا دانشجویان پزشکی مقدمات  فعالیت های عملی را نیز فرا می گیرند که حداقل 20 ماه طول می کشد و بلند ترین مدت زمان در بین مراحل است. این امکان از نظر قانون وجود ندارد که کسی بتواند این مرحله را زودتر از 20 ماه تمام کند.
    * مرحله ی چهارم که کارورزی بالینی نام دارد و به مدت حداقل 18 ماه طول می کشد که مرحله ی  تشخیص و اقدام برای دانشجویان پزشکی است و حال می توانند خودی نشان دهند و کار ورزیده شوند. لازم به توضیح است که  نمی توان کمتر از 18 ماه از این مرحله عبور کرد.
نکته : به مرحله های سوم و چهارم، مرحله ی بالینی نیز می گویند. 
  * مرحله ی پنجم که آخرین مرحله است، رساله ی دکتری نام دارد که در آن مدت زمان مشخصی وجود ندارد اما معمولا بیش از 12 ماه به طول می انجامد تا دانشجو بتواند در یکی از تخصص های پزشکی یک رساله با نظر استاد راهنمای خود تدوین نماید. 
2. آیا بعد از قبولی در پزشکی باز هم آزمون هایی باید بدهیم؟
یکی از مهم ترین دغدغه های علاقمندان به رشته ی پزشکی این پرسش است که آیا آزمون های بعد از قبولی در رشته ی پزشکی وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است روش برگزاری این آزمون ها و شرط شرکت و قبولی در آن ها به چه صورت است؟ 
در رشته ی پزشکی عمومی سه دسته از آزمون وجود دارد که به تشریح هر کدام می پردازیم:
  * آزمون های پایان ترم: این آزمون ها در همه ی رشته ها وجود دارد یعنی وقتی یک درس را برمی دارید بایستی نمره ی قبولی در آن درس را بگیرید. این آزمون ها بعد از اینکه یک ترم تحصیلی طی شد در پایان ترم آزمون برگزار می شود. پس در رشته ی پزشکی هم مانند همه  ی رشته ها بایستی در پایان هر ترم تحصیلی نمره قبولی از درس های آن ترم بگیریم. 
 * آزمون علوم پایه : این آزمون بعد از گذراندن مرحله ی اول یعنی 24 ماه تحصیل در رشته ی پزشکی برگزار می شود اما شرایط خاصی برای شرکت در این آزمون وجود دارد اولا باید معدل دانشجوی پزشکی بالای 12 باشد تا بتواند در این آزمون شرکت کند دوما باید همه ی دروس علوم پایه را گذرانده باشد البته اگر فقط یک درس مانده باشد می تواند در آزمون شرکت کند که البته توضیحات خاص خودش را دارد. مهم ترین سوال این است که چند بار می شود در این آزمون شرکت کرد؟ هر دانشجوی پزشکی سه بار می تواند در این آزمون شرکت کند. اما اگر بعد از سه بار قبول نشود از ادامه ی تحصیل در رشته ی پزشکی محروم می شود. البته امکان تغییر رشته ی او به سایر رشته های کاردانی و کارشناسی وجود دارد.
 آزمون جامع پیش كارورزی که بعد از پایان مرحله ی سوم از دانشجویان پزشکی گرفته می شود و در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که معدل بالای 14 از درس های مرحله ی سوم داشته باشند و همه ی درس های مرحله  سوم را گذرانده باشند یا امتحاناتش را داده باشند. در این آزمون هم حداکثر سه بار می توان شرکت کرد و در صورتی که در این آزمون هم دانشجویی رد شود از ادامه ی تحصیل در پزشکی محروم می شود ولی می تواند به سایر رشته های کارشناسی تغییر رشته دهد. 
3. در چه شرایطی یک دانشجوی پزشکی از ادامه ی تحصیل در پزشکی محروم می شود؟
  * بعد از سه بار آزمون جامع را نتواند قبول شود.
  * بعد از سه بار آزمون پیش کارورزی را نتواند قبول شود.
 * اگر بعد از گذشت 4 سال از زمان قبولیش در رشته پزشکی نتواند در آزمون جامع موفق شود.
 * اگر مرحله ی اول و دومش بیش از 5 سال طول بکشد.
 *دانشجویی که برای سه ترم متوالی یا چهار ترم غیر متوالی مشروط شود. مشروط به دانشجویی می گویند که معدلش در آن ترم تحصیلی  کمتر از 12 شود.
4. آیا این آزمون ها سخت هستند؟
مسلما برای کسی که عاشق پزشکی است و همیشه مرتب و منظم سر کلاس های نظری و عملی حضور داشته باشد و همیشه مطالعات منظم و حرفه ایی برای درس های دانشگاهیش داشته باشد و واقعا این رشته را به طور حرفه ایی بخواند که صد البته کسانی که پزشکی را دوست دارند این گونه هم هست هیچگونه سختی وجود ندارد و من مطمینم این آزمون ها برایشان لذت بخش است زیرا می توانند از این آزمون ها برای دوره ی اطلاعات خود استفاده کنند. در ضمن فراموش نشود در رشته ی پزشکی هر دانشجو در نهایت قرار است به درمانگری مشغول شود و لذا با جان آدمی سر و کار دارد و لذا بایستی این همه آزمون باشد تا مطمین شد یک دانشجو مسیر این رشته را اصولی حرکت کرده است. بنابراین این آزمون ها اسامی بزرگ و عجیبی دارند اما برای کسی که پزشکی را اصولی دنبال کند قطعا آسان است. 
5. دروس رشته ی پزشکی چیست؟ 
در رشته ی پزشکی درس های متنوع با هدف های نظری و عملی ارایه می گردد که می توانند این دروس را در جدول زیر بر اساس نوع آن درس مشاهده می نمایید.
 نوع درس رشته پزشکی عمومینام درس رشته پزشکی عمومی 
 دروس عمومی که بین تمام رشته های دانشگاهی مشترک است زبان خارجی، تربیت بدنی، تاریخ اسلام، انقلاب اسلامی و ریشه های آن، متون اسلامی، زیست شناسی، آشنایی با کامپیوتر، معارف اسلامی، فارسی، اخلاق و تربیت اسلامی، 
 دروس علوم پایه  فیزیک پزشکی، بیوشیمی، آناتومی، روانشناسی، بهداشت عمومی، اصول خدمات بهداشت، اصول اپیدمیولوژی و مبارزه با آن، زبان تخصصی، اصول کلی تغذیه، بافت شناسی، فیزیولوژی، ژنتیک، میکروب شناسی، بهداشت خانواده و امور جمعیتی، ایمنی شناسی، انگل شناسی و قارچ شناسی، پاتولوژی عمومی، جنین شناسی
 دروس تخصصی رشته پزشکی عمومی فیزیوپاتولوژی، بیماری های گوارش، بیماری های قلب و عروق، بیماری های غدد داخلی و متابولیسم، بیماری های خون، بیماری های کلیه، بیماری های ریه، بیماری های روماتیسمی، بیماری های اختصاصی، فارماکولوژی، نشانه شناسی، کار آموزی بهداشت
 دروس کارآموزی بالینی داخلی، جراحی، اطفال، زنان و زایمان، چشم، گوش و حلق و بینی، روانپزشکی، رادیولوژی، پوست، بهداشت عمومی، آمار پزشکی و روش تحقیق، بیماری های عفونی، بیماری های اعصاب، بیماری های جراحی، بیماری های زنان و زایمان، بیماری های کودک، بیماری های روانی، پزشکی قانونی و مسمویت ها، اپیدمیولوژی بیماری های شایع در ایران، تاریخ و اخلاق پزشکی
 دروس کارورزی بالینی داخلی، جراحی، کودکان، زنان و زایمان، بهداشت،  چشم، گوش و حلق و بینی، روانپزشکی، اعصاب، پوست، عفونی و قلب

6. مهم ترین درس های کنکور تجربی برای قبولی در پزشکی کدام است؟

دقت کنید که برای قبولی در پزشکی همه درس ها ارزشمند هستند و این طور نیست که بگویید چون درسی ضریبش 2 است ارزشش کم و آن درسی که ضریبش 4 است ارزشش بالاتر است. اگر کسی می خواهد در کنکور پزشکی قبول شود نمی تواند هیچ درسی را سفید بگذارد. تمام افرادی که در رشته پزشکی قبول می شوند درصدهای قابل قبولی در تمام درس ها دارند اما دو درس رتبه ساز رشته تجربی برای قبولی در پزشکی را می توان درس عربی و درس ریاضی دانست، با وجود اینکه ضریب این دو درس به نسبت سایر درس ها کمتر به نظر می رسد اما اهمیت بالایی دارند و دلیل این اهمیت به نقطه ضعف اکثریت دانش آموزان و داوطلبان کنکور تجربی بر می گردد. وقتی کارنامه کنکوری های تجربی را بررسی می کنیم متوجه می شویم که دو درس عربی و ریاضی درس های رتبه ساز هستند و اگر کسی بتواند این دو درس را تقویت کند سهم بزرگی در موفقیت خود را بنا نهاده است. تاکید می کنم شما اجازه سفید گذاشتن و صفر زدن در هیچ درسی را ندارید زیرا پزشکی هدف شماست و لازم است در تمام درس ها به تسلط برسید اما تقویت دو درس ریاضی و عربی را به طور جدی در دستور کار برنامه خود قرار دهید. اکثر دانش آموزان رشته تجربی در دو درس عربی و ریاضی پایه ضعیفی دارند و برای همین میانگین درصدهای این دو درس پایین است و اگر کسی پزشکی می خواهد، لازم است روی نقطه ضعف حریفان خود، قوی باشد و لذا بالا کشیدن درصدهای عربی و ریاضی از اولیت های برنامه ریزی برای کنکور تجربی، جهت قبولی در پزشکی می باشد.

