کلبه مشاوره رضا جدیدی مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - کلاس کنکور چیست؟

مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور


راه های ارتباطی با رضا جدیدی: شماره تلفن ثابت: 34774341-086 شماره تلفن همراه: 09189580918

کلاس کنکور چیست؟

آیا برای موفقیت در کنکور باید به کلاس کنکور رفت؟ در کلاس های کنکور چه می گذرد؟ آیا تمام فرمول های ارایه شده در کلاس کنکور در کنکور قابل استفاده است؟ آیا بدون کلاس کنکور هم می شود در کنکور موفق شد؟

در چه صورت کلاس کنکور شرکت کنیم؟

کلاس کنکور فقط در شرایطی می تواند مفید باشد که موارد زیر را رعایت کنید:
1. زمانی به کلاس کنکور بروید که یک بار درس ها را خوانده باشید و تست های آن کتاب ها را زده باشید که به نقاط ضعف و قوت درسی  خود آگاه شده باشید تا وقتی در کلاس کنکور شرکت می کنید فقط مشغول نوشتن جزوه و نکات تستی نباشید بلکه بتوانید بر اساس نقاط ضعف خود در کلاس شرکت نموده و آن را برطرف کنید و از طریق کلاس کنکور به درصدهای خود اضافه نمایید.
2. فقط برای درس هایی بروید که نیاز دارید. بعد از آنکه درس ها را مطالعه کردید بایستی برای درس هایی به کلاس بروید که واقعا احساس نیاز می کنید نه اینکه برای همه ی درس ها در کلاس شرکت کنید. اگر درسی را خوب می آموزید و پیشرفت های تحصیلی بسیار خوبی هم دارید نبایستی این طمع و ولع را داشته باشید که برای آن درس نیز به کلاس کنکور بروید. متاسفانه برخی از داوطلبان و دانش آموزان به صورت کلی برای تمام درس ها در کلاس کنکور ثبت نام می کنند که این اتفاق موجب اتلاف زمان و وقت کنکور می شود.
3. هرگز تابستان خود را در کلاس های کنکور هدر ندهید. بهترین زمانی که در اختیار هر کنکوری قرار می گیرد تابستان است ولی عده ی بسیاری در همین تابستان وقت خود را در کلاس های کنکور سپری می کنند و به جای آنکه خودشان به وسیله برنامه ریزی درست و اصولی کار کنکور را در تابستان یکسره کنند وقت خود را در کلاس ها می گذرانند و همین امر موجب می شود که تابستان بسیار با ارزش خویش را از دست بدهند. هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان در تابستان فقط به مطالعه یک فصل از هر کتاب می رسند و این نشان می دهد که تا چه اندازه کلاس کنکور می تواند مانع بیشتر درس خواندن یک کنکوری شود. زمانی بایستی در کلاس کنکور شرکت کنید که خودتان درس های را خوانده باشید و به نقاط ضعف و قوت خویش آگاه باشید.
4. کلاس رفع اشکال بهتر از کلاس کنکور است، اگر امکانش را دارید می توانید به جای آنکه زمان بسیار زیادی را در کلاس کنکور از دست بدهید از کلاس های رفع اشکال استفاده کنید. وقتی شخص می گوید در تست های ریاضی مشکل دارم منظورش تمام تست های ریاضی نیست بلکه او در یادگیری و تست زنی برخی از فصل های ریاضی مشکل دارد. بنابراین اگر او در کلاس کنکور شرکت کند آنگاه بایستی برای درس هایی که بلد است باز هم سر کلاس بنشیند و این گونه است که زمانش هدر می رود اما اگر او یک کلاس رفع اشکال بگیرد می تواند فقط بر اساس نقاط ضعفش زمانش را اختصاص دهد و آن ها را به صورت تخصصی بیاموزد و نیازی نیست برای فصل هایی که بلد است و مشکلی ندارد زمان صرف کند.