7. تا رتبه چند کنکور می توان رشته پزشکی قبول شد؟

پاسخ این سوال به صورت حدودی است و نمی توان عدد دقیق مشخص کرد ولی به صورت تقریبی، در جدول زیر آخرین رتبه ای که پزشکی قبول می شود به تفکیک نوع مدرک روزانه، پردیس، دانشگاه آزاد و پزشکی مناطق محروم تعیین شده است. این اعداد صرفا بر این است که یک داوطلب کنکور تجربی به صورت تخمینی بداند برای آنکه در رشته پزشکی قبول شود چه رتبه ای را بایستی کسب کند؟ دقت شود در جدول زیر رتبه ها به صورتی است که احتمال قبولی بسیار بالا باشد. شاید رتبه های دیگری پیدا شود که پزشکی قبول شوند اما شانس آن رتبه ها خیلی کم است. در ضمن در تهیه جدول زیر شهر دانشگاه علوم پزشکی ملاک نبوده است و با این فرض که برای دانش آموز یا داوطلب کنکور تجربی فرقی نداشته باشد که کدام شهر برود و فقط بخواهد آخرین حد رتبه ها را بداند نوشته شده است.

 نام منطقه  آخرین رتبه پزشکی روزانه آخرین رتبه پزشکی پردیس آخرین رتبه پزشکی آزاد آخرین رتبه پزشکی مناطق محروم
 منطقه 1 رتبه کمتر از 1500 رتبه کمتر از 3000رتبه کمتر از 5500-
 منطقه 2رتبه کمتر از 1700  رتبه کمتر از 4000رتبه کمتر از 5500 رتبه کمتر از 4500  
 منطقه 3رتبه کمتر از 1500  رتبه کمتر از 3000رتبه کمتر از 5500 رتبه کمتر از 4500  

8. آیا رشته پزشکی محدودیت سنی دارد؟ به عبارت دیگر می توان با هر سنی در کنکور تجربی شرکت کرد و رشته پزشکی را قبول شد؟

طبق آخرین قانون سازمان سنجش، برای ثبت نام در کنکور تجربی، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و داوطلب کنکور با هر سنی می تواند در کنکور ثبت نام کند و در صورتی که رتبه اش به رشته پزشکی رسید، این رشته را می تواند بخواند. همچنین آن دسته از افرادی که به فکر آزمون های تخصص پزشکی (این آزمون ها معروف به آزمون دستیاری پزشکی می باشد) نیز محدودیت سنی برای شرکت و ثبت نام در آن آزمون را ندارند. لازم به توضیح است که چندین سال پیش برای دوره های تخصص پزشکی، محدودیت سنی 40 سال تمام وجود داشت و این قانون دیگردر آیین نامه آزمون دستیاری پزشکی وجود ندارد و لذا محدودیتی برای پزشکی عمومی و دوره های تخصص (آزمون دستیاری) وجود ندارد.

9. پزشکی دارای تعهد به چه معناست؟ چطوری باید بفهمیم که پزشکی کدام دانشگاه دارای تعهد است؟ آیا پزشکی تعهدی خوب است؟

قبل از هر توضیحی این نکته را یادآور می شوم که پزشکی دارای تعهد با عنوان پزشکی مناطق محروم نیز در بین دانش آموزان و معلمان و داوطلبان کنکور تجربی معرفی می شود. مجلس شورای اسلامی مصوبه ای با محوریت سهمیه پذیرش 30 % دانشجوی بومی از محل اصلاح قانون عدالت آموزشی را به قانون درآوردند. در همین راستا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در راستای تربیت و تأمین نیروی انسانی بومی مورد نیاز مناطق محروم كشور ظرف ده سال آینده، با شرایط مشخص، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف از جمله پزشکی نموده است. این شرایط به شرح زیر می باشد:

1- سهمیه های بومی متناسب با وضعیت نقاط محروم هر استان برای داوطلبان بومی متقاضی خدمت در مناطق محروم در دانشگاه های علوم پزشكی ایجاد شده است. اكثر ظرفیت های پیش بینی شده به شیوه «بومی استانی» بوده كه دانشگاه محل قبولی داوطلب، مطابق نقاط محروم مندرج در جداول مربوط، از پذیرفته شدگان تعهد محضری اخذ می نماید.

2- استفاده از این سهمیه ها مستلزم سپردن تعهد خدمت سه برابر طول دوره تحصیل به صورت غیرقابل خرید و جابجایی می باشد.

3- ارائه مدرك تحصیلی، بعد از اتمام دوره تعهد انجام می پذیرد.

4- دانش آموختگان سهمیه بومی در طول مدت زمان تعهد، مجاز به فعالیت پزشكی در سایر نقاط كشور نمی باشند.

5- اولویت تحصیل دانشجوی بومی، در استان خود می باشد.

6- ادامه تحصیل، پس از گذراندن نیمی از مدت زمان تعهد امكان پذیر است.

7-مشمولان این سهمیه، مجاز به نقل و انتقال و تغییر رشته قبولی نمی باشند، لذا لازم است در انتخاب رشته دقت لازم را مبذول نمایند.

8- به موجب قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحیه های بعدی، كلیه پذیرفته شدگان استفاده كننده از این سهمیه، مكلف به تودیع سند تعهد (قبل از ثبت نام) می باشند.

9- كلیه پذیرفته شدگان استفاده كننده از این سهمیه، مكلف می باشند قبل از ثبت نام، ضمن حضور در دفاتر اسناد رسمی در معیت نمایندگان دفتر حقوقی دانشگاه / دانشكده ها نسبت به تودیع سند تعهد پذیرفته شدگان مقطع عمومی(سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی) مطابق فرم تعهدی كه در زمان ثبت نام در اختیار آنان قرار می گیرد، اقدام نمایند.

10- در مواردی كه به علت نزدیك نبودن یک رشته در یك استان، سهمیه بومی در استان های همجوار ایجاد شده، لازم است دانشگاه محل قبولی داوطلب، با دانشگاه متقاضی ایجاد سهمیه، در خصوص اخذ تعهد هماهنگی نموده تا داوطلب پس از فارغ التحصیلی به دانشگاه استان بومی خود جهت ارائه خدمت هدایت شود.

به طور خلاصه می توان چنین گفت که شما با پذیرش این تعهد وارد رشته پزشکی می شوید و در عوض برای شما فرصت کار در مطب ها، درمانگاه های دولتی و بیمارستان ها مهیا می شود که به مدت 21 سال برای خدمت در این مناطق آماده می شود و از سال 10 به بعد می توانید برای ادامه تحصیل اقدام کنید. به ظاهر این موارد بد است و ارزشی ندارد اما اگر چشم انداز بلند مدت داشته باشید متوجه می شوید پزشکی تعهدی یکی از بهترین مدل های کاری برای پزشکان است. دلایلی زیر به شما ثابت می کند که پزشکی تعهدی می تواند بسیار مفید باشد.

1. شغل پزشکی نیاز به شهرت و محبوبیت دارد.وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی  موظف است که برای پزشکان متعهد فرصت شغلی ایجاد کند و این یعنی پزشکان عمومی که تعهدی وارد دانشگاه شده اند می توانند در این فرصت شغلی بدرخشند و شهرت و محبوبیت خود را بسازند. 

2. برگ برنده در پزشکی، شناخته شدن است. آنچه مشخص است خود شما نزد هر دکتری نمی روید. از ده ها نفر می پرسید تا بهترین دکتر را بشناسید. حالا تصور کنید وقتی شما همه عمر در دانشگاه مشغول تحصیل باشید چه کسی شما را خواهد شناخت؟ در حالیکه رقیب شما در پزشکی تعهد در حال کار است و شهرت خود را کسب می کند. مسلم است که وقتی او تخصص بگیرد از شما جلوتر خواهد بود.

3. درگیر شدن با رفتار و عملکرد بهداشت مردم. وقتی پزشک متعهد مشغول به کار کردن می شود با رفتار و بهداشت مردم آشنا می شود و می تواند از نظر علمی مقالات بسیاری را تولید و به جامعه علمی کشور تقدیم کند و از این رو به عنوان یک پزشک محقق نیز شناخته خواهد شد.

4. دوره تخصص را که بگیرند باز هم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی  موظف است برای ادامه مدت خدمت آن ها برایشان شغل ایجاد کند. شما فکر می کنید پزشکان متخصص چطور کار می کنند؟ آن ها ابتدا در مطب، بیماران را ویزیت می کنند و سپس آن ها را به بیمارستان می فرستند تا عمل شوند. حال پزشک تعهدی کسی است که سال ها شناخته شده است و حالا که تخصص هم دارد به راحتی می تواند عمل ها را به بیمارستان هدایت کند.

در دنیای پیش رو که شهرت و سرشناسی پزشک حرف اول را در موفقیت یک پزشک می زند، پزشک تعهدی یک نعمت محسوب می شود. البته برای کسانی که رویای سفر به کشورهای دیگر  برای ادامه تحصیل را دارند یا رویای کار کردن برای خودشان را دارند و از طرفی ریسک پذیری بالایی دارند و دلشان می خواهد به صورت شخصی وارد بازار کار شوند هرگز پزشک تعهدی توصیه نمی شود.

در دفترچه انتخاب رشته، کد رشته هایی که مربوط به پزشک تعهدی است دارای توضیح «دارای تعهد خدمت سه برابر طول دوره تحصیل» می باشد و این رشته ها در دفترچه انتخاب رشته به طور جداگانه قرار گرفته اند.

10. فرق بین پزشکی دانشگاه آزاد و پزشکی پردیس چیست؟ از بین پزشکی دانشگاه آزاد و پزشکی پردیس کدام معتبرتر است؟ شهریه پزشکی دانشگاه آزاد و شهریه پزشکی پردیس چقدر است؟ 

برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور، علاوه بر اینکه ظرفیتی برای پزشکی روزانه دارند (منظور از پزشکی روزانه یعنی اینکه دانشجو برای این رشته، هیچ هزینه و شهریه ای پرداخت نمی کند) ظرفیت دیگری به عنوان پزشکی پردیس دارند. چند سال گذشته به پزشکی پردیس، پزشکی بین الملل می گفتند که دیگر این نام توسط سازمان سنحش استفاده نمی شود. پزشکی پردیس به این صورت است که دانشجو برای تحصیل در آن بایستی شهریه پرداخت کند. شهریه این رشته ها توسط هیئت امنای دانشگاه ها علوم پزشکی تعیین می شود. به طور مثال در سال 1396 پردیش علوم پزشکی دانشگاه تهران مبلغ 11 میلیون را به عنوان مبلغ اولیه ترم اول تعیین کرده است. ممکن است این مبلغ افزایش نیز یابد زیرا بر طبق قانون، دانشگاه علوم پزشکی می تواند بر اساس هزینه تمام شده خدمات آموزشی خود، درصدی را به شهریه ها اضافه کند. نکته مهم در مورد پزشکی پردیس این است که مدرکش از جنس مدرک دولتی است. یعنی اگر کسی پزشکی پردیش دانشگاه شهید بهشتی درس بخواند، در نهایت بعد از فارغ التحصیلی مدرک پزشکی این دانشگاه را می گیرد، از حضور اساتید و امکانات تحصیلی و بیمارستان های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استفاده می کند و لذا کیفیت آموزشی آن دانشجو بالاست اما اگر کسی بخواهد پزشکی بخواند و شهریه کمتری پرداخت کند، گزینه ای به نام پزشکی دانشگاه آزاد وجود دارد. کیفیت این رشته در دانشگاه آزاد بالاست به طوری که از برخی دانشگاه های دولتی نیز جلوتر زده است. شهریه پزشکی دانشگاه آزاد تقریبا 20 درصد کمتر از شهریه پزشکی پردیس است. به طور مثال اگر پردیس علوم پزشکی تهران برای سال 1396 مبلغ 11 میلیون را تعیین کرده است، پزشکی دانشگاه آزاد مبلغ 8 میلیون 800 هزار تومان تعیین می کند. لذا به صورت حدودی، شهریه پزشکی دانشگاه آزاد 20 درصد ارزانتر از پزشکی دانشگاه پردیس است. علت این ارزانتر بودن به این است که پردیس زیر نظر یک دانشگاه دولتی است و اعتبار مدرک آن دانشگاه را به خود می گیرد و پزشکی دانشگاه آزاد مستقل است. از نظر کیفیت آموزشی پزشکی دانشگاه آزاد خیالتان راحت باشد که قابل قبول بوده و امکانات خوبی هم دارد و اگر کسی پزشکی دانشگاه آزاد بخواند، مدرک معتبری دارد. در مطلب  «قبولی در پزشکی»  حدود رتبه هایی که از هر منطقه می توانند، پزشکی دانشگاه آزاد و پردیس بخوانند را مشخص کرده ام که می توانید آن مطلب را مطالعه نمایید.

یادتان باشد، هدف شما بایستی ایجاد یک برنامه ریزی خوب و منظم و قدرتمند باشد که پزشکی روزانه قبول شوید و با بهترین رتبه وارد این رشته شوید اما بر حسب وظیفه و نیازهایی که در این قسمت بود به بررسی و مقایسه پزشکی دانشگاه آزاد و پزشکی پردیس پرداختیم. اولویت همه داوطلبان و دانش آموزان کنکور درست درس خواندن برای دست یابی به رتبه های برتراست. 

11. در دفترچه انتخاب رشته ی سراسری، رشته ای به نام پزشکی مازاد وجود دارد، معنی پزشکی مازاد چیست؟

همه دانشگاه های علوم پزشکی، دارای پردیس نیستند و فقط برخی از آن ها، پردیس پزشکی دارند لذا قانون به آن دسته از دانشگاه های علوم پزشکی که پردیس پزشکی ندارند، این اجازه را داده است که اضافه بر ظرفیت پزشکی روزانه خود، تعدادی ظرفیت اضافه تر نیز بگیرید. قوانین مربوط به پزشکی مازاد، مانند پزشکی پردیس است و دانشجویان این رشته نیز می بایست شهریه پرداخت کنند. مدرک پزشکی مازاد از جنس مدرک همان دانشگاه علوم پزشکی است که درس می خوانید و مدرک دولتی می گیرید. اعتبار مدرک، کلاس ها، استادها و بیمارستان ها و سایر امکانات آموزشی که در طی دوران تحصیل دریافت می کنید برای همان دانشگاهی است که در آن قبول شده اید و لذا ارزش و اعتبار مدرک شما برابر با آن دانشگاه است.