5. وسواس در رفتن به کلاس کنکور. متاسفانه این تفکر در بسیاری از کنکوری ها به وجود آمده است که اگر به کلاس کنکور نروند نمی توانند در کنکور موفق شوند و همیشه این تفکر را دارند که در این کلاس ها روش هایی مطرح می شود که به وسیله آن روش ها می شود بهتر تست زد و چون دوستشان در همه کلاس ها شرکت می کند پس آن ها نیز لازم است در کلاس ها شرکت کنند. اولا بسیاری از این روش ها در کتاب های کمک آموزشی موسسات مختلف موجود است و در کلاس های کنکور دوباره تکرار می شود بنابراین شما با تهیه کتاب های متناسب با سطح یادگیری خود می توانید همان فرمول ها و روش های تستی را بیاموزید. دوما در بسیاری از کلاس های کنکور آنقدر روش های متفاوت و ریز به ریز بیان می شود که باعث سردرگمی و تست زنی طولانی تر در بین داوطلبان کنکور می شود. به طور مثال وقتی برای حل تست های حد بیش از 20 روش و فرمول حفظی به شما آموزش داده شود بسیار کندتر از کسی خواهید شد که 10 روش تستی بلد است. بنابراین هنر نیست که شما برای هر تیپ خاص از سوالات یک فرمول بلد باشید زیرا تنوع روش ها باعث کند شدن شما خواهد شد لذا همیشه کلاس کنکوری را انتخاب کنید که کمترین روش ها را برای تست زنی به شما آموزش دهد و نه اینکه برای هر مدل سوالی یک روش ارایه دهد. معیار خود را برای رفتن به کلاس کنکور، مشکلات درسی خود قرار ندهید نه اینکه چون دوستتان به کلاس های کنکور رفته شما نیز بروید.
6. یادتان باشد کلاس کنکور یک یا چند روز شما را می تواند درگیر می کند پس این را در نظر بگیرید که حتما با شناخت روی نقاط ضعف و قوت درسی و فقط با شرکت در کلاس هایی که نیاز ضروری دارید و آن هم به شرط اینکه امکان شرکت در کلاس رفع اشکال برای شما نباشد به کلاس بروید تا نتایج مهمی برای شما در پی داشته باشد.
7. همواره در نظر داشته باشید که تست های حل شده در کلاس کنکور بر اساس سوالات کنکور های سه سال اخیر باشد و اینطور نباشد که روش های تستی فقط برای تست های تالیفی و یا تست های کنکور سراسری سال های بسیار دور حل شود. حتما اطمینان حاصل کنید که روش های ارایه شده برای تست های سه سال اخیر کاملا پاسخگو است.
8. کسانی که فقط مشغول جزوه نویسی در کلاس های کنکور هستند و در برنامه درسی و مطالعاتی خود هیچگونه جایی برای مرور و تست زنی روش های آموخته شده ندارند مطمین باشند آن کلاس ها هیچ اثری روی موفقیت شان نخواهد گذاشت. بنابراین برنامه ریزی درسی شما باید به صورتی باشد که از آن روش های یادگرفته شده در تست ها به طور مرتب استفاده شود و هرگز کنار گذاشته نشود و اینطور نباشد که فقط جزوه نویس کلاس های کنکوری باشید.
9. یک داوطلب کنکور در صورتی که با توجه به موارد بالا نیاز به کلاس کنکور را در خود احساس می کند و امکان استفاده از کلاس رفع اشکال را هم ندارد آنگاه حداکثر اجازه دارد 6 ساعت در هفته را به کلاس های کنکور اختصاص دهد و لذا این طور نباشد که از صبح تا عصر در کلاس های کنکور سپری شود و وقتی برای مرور و تست زنی باقی نماند. افرادی که بیشتر از 6 ساعت در هفته را در کلاس های کنکور سپری کنند با مشکل جدی در مطالعات شخصی و مرور و تست زنی در منزل مواجه خواهند شد زیرا حجم فعالیت ها به آن ها اجازه فعالیت درسی بیشتر را نخواهد داد.

باران
پنجشنبه 20 آبان 1395 09:36 ق.ظ
سلام خسته نباشید من امسال کنکوری ام به نظر شما کلاس رفتن بیشتر مفیده یا اینکه خودم درس بخونم الان من کلاس ریاضی میرم ولی گفتم فیزیک نرم بشینم خودم بخونم آیا میتونم؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. همیشه توصیه بنده بر این است که کلاس کنکور برای کسانی مفید است که از نقاط ضعف و قوت خود آگاهی دارند یا