قوانین قبولی در رشته پزشکی


مهربان
چهارشنبه 16 بهمن 1398 09:00 ب.ظ
سلام و خسته نباشید
من همان کاربر مهربان هستم که در تاریخ ۸ آبان ۹۸ پیام داده بودم.
سوالی که از خدمتتون داشتم این هست که چه طور انگیزه هایمان را برای تلاش و موفقیت حفظ کنیم و وسط راه متزلزل نشویم. راستش من خیلی انگیزه داشتم که دوباره درس بخوانم و شما هم به من امید و انگیزه دادید اما الان که دارم اینها را می نویسم قبلش پیش یک دکتر با تجربه بودم و مشورت کردم راجع به ادامه تحصیل. نظر ایشان این بود که کارم را رها نکنم و به کارم ادامه بدهم و گفت سنت برای پزشکی بالاست . البته می دانم که نباید صرف نظر یک نفر بخواهم تصمیم بگیرم چون ایشان از دید خودش به موضوع نگاه می کند نه از دید من. ولی با این حال انگیزه ام خیلی کمرنگ و یه جورایی متزلزل شدم. بیشتر هم همون قضیه سنم هست که من را به تردید می اندازد. وگرنه از سختی راهی که در پیش دارم مطلعم و کمابیش با رشته پزشکی و مراحلی که باید پشت سر بگذارم آشنا هستم.
سوال اصلی من این هست که ما از ابتدا چه طوری تعیین هدف کنیم که دچار تردید نشویم و هدفمان را با جدیت دنبال کنیم.
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. مشکل شما هدف گذاری نیست بلکه ضعف شما در فیلتر نداشتن مغزتان است. ما به خاطر محیط فرهنگی که داریم با همه می خواهیم مشورت کنیم. همین دیروز آقایی حدود 40 ساله با من تماس گرفتند و اصرار پشت اصرار که اگر جای من بودی ارشد می خواندی یا از اول پزشکی می خواندی و میگفت باید به من بگویی.
خب وقتی ما در چنین فرهنگی بزرگ شده ایم که خصوصی ترین اتفاق زندگی خود یعنی هدف گذاری را در هر مکانی و پیش هرکسی برسیم فاش می کنیم مطمین باشید اگر قوی ترین هدف گذاری دنیا را هم کرده باشید بالاخره یکی پیدا می شود و زندگی شما را سست می کند.
هدف گذاری یک راز است، نباید هر جا رسیدید با همه مشورت کنید. بارها گفته ام برای زندگی تان و اینکه با زندگی تان چکار کنید با هیچ کسی دقت کنید با هیچ کسی مشورت نکنید. هدف یک موضوع خصوصی است. مشورت معنی ندارد. بنابراین شما ایرادتان در اینجاست که راز زندگی تان را برای همه تعریف می کنید و بالاخره یکی هم پیدا می شود و شما را ناامید می کند.
شما نوشتید بخاطر سن تان دچار شک شده اید اما این را بدانید خیلی ها هم هستند که سن شان کم است و پیش یک پزشک یا فردی می روند و می پرسند پزشکی بخوانیم و پزشک می گوید برو از زندگیت لذت ببر بیایی پزشکی بخوانی پیر می شوی. حالا به نظر شما این فرد چکار کند؟ پزشکی بخواند یا نخواند؟
تا حالا از خودتون پرسیدید اگر انیشتین به حرف بقیه گوش می داد الان اسمی ازش باقی نمی ماند. همان پزشکی که همین حرف را به شما زده اگر به حرف بقیه می خواست گوش کند الان پزشک نبود. هر انسانی که به او موفق می گوید مطمین باشید به حرف بقیه گوش نکرده چون اگر گوش کرده بود الان یکی شبیه بقیه بود.
این دردی که شما می کشید ریشه در فرهنگ ضعیف کشورمان دارد. ما باید بپذیریم که فرهنگمان انسان موفق پرورش نمی دهد. مثلا همین پزشک محترم باید می گفت: دوست عزیز من چه می دانم شما با زندگی تان چکار باید کنید؟ من که در درون شما نیستم. ولی فرهنگی که در آن پزشک شده ایم به ما یاد داده اند جواب هر سوالی را باید بدهیم.
الان شما بگویید می خواهم ماشین بخرم از مادر بزرگ تان تا کوچک ترین بچه فامیل همه متخصص خودرو می شوند. بگویید می خواهم طلا بخرم، همه زرگر می شوند بگویید سرفه می کنم همه برایتان نسخه می نویسند. این فرهنگ پرحرف و کنجکاو و تربیت نشده پوست ما را کنده است.
ما مولفه فرهنگی را جدی نمی گیریم و برای همین است که روز به روز افرادی مثل شما که باید پر از انگیزه و هدفمند باشند متاسفانه بی انگیزه می شوند و شاید برای همیشه از این مسیر موفقیت خود را کنار بکشند.
خیلی دردناک است که هدفمان را برای بقیه می گوییم و دردناک تر اینکه بقیه در مورد هدفمان اظهار نظر می کنند و دردناک تر از این دو حالت، آنکه خودمان هم اصرار پشت اصرار داریم که دیگران در مورد هدفمان نظر بدهند. مشکل شما هدف نیست مشکل شما رازدار نبودن است. موفق ترین باشید.
مهربان
چهارشنبه 8 آبان 1398 09:03 ب.ظ
با سلام
شاید حرفهای من برایتان عجیب باشد اما من می خواهم برایتان از ۳۳ سال زندگی ام بگویم و اینکه من تا به امروز که درس خواندم دانشگاه رفتم سر کار رفتم هیچ گاه هدف روشن و مشخصی نداشتم. اکثرا شاگرد اول کلاس بودم. با رتبه ۱۵۰۰ ژنتیک دولتی قبول شدم. انگار فقط می خواستم یه جوری این دوران درس و دانشگاه تمام شود. بعد از کارشناسی ارشد هم چون دیدم غیر از آزمایشگاه کار دیگری تقریبا نیست به آزمایشگاه رفتم. الان هفت سال است که کار می کنم. قبلش از رفتن به آزمایشگاه متنفر بودم شروع کارم با بی میلی و از سر اجبار بود اما بعدا از کارم خوشم آمد چون نسبت به دانشگاه خیلی بیشتر کار عملی یاد گرفتم اعتماد به نفسم هم بیشتر شد و احساس کردم که من هم می توانم به یک دردی بخورم. اما الان بعد از هفت سال نمی دانم چرا احساس می کنم این شغل جوابگوی آن حس درونی من نیست. انگار مثل یک آب راکد شده ام که هر روز و هر روز کاری تکراری انجام می دهم بدون هیچ پیشرفتی. دوست دارم دوباره درس بخوانم و پیشرفت کنم. سال ۸۳ که کنکور دادم پزشکی دانشگاه آزاد قبول شدم نرفتم. تا همین یکی دو سال اخیر هم هیچ تمایلی به رشته پزشکی نداشتم اما الان نمی دانم چرا اینجوری شدم؟دوست دارم رشته پزشکی را ادامه بدهم. اصلا حسرت اینکه خانم دکتر صدایم بزنند ندارم دنبال مادیات هم نیستم اهداف خاص خودم را دارم که ترجیح می دهم بیان نکنم( با عرض پوزش). اما این انگار اولین بار است که با تمام وجود مطمئنم که چیزی را می خواهم. تا یکی دو سال پیش اگر از من می پرسیدید که اگر به عقب بر می گشتی چه کار می کردی هنوز نمی توانستم جواب بدهم الان اولین باری است که در عمرم می توانم جواب این سوال را بدهم. اما مساله ای که وجود دارد مساله سن و رسیدن به هدفم در سال های طولانی هست که کمی مرا به تردید می اندازد. الان که دارم اینها را می نویسم اشک در چشمانم حلقه زده ببخشید من اهل پرحرفی نیستم همین یک بار فقط تحمل کنید معذرت می خواهم.
اعتراف می کنم که عمرم را هدر دادم و کار مفیدی نکردم اما نمی خواهم این چند صباح باقی مانده را هم در حسرت بگذرانم.
از شما می خواهم کمکم کنید تا تصمیم نهایی را بگیرم و مسیر زندگی ام را تغییر دهم.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. هر انسانی متناسب با شرایط زندگی اش نیازهایش ممکن است تغییر کند. شما هم الان نیازهای تان تغییر کرده است. شبیه همان آلمانی 35 ساله ای هستید که رفته بود دانشگاه و گفته بود من همه عمرم مسیر اشتباهی را رفتم و می خواهم پزشک شوم و رئیس دانشکده از او به گرمی استقبال کرده بود.
من هیچ مشکلی نمی بینم که شما بخواهید بر اساس نیازهایتان زندگی کنید. لطفا لطفا از عبارت های مردم جامعه مثل اینکه دیر شده، فایده ندارد، از تو گذشته و... دوری کنید. من الان با کسانی کار می کنم که با داشتن شوهر و دو فرزند یا یک فرزند برای کنکور تلاش می کنند.
من همین مادر و دختری را باهاشون کار می کنم که هر دو برای کنکور می خوانند. انسان هدفمند همین است. هیچ محدودیتی برای شما نیست. قانون برای شما محدودیتی ندارد لطفا خودتان برای خودتان محدودیت درست نکنید. همین حالا شروع کنید. یک شروع برای پاسخ به نیازهای انسانی تان. موفق ترین باشید.
kiyan dadmehr
سه شنبه 21 خرداد 1398 12:37 ب.ظ
با سلام وقت بخیر
منظورتون از آزمون جامع همون آزمون علوم پایه هستش؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. بله این دو اسم متدوال است. در واقع نام کامل به صورت «آزمون جامع علوم پایه» می باشد. موفق ترین باشید.
چهارشنبه 21 آذر 1397 05:13 ق.ظ
سلام خیلی خسته نباشید
من الان دانشجوی لیسانس برق دانشگاه تهرانم
الان میدونم واقعا به مهندسی علاقه ای ندارم
میخوام شروع کنم وتسه خوندن کنکور تجربی
اما از یه چیزایی واقعا می ترسم
ایمکه من دیپلم ریاضی دارم و کنکورای بعد تاثیر قطعی معدل دارن و معدل منم 18 و نیمه
میتونم تا کنکور 98 پزشکی قبول شم یا اگه نشم کتابای نظام جدیدو همشو از اول باید بخونم ؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. کنکور98 هم تاثیر معدل قطعی بود که به مثبت تبدیل شد. در ضمن اگر از ترمیم معدل می ترسید چطوری می خواهید با تست های کنکور رو به رو شوید؟ امتحانات حفظی نهایی که تن و بدن شما را بلرزاند پس تست های ترکیبی مفهومی کنکور با شما چه می کند؟
پس باید واقع بین باشید و گول مغزتان را نخورید. هیچ ترسی نیست. حتی اگر معدل قطعی باشد ترمیم معدل می کنید و به هدفتان می رسید. کسی که پزشکی می خواهد در نتیجه از پس چند امتحان معمولی هم برخواهد آمد. موفق ترین باشید.
مهدی
یکشنبه 6 آبان 1397 11:52 ب.ظ
با سلام
استاد جدیدی گرامی ،من دیپلم ریاضی رو سال ۸۳ گرفتم ،استاد عزیز بنده اگر بخوام کنکور ۱۴۰۰ پزشکی رو شرکت کنم آیا باید کتاب های نظام جدید رو از الان مطالعه کنم ؟ استاد عزیز آیا بدون آموزگار هم سطح کتاب ها برای دانش آموزان نظام قدیم دیپلم سال ۸۳ هست که بر مطالب مسلط بشن یا حتما نیاز به آموزشگاه و آموزگار نیاز مبرم؟؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. برای کنکور 1400 بله طبق اطلاعیه آخر که از سوی سازمان سنجش آمده است می بایست کتاب های نظام جدید را برای کنکور 99 به بعد مطالعه کنید. اطلاعات کتاب های نظام جدید تفاوت زیادی در مفاهیم اصلی ندارد و بیشتر در سطح و جمله بندی ها تغییر داشته است و اگر کسی مفاهیم کتاب های نظام قدیم را بلد باشد هیچ مشکلی با کتاب های نظام جدید ندارد. موفق ترین باشید.
مهدی کوهی
یکشنبه 6 آبان 1397 09:51 ب.ظ
با سلام خدمت استاد گرامی
استاد جدیدی عزیز من فارق التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد هستم ،میخواستم ببینم این امکان فراهم هست که در رشته های مرتبط با پزشکی(( (روزانه ))) سال ۹۹ یا ۱۴۰۰شرکت کنم؟
چون شنیدم فارق التحصیلان کارشناسی ارشدفقط این امکان رو دارن در واحد پردیس و بین الملل مشغول به تحصیل بشن،منتظر پاسخ شما استاد گرامی هستم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. طبق آخرین قانون نمی توانید تحصیل رایگان داشته باشید و باید حتما پردیس یا مازاد یا دانشگاه آزاد بروید. اما قانونی در دیوان عدالت در شرف تصویب است که اگر آن مورد تصویب شود آنگاه می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید.
اینکه ایا قانون تصویب می شود یا نمی شود؟ یا دقیقا چه زمانی تصویب می شود اگر بخواهند تصویب کنند اصلا مشخص نیست اما چون سازمان سنجش به کنکوری های 97 اعلام کرد که ارشدی ها روزانه را انتخاب کنند پس احتمال تصویب قانون بسیار زیاد است. شما بهمن ماه بار دیگر این سوال را از بنده بپرسید تا اگر قانون در درون دفترچه کنکور 98 تغییراتی داشت پاسخگوی شما باشم. موفق ترین باشید.
رها
جمعه 11 خرداد 1397 09:41 ب.ظ
سلام اقای جدیدی.امیدوارم حالتان خوب باشد.
بنظر شما که مشاور با تجربه ای هستید چه عاملی باعث شده این همه رشته پزشکی خواهان داشته باشد؟و هرکسی در هرسنی علاقمند به پزشک شدن است؟این وضعیت در حالتی است که پزشکان از اشباع شدن رشته پزشکی خبر میدهند و از اوضاع کاری خود رضایت ندارند.پیشاپیش سپاگزارم.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. شما به بنده لطف دارید. بنده با صحبت های شما بسیار مخالف هستم زیرا:
1. همه شاید دوست داشته باشند پزشک شوند ولی همه علاقمند به پزشکی نیستند. این دو باهم فرق دارد و فرقش را در مطب پزشکان و میزان سواد و نحوه کارشان می توان متوجه شد. همین الان چند پزشک در شهرتان وجود دارد؟ چند نفر از آن ها معروف است؟ چرا یک مطب پزشک خالی از بیمار است و هر وقت بخواهید نوبت می دهند اما مطب پزشک دیگری را باید از هفته یا ماه ها قبل رزرو کنید؟ این ها نشان می دهد که هرکسی علاقمند به پزشکی نیست هرچند شاید دوست داشته باشد برای ثروت یا احترام اجتماعی پزشک شود اما موضوع پزشک شدن نیست بلکه با سواد شدن است. علاقه و هدف پزشکی موضوعی است که یک فرد را باسواد می کند و او را از همه پزشکان متمایز و متفاوت خواهد کرد.
2. شغل پزشکی اشباع نمی شود زیرا در این رشته فقط کسانی موفق می شوند که با سواد بوده و دوره و تخصص و تجربه بالاتری داشته باشند. بگذارید یک مثال بزنم، فرض کنید در شهرتان 3 متخصص پوست و مو باشد. شما به کدام مراجعه می کنید؟ بله، آنکه باسوادتر، معروف تر و متخصص تر باشد. حالا فرض کنید در شهرتان 10 متخصص پوست و مو باشد حالا به کدام مراجعه می کنید؟ بازهم به همان نفر قبلی. حالا فرض کنید 100 متخصص پوست و مو باشد حالا در انتخاب شما تغییری رخ می دهد؟ خیر. پس در این شغل اشباع شدن بی معناست و اگر کسی باسواد باشد و دوره ها و تخصص ها و تجارب بالایی داشته باشد و اصطلاحا به دست طلایی معروف شود قطعا رقیب داشتن و نداشتن برایشان فرقی ندارد.
3. رضایت شغلی در بین پزشکان وجود دارد مگر آن هایی که اننظار داشته اند به صرف پزشک شدن به ثروت و درامد برسند. نخیر اینطور نیست. قرار نیست کسی که پزشک شد به همه چیز برسد فقط این پزشکان ریاضیت کشیده باسواد حق پیشرفت دارند و اگر پزشکی را می شناسید که احساس رضایت ندارد مطمین باشید یا از روی شکم سیری این حرف را می زند که بقیه را از ورود به این مسیر منصرف کند و یا اینکه پزشک معمولی و کم سوادی است.
پزشکی و ندانپزشکی دو شغلی هستند که هرگز حتی اگر کل ایران هم این رشته را بخوانند اشباع نمی شود زیرا مردم به تعداد کم و زیاد این پزشکان اهمیت نمی دهند بلکه همیشه به دنبال فرد با سواد و متخصص و با تجربه هستند که دلسوزانه کارش را انجام دهد. موفق ترین باشید.
sara
جمعه 5 آبان 1396 11:03 ب.ظ
بسیار تشکر از راهنمایی شما انشالله همیشه سلامت باشین.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. ممنون از دعای خیرتون. موفق ترین باشید.
sara
یکشنبه 30 مهر 1396 12:07 ب.ظ
سلام من ده سال هست پرستارم و حدود چهل سالم هست میخوام دوباره كنكور بدم و رشته پزشكی بخونم همون چیزی كه از اول دوست داشتم . چه كار كنم با توجه به این همه سال دوری از كتاب ها و درس ؟؟ و برای چه سالی برنامه بریزم ؟97 یا 98 یا؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. آفرین به همت و غیرت شما. از اینکه پرستار هستید و قشر زحمت کش بیمارستان های ما نیز بایستی از شما کمال تشکر و قدردانی را داشت. اما در مورد اینکه چه باید کنید. در قدم اول نیاز است شما دوره بازآموزی مطالب دبیرستان را داشته باشید. بسته به نوع یادگیری و قدرت و ظرفیت های مطالعاتی شما می تواند این دوره باز آموزی از 1 تا 2 سال طول بکشد. هدف از باز آموزی این است که شما به یک دانش آموز تجربی بر اساس منابع جدید تبدیل شوید. تا زمانی که بازآموزی اطلاعات را نگذرانید نمی توانید برای تست زنی اقدام کنید چون حس زدگی و خستگی در شما ایجاد می شود. دقت کنید که از سی دی های آموزش تستی هم استفاده نکنید زیرا برای شما کارایی ندارد. تنها می توانید از معلم خصوصی یا سی دی های آموزشی مفهومی یا سایت مدرسه شریف برای یادگیری تشریحی درس ها استفاده کنید. یک تا دو سال اول را فقط صرف آموزش تشریحی کنید. صبوری کنید و برای رسیدن به هدفتان منطقی باشید. موفق ترین باشید.
چهارشنبه 19 مهر 1396 10:29 ب.ظ
بی نهایت سپاسگذارم.خدا بخواد حتما تماس میگیرم.
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. موفق ترین باشید.
چهارشنبه 19 مهر 1396 07:29 ب.ظ
سلام.وقت بخیر.
آقای جدیدی امروز اون اتفاقی که نباید میفتاد و منتظرش بودم افتاد.امروز به شدت کم خوندم...دارم دیوونه میشم از دست خودم.امروز کتابخونه نرفتم.فقط خوابیدم.
کلی رقیب هام جلو زدن.من که خیلی عقب بودم از همه عقب تر هم شدم.
من نمیخوام مثل سال های قبل نتیجه م بد بشه
هر چی تلاش کردم توی این سه هفته که عادتم بشه کتابخونه رفتن و درس خوندن خراب سد.زنجیره پاره شد.باید از اول درستش کنم.و سخته.خیلی بی خیال گرفتم خوابیدم.
من که به سختی ساعت خوابمو آورده بودم روی 7ساعت،حالا امروزحدود10ساعت شد !
حالا چه خاکی بریزم سرم؟
آقای جدیدی حرفاتون دیروز خیلی بهم انگیزه داد.ولی آخه من برای حل این مشکلاتم نمیتونم هزینه کنم برای مشاور.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام وقت بخیر و نیکی. با اینکه فرصت و وقتم پر هستش اما شما می توانید فردا ساعت 10:30 تماس بگیرید تا شما رو کمک کنم. بخاطر اینکه گفتید نمیتوانید مشاور بگیرید بنده کمترین می توانم حداقل شما را راه بندازم. ان شالله در حد چند دقیقه شما رو به انگیزه برسونم. فقط تا فردا از شما این چیزها را می خواهم:
1. تمام نقاط ضعف روحی خود را که می دانید برای من بگوید بهتر می شوید را بنویسید که در تماس تلفنی برایم بگویید.
2. تمام هدف گذاری ها و رویاهای ذهنی خود را بنویسید.
3. تمام دلهره و ترس ها و فکر هایی که وسط درس خواندن به سراغ شما می آید را بنویسید.
4.بدترین اتفاقی که تصور می کنید را هم بنویسید.
ان شالله منتظر تماس شما هستم. دلم میخواهد حداقل کاری که از دستم بر می آید را برای شما انجام بدهم. موفق ترین باشید.
negar
سه شنبه 18 مهر 1396 09:55 ق.ظ
سلام.خیلی ممنون از پاسخگویی تون.
لاید برای ترس از شکست و خود کم بینی دقیقا چه کاری انجام بدم؟
شما فکر نمیکنید شاید افسردگی باشه؟
تغیر و تحول روحی کلمه ی خوبیه.با خوندن این کلمه حال آدم خوب میشه چه برسه به خودش.من واقعا اذیت میشم.درس میخونم.خوب هم میخونم.ولی منتظر یه اتفاق بدم ک جلوی درسمو بگیره.من سه هفته هست که دارم پا روی نفسم میذارم و صبح زود بیدار میشم میام کتابخونه ولی انگار ک خودم باورم نمیشه ساعت مطالعه م اومده بالا
فکر میکنم زود گذره این اتفاقات.اگه تا یه روز مونده به کنکور هم پیش برم و خیلی هم خوب باشم، تا کنکورمو خوب ندم انگار همش خواب و خیاله.آخه مگه میشه یه آدم اینطوری انقدر زود پیشرفت کنه!!!
بازم میگم من الان حال خوبی دارم برای درس خوندن برخلاف سال کنکورم که سال92و93و94و95 بود!بله من 4تا کنکور دادم و الآن بازم میخوام شرکت کنم
ببخشید اینو دیر گفتم
وقتتون رو گرفتم.ولی سبک شدم چون شما آدمو میفهمین.آخه هیشکی نیست من حرفامو بهش بگم.الان انگار یه بغضی میخواد بترکه و زار زار گریه کنم ...
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. ممنون که بنده رو لایق دونستید تا حرفای دلتون رو بزنید. این صحبت ها لطف خداست به بنده که بتونم پای حرفاتون بشینم. شما افسرده نیستید چون فرد افسرده تلاش نمیکنه کتابخانه نمیره اهل درس نیست. شما اتفاقا اونطور که توضیح دادید اهل درس خواندن و تلاشید ولی از نتیجه بخصوص تکرار نتایج بد می ترسید. فرد افسرده ۴بار پای هدفش نمیمونه. شما قدر خودتون رو نمیدونید. هر کسی اهل موندن پای علاقش نیست. خیلی ها با بهترین شرایط درسی و با اولین اتفاق نامناسب جا میزنن و فراموش می کنند چی می خواستند. همان دو موردی که عرض کردم لازمه ایجاد حال خوب در شماست. چه کار باید کنید را نمی شود در چند خط گفت اما با مشاور یا روانشناس اگر ارتباط داشته باید دیدگاهتون رو تغییر میده و دیگه اون حال بد رو ندارید. موفق ترین باشید.
negar
یکشنبه 16 مهر 1396 07:28 ب.ظ
سلام.خسته نباشید.من 22 ساله هستم.دانشجوی رشته ای که دوستش ندارم.همیشه دوست داشتم به بالین بیماران برم به عنوان پزشک.
برای رشته ی پزشکی دانشگاه تهران حداکثر چه رنج رتبه ای باید آورد؟
و آیا میشه از رتبه ی 40000 (البته سطح واقعیم رتبه ی 20000 هست) به این دانشگاه رسید؟
میدونم ممکنه.ولی آخه چطور؟
باید چیکار کنم جز خیلی درس خوندن و مرور کردن و تست زدن؟
من شروع کردم براش.(البته چند سالی هست ک فارغاالتحصیل شدم)گاهی وقت تلاش کردنم و درس خوندن با توجه ب اینکه قبلا شکست خوردم توی کنکور،منتظرم همش تا حالم بد بشه.با اینکه حالم خوبه الان!
خیلی پراکنده شد.اما ذهنم به همین اندازه درهمه
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیکی. آنطور که بنده از پیام شما متوجه شدم نیاز به تغییر و تحول روحی دارید. موضوعاتی مثل ترس از شکست و خود کم بینی در کلامتان قابل مشاهده است، با برطرف کردن این دو مورد قطعا می توانید از نظر درسی هم پیشرفت کنید. برنامه ریزی و درس خواندن مثل ماشین است و حال و هوای روحی مثل بنزین. بهترین ماشین دنیا هم بدون سوخت ارزشی ندارد. سوخت خود را تامین کنید. دو مورد ذکر شده را حل کنید همه چیز تغییر می کند. در مورد سوال رتبه لطفا مطلب اطلاعات تخصصی کنکور تجربی را مطالعه کنید. موفق ترین باشید.
نرگس
شنبه 15 مهر 1396 07:39 ق.ظ
دستتون درد نکنه مطلبتون جامع بود و تمام سوالاتم رو برطرف کرد
پاسخ رضا جدیدی : سلام وقت بخیر و نیكی. خواهش می كنم. موفق ترین باشید
فهیمه
چهارشنبه 6 مرداد 1395 06:16 ق.ظ
باسلام.ببخشیدسوالی دارم که تابحال از چندین مرجع پرسیدم ولی پاسخ قطعی و درستی نگرفتم. میخواستم بدونم اگه هم در کنکور تجربی و هم در کنکور هنر شرکت کنم و در هر دو بتوانم رتبه تک رقمی بیاورم آیا میتوانم همزمان هم در رشته پزشکی و هم در رشته سینما تحصیل کنم؟؟ شنیدم رتبه های تک رقمی و یا حتی دو رقمی میتوانند در دو رشته همزمان در دانشگاه تحصیل کنند ولی نمیدانم آیا این امر برای دو رشته غیر مرتبط که در بالا ذکر کردم امکان پذیر است یا خیر! کاش شدنی باشد چون من واقعا از ته دل به هر دو علاقه دارم و نمیتوانم قید هیچ یک از اینها را بزنم! ممنون میشم اگه پاسخ درست و قطعی به من بدهید و راهنمایی کنید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. تحصیل در دو رشته همزمان قوانین خاص خودش را دارد. این طور نیست که شما هر دو رشته ای که دلتان خواست را بخوانید. بلکه بایستی ابتدا در رشته اول مثلا پزشکی یک سال درس بخوانید و بعد از اینکه توانستید معدل بالای 17 بیاورید حالا می توانید درخواست خود را مبنی بر تحصیل در رشته دوم ارایه دهید. اما نکته مهم اینجاست که اساتید پزشکی با هر رشته دومی موافقت نمی کنند و اگر آن ها موافقت نکنند حتی رتبه یک هم که باشید نمی توانید به رشته دوم بروید. حالا اساتید با چه رشته دومی موافقت می کنند؟ رشته ای که بتواند به رشته پزشکی کمک کند مثلا رشته زیست یا رشته شیمی. بنابراین دو رشته غیر مرتبط به هیچ وجه امکان پذیر نیست. هر چند که خود پزشکی آنقدر سنگین است که عمرا کسی هوس خواندن در دو رشته را نمی کند. اگر می خواهید قوانین کامل تحصیل در دو رشته را بخوانید به مطلب «چگونه می توان به یک متخصص ژنتیک تبدیل شد؟» در قسمت سوالاتی که کنکوری ها از بنده پرسیده اند متن کامل را توضیح داده ام. می توانید به لینک زیر بروید. موفق ترین باشید.
http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/1180
مریم
یکشنبه 9 خرداد 1395 12:07 ب.ظ
من تحقیقی که نسبت به شما انجام دادم رو نوشتم البته این ها که چیزی نیست ویژگی خوب زیاد دارید مثل همین فروتن بودنتون اگر اینهارو بنویسم که جا نمی شود.
ممنونم که اجازه دادید تماس بگیرم. اما یک چیز رو متوجه نشدم اگر اجازه ی تماس بدهید وتماس بگیرم تا آنجا که من بدونم در مورد هدف صحبت کنیم بعد چه می شود ؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. نظر لطف شماست. خیلی ممنونم از محبت شما. بعد از اینکه تماس گرفته شود بلافاصله در مورد هدف صحبت می کنیم و اینکه باید چه مسیری طی شود تا به آن برسیم از سختی ها و زبری ها و از خوشی ها و لذت هایش باید صحبت کنیم. معمولا وقتی هدفی انتخاب می شود من سعی می کنم شخص مقابل را از همه زوایا با هدفش بیشتر و بیشتر آشنا کنم و سعی نمایم او را واقع بین کنم زیرا اگر واقع بینی نباشد آنگاه شوق و شور ادامه دادن یک جایی تمام می شود اما اگر واقع بینی باشد آن شخص با تمام وجودش و با تک تک سلول هایش حاضر است مسیر موفقیت را طی کند. بعد از اینکه این واقع بینی صورت گرفت توضیحاتی در مورد برنامه ریزی خودم و روش ها و راه حل هایی که طی می کنیم و تفاوت هایی که رقبا داریم را ارایه می دهم و جز به جز و ریز به ریز مشخص می نمایم که قرار است در هر دوره سه ماهه چه دستاوردهایی داشته باشیم و در نهایت به سوالات شما در مورد روش برنامه ریزی پاسخ خواهم داد و در نهایت به یک جمع بندی و نقطه مشترک خواهیم رسید و در صورت تمایل قول و قرار های شروع برنامه ریزی را خواهیم گذاشت که بلافاصله شروع کنیم زیرا ما بایستی یک روز هم که شده از رقبای خود جلوتر باشیم. هر روز برای ما یک فرصت است که یک قدم جلوتر باشیم و هر قدمی که جلوتر باشیم رقبای خود را پشت سر می گذاریم. سایر نکات و ریزه کاری ها ان شالله در تماسی که گرفته می شود بررسی می گردد. موفق ترین باشید.
پنجشنبه 6 خرداد 1395 09:40 ب.ظ
ببخشید یک سوال دارم
ایا به نظر شما من آدمم؟؟آیا به نظر شما من ارزش داشتم که امروز تمام پیام مرا پاسخ دادید و مثل همه بهم کمک کردید؟؟

آخه بهم گفتن که هیچ ارزشی ندارم هیچ اعتباری ندارم یعنی آدم نیستم...
پاسخ رضا جدیدی :
تا زمانی که نفس می کشید ارزش دارید یادتان باشد خدا شاهد و ناظر بر ماست. اوست که ما را روزی بخشیده است. ارزش دارید زیرا خداوند شما را دوست دارد زیرا شما را مورد لطفش قرار می دهد. خدا را جدی بگیرید. او مواظب شماست و واقعا نامردی است که شما مواظب خودتان نباشید. قدر خودتان را بدانید. شما همیشه پایین نخواهید ماند. روزگار می چرخد و اگر همت کنید روزی می رسد که همه از قصه ی زندگی شما خواهند گفت. موفق ترین باشید.
پنجشنبه 6 خرداد 1395 09:08 ب.ظ
کارهایی انجام دادم ولی بابت انجام دادنشان پشیمانم چون باید کار اصلی که همان درس خوندنه رو انجام می دادم.یعنی خودمم نمیدونم...
خودم رو از همه جدا کردم از خانواده ام از دوستانم از تلویزیون از مهمانی از تفریح و...
به خاطر هدفم شرایط سختی رو انتخاب کردم
نمیدونم منظورم رو می رسونم یانه؟
پاسخ رضا جدیدی :
بله دقیقا متوجه مشکل شما شدم. خب شما یک انسان هدفمند هستید اما بنا به شرایط زندگی شرطی به شکست و ترس از نرسیدن شده اید و برای همین هدف خود را دور از ذهن و تصور خود می دانید اما از اینکه او را هم رها کنید و نا دیده بگیرید رنج می برید. بنابراین بین دو راهی مانده اید یک راه از دست دادن هدف و راه دیگر ترس از نرسیدن به هدف است. این شرایط باعث شده است که شما بیشتر از آن که عملگرا باشید تفکرگرا شده اید. تفکر گرا به این معنا که مدت زمان زیادی را می نشینید و به اتفاقات گذشته و شکست ها و بدبختی هایی که سرتان آمده فکر می کنید و روزتان را از دست می دهید. همین تفکرگرایی بار منفی و ناامیدی زندگی تان را بیشتر و بیشتر می کند و کم کم از اجرای برنامه تان باز می مانید البته بایستی تاکید کنم برنامه ی غلط و روش مطالعه ی درستی هم نداشته اید و همین باعث شده است که امیدی به مطالعه نداشته باشید و در کل نه امیدی دارید که با این وضع درس خواندن به هدفتان برسید و نه آن قدر بی تفاوت هستید که دست از هدفتان بردارید. خب بهترین راه برای شما این است که یک بار برای همیشه باید با یک برنامه ی درست و اصولی کار کنید. بایستی از مشاوری کمک بگیرید که اولا شما را درک کند و دوما ریز به ریز مشکلات و مسیرهای اشتباه شما را بررسی کند و بعد با کمک هم راه درست را طی کنید قطعا شما اگر خود را از این دور تفکر گرایی نجات دهید به هدفتان می رسید. بنابراین راه حل مناسب برای شما این است که بتوانید با یک برنامه ی درست حرکت کنید اگر برنامه ی خوبی داشته باشید و پیشرفت کنید آرام آرام امید و انگیزه و عزت نفس به شما باز می گردد و مطمینم شرایط ایده ال را پیدا می کنید. زیاد تنها نباشید و سعی کنید همصحبت داشته باشید. البته نظر خانواده تان هم شرط است. حتما باید آن ها هم حامی باشند تا شما تحت حمایت کار کنید. موفق ترین باشید.
پنجشنبه 6 خرداد 1395 08:46 ب.ظ
من این هدف رو دوست دارم درکم کنید من همه ی وجودم این هدفه تنها امیدم به زندگی به خاطر رسیدن به این هدفه اما اشتباه کردم طرز تفکراتم نسبت به کنکور و مطالعه غلط بود گاهی فکر می کردم بهترین کار ممکن رو انجام می دادم اما نمی دونستم دارم به خودم ضرر می رسونم گاهی یه جاهایی احساس کردم غلطه اما نمیدونستم چجوری باید جمعش کنم.

استاد من از طرف خانواده و جامعه طرد شدم هیچکس من رو درک نمی کنه نمی فهمه من تنبل نیستم من برای رسیدن به هدفم خیلی کارهای سخت رو انجام دادم اما اشتباهی.
ببخشید گریم می گیره نمیتونم کامل توضیح بدم.
پاسخ رضا جدیدی :
ولی پاسخ سوال من رو ندادید. دقیقا همان چیزی که گفتم نگویید کلیات بود. تمام این مواردی که شما گفتید کلیات است و باید بدانید این موارد ارزش عملکردی ندارد. لیستی از کارهایی که انجام داده اید را بیان کنید مثلا فلان مسافرت را نرفتم، مثلا فلان مهمانی را نرفتم یا مثلا می توانستم شبکه اجتماعی داشته باشم اما ندارم یا گوشیم را کنار گذاشتم یا مثلا این قدر درس خواندم حالا اشتباه خواندنش به کنار بنابراین دقیقا کارهای بزرگ و کوچکی که برای رسیدن به هدفتان انجام داده اید را بیان کنید. و اگر کاری هم نکرده اید صادقانه بگویید من هیچ کاری نکردم. قرار است با واقعیت خودتان روبه رو شوید پس لطفا صادقانه بیان کنید. موفق ترین باشید.
پنجشنبه 6 خرداد 1395 08:39 ب.ظ
هدفم پزشکی تهران. احساس می کنم بدون این هدف زندگی برام بی معنیه یعنی مطمئنم شک ندارم یعنی حال هم زندگیم وافعا زجرآور و بی معنیه چون از هدفم خیلی دورم من کجاو اون کجا؟اما همیشه ذهنم در گیر شه اسمش رو هم می شنوم چشام پر اشک میشه موقعیت داشته باشم گریه می کنم مثل الا ن .
حتی اسم تهران رو هم بشنوم همین حال رو دارم چون خیلی برام مهمه که فقط و فقط پزشکی فقط و فقط و فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران به کتر از دانشگاه تهران هیچوقت فکر هم نکردم. یه جورایی بی قرارم بی تابم.

اما منظورتان از شرایط رو نمیدونم . ولی من هم مانند نظر پایین یه وقت هایی خوب پیش رفتم و بعد کند شدم دیگه ادامه ندادم . وسط درس خوندن گریم می گیره و بغض می کنم پس دیگه ادامه نمیدم کل روز رو درگیرم تا بفهمم مشکل کارم کجاست ؟نمیدونم باز هم گریه می کنم بابت از دست دادن یک روز دیگه و حجم کاری که باید انجام بدم و روی هم افتاده. چند سالی یک کلمه هم درس نخوندم دلیل زیاد داره هم بنابر مشکلات وموانع هم اشتباهات خودم . احساس می کنم خودم رو بدجور گم کردم.
من هم خواب اشفته دارم شب بارها از خواب بیدار میشم جای شب و روزم عوض شده.
پاسخ رضا جدیدی :
لطفا کارهایی که برای رسیدن به این رشته و دانشگاه را انجام داده اید برایم بنویسید. ریز به ریز بنویسید به نظر خودتان چه کارهایی انجام داده اید لطفا دقیق و ریز بینانه باشد. از بیان کلیات صرف نظر کنید دقیقا توضیح دهید. موفق ترین باشید.
پنجشنبه 6 خرداد 1395 08:16 ب.ظ
منظورتان کدام شرایط است؟
پاسخ رضا جدیدی :
هر چه مربوط به هدفتان می شود را بگویید. چه می خواهید؟ چرا می خواهید؟ برای چه ؟ چگونه به این هدف رسیدید و هرنکته مهم دیگری را بیان کنید. موفق ترین باشید.
کامران
پنجشنبه 6 خرداد 1395 07:27 ب.ظ
سلام. شما چه آزمونی رو شرکت می کنید؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. اولویت ما شرکت در آزمون گاج و سنجش است اما اگر دانش آموزم بخواهد ازمون دیگری برود مشکلی ندارم. موفق ترین باشید.
پنجشنبه 6 خرداد 1395 07:13 ب.ظ
سلام استاد. لطفا راهنماییم کنید ما تو شهرمون اصلا مشاور خوب نداریم. دوران دبیرستان به سه مشاور مراجعه کرده بودم در شهر مون که خود به نوعی مشکلم رو بزرگتر کردند.
برنامه های تلویزیون قبلا ها میدیدم ازش متنفرم باز هم باعث افتم شدند.
پرس و جو زیاد کردم و طبق برنامه های تلویزیون یکی از بهترین مشاور کشور که در تهران هستند فقط مشاوره ی حضوری می پذیرند که من اصلا امکان رفتن به تهران را ندارم تازه به صورت ماهی یکبار هستش و برنامه ی ایشون فک کنم طبق قلمچی باشه
که من نمی خوام چون نگاهم به بر نامه ریزی فرق می کنه.
من تنهام و باید تنهایی مشکلم رو حل کنم و کنکور بخونم از طرف خانواده هم کسی حمایتم نمی کند.
من جز شما کسی رو ندارم که ازش کمک بخوام لطفا کمکم کنید تنها امیدم شما هستید باید مشکلم رو حل کنم.

از کجا بفهمم که هدف دارم یا آرزو؟؟؟اگر هدفم واقعا هدف نباشه و آرزو باشه باید چیکار کنم که آرزو یم تبدیل به هدفم بشه؟؟
از کجا بفهمم خیالاتی هستم یا واقع بین ؟؟؟اگر خیالاتی هستم چیکار کنم تا واقع بین بشم ؟؟؟
من هم کاملا مشابه نظر پایین (خانم شادی )هستم یعنی شرایطم خیلی مشابه ایشونه.

پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. بهترین روش این است که شرایط خود را به طور کامل توضیح دهید و بعد هدفتان را هم بیان کنید و بعد هر حس و تفکری که نسبت به آن دارید بیان کنید تا به شما بگویم شما هدفمند هستید یا آرزو دارید. موفق ترین باشید.
arezoo
یکشنبه 2 خرداد 1395 01:17 ب.ظ
سلام استاد عزیزم. واقعا ناراحت شدم..تازه فهمیدم..
انشاالله غم آخرتون باشه تسلیت میگم...ماراهم شریک غمتون بدانید...
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. خیلی ممنونم از لطفت بی کران شما. ان شالله خداوند عمری بلند همراه با عزت و افتخار روزی شما و خانواده محترمتان کند. موفق ترین باشید.
ک.م
یکشنبه 2 خرداد 1395 01:13 ب.ظ
سلام استاد عزیز و بزرگوارم
مرا هم شریک این غم بزرگ بدانید چرا که خودم تجربه کردم واقعا خیلی خیلی سخته...
از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه و برای جنابعالی و خانواده ی محترم صبوری و شکیبایی مسءلت می نمایم
خداوند قرین رحمتش فرماید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خیلی ممنونم از لطف و توجه شما. ان شالله خداوند به شما و خانواده محترمتان عمری بلند همراه با عزت و افتخار روزی گرداند. موفق ترین باشید.
کیوان
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 06:02 ب.ظ
ببخشید شما کدوم زمان رو توصیه می کنید شرکت کنم بهتر است ؟
پاسخ رضا جدیدی :
هر کسی بایستی بر اساس برنامه ی خودش تصمیم بگیرد. بنده با توجه به اینکه در سه ماه اول کار را برای شاگردانم تمام می کنم لذا برای شاگردان خودم دی ماه را مناسب می دانم. این برنامه ی ماست که دی ماه را تعیین می کند حالا شاید شما با برنامه ی خودتان به نتیجه ی دیگری برسید. موفق ترین باشید.
کیوان
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 03:06 ب.ظ
سلام. ببخشید این تاریخ هایی که برای طرح ترمیم معدل فرمودید برای ثبت نام است یا برگزاری امتحانات؟؟؟
میشه بفرمایید مهلت ثبت نام در هر کدام کی است؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. این ماه های اعلام شده ماه های امتحان دادن است و معمولا ثبت نام یک ماه قبلش صورت می گیرد. برای ثبت نام بایستی به مدرسه ی بزرگسالان مراجعه کنید و مراحل ثبت نام را در امتحان هر درسی که دوست دارید بگذرانید. بهتر است که اگر قصد شرکت در شهریور ماه را دارید اواخر تیر سری به مدرسه ی بزرگسالان بزنید و تاریخ دقیق ثبت نام را بپرسید یا اگر در دی ماه قصد شرکت دارید بهتر است در آبان ماه سوالی از مدرسه کنید یا اگر در خرداد ماه سال بعد قصد شرکت دارید باز هم در اواخر اسفند بپرسید. اما در مورد امسال بایستی بگویم که تا 12 اردیبشهت فرصت ثبت نام داشت اما از آنجایی که بخش نامه های هر دوره ی تحصیلی به تناسب همان سال و دروه مجددا اعلام می شود بهتر است که طبق توضیحاتی که دادم در آن ماه های قبل از برگزاری پرسشی از مدرسه بزرگسالان داشته باشید. موفق ترین باشید.
علی
شنبه 25 اردیبهشت 1395 09:04 ب.ظ
ممنون استاد شما واقعا بزرگوارید.خیلی دوستون دارم.
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. شما به بنده ی کمترین بی نهایت لطف دارید. محبت و لطف شما بزرگترین نعمت خداوند است برای من. موفق ترین باشید.
علی
شنبه 25 اردیبهشت 1395 07:28 ب.ظ
سلام جناب جدیدی. واقعا ازتون معذرت می خوام قرار شد وقت مشاوره بگیرم تواین مدت سرم خیلی شلوغ بود چون اون مشکل حل شد واقعا عجیب بود باورم نمی کردم حل بشه لطفا عذر مرا بپذیرید در کل آدم بد قولی نیستم ازتون ممنونم شما حتی وجودتون هم برکته.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. خواهش می کنم. مهم این است که حل شده است. حل شدن یک مشکل حتی اگر کوچکترین مشکل دنیا هم باشد اینقدر حس سبکی و آرامش به روح و روان انسان می دهد که گویی خون تازه ای به رگ های ما تزریق می شود. ان شالله همیشه زندگیتان همراه با آرامش و سبکی روح و روان باشد آمین. موفق ترین باشید.
شادی
شنبه 25 اردیبهشت 1395 03:13 ق.ظ
آقای جدیدی من خیلی استرس دارم همونطور که می بینید الان ساعت سه نصف شب بازهم از شدت استرس نمیدونم چیکار کنم.
چند سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده. آیا من که کنکوری 96هستم می تونم طرح ترمیم معدل شرکت کنم؟
برای شرکت در این طرح چه وقت هایی فرصت دارم؟
ممنون که اجازه ی تماس می دهید. خیلی استرس دارم یه جورایی احساس می کنم پذیرش نمیشم. چه تاریخی تماس بگیریم ؟؟چند نفر پذیرش می کنید؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. شما که کنکوری 96 هستید برای طرح ترمیم معدل 3 بار فرصت دارید. یک فرصت در شهریور ماه سال 1395 و بار دوم در دی ماه سال 1395 و سومین فرصت شما در خرداد 1396 می باشد بنابراین می توانید با توجه به شرایط خودتان هر کدام را که دوست داشتید ثبت نام و شرکت نمایید. به راحتی می شود فهمید که موج منفی در زندگی شما آنقدر پر رنگ است که نه اعتماد به نفسی دارید نه قوت قلبی نه توان جنگیدنی. چرا باید اینقدر خود را شل بگیرید که با هر نسیمی سرما بخورید؟ پالایش افکار شما به شدت نیاز است و شما آنقدر خود را در شرایط بحرانی و ترس و استرس فرو برده اید که اگر قرار باشد با این تفکرات درس بخوانید بی تعارف بگویم هیچ گاه پیشرفت نمی کنید. ان شالله که با پالایش افکارتان و آموختن نحوه ی ایجاد قوت قلب روزی می رسد که شما قدرتمند شده اید. روز 14 تا 16 خرداد می توانید وقت بگیرید و بعد در وقت مشخص تماس بگیرید. کل شاگردان یک سال بنده چهل نفر هستند. پنج نفر پذیرش شده اند و سی و پنج نفر باقی مانده اند. کسانی که فقط یک هدف داشته باشند قطعا پذیرش می شوند و بنده هیچگاه نه در مورد معدل می پرسم نه در مورد سابقه ی درسی زیرا از نظر بنده فقط هدف مهم است. بارها گفته ام خیلی ها با معدل 20 در دانشگاه های غیر انتفاعی هستند و خیلی ها هم با معدل های کم در بهترین دانشگاه و در بهترین رشته ها. پس این نشان می دهد که معدل تضمین موفقیت برای کسی نیست. هر کسی هدفی دارد و با تمام وجود خواهان محقق شدن هدفش است قطعا و با کمایل میل افتخار خدمت می کنم به او. موفق ترین باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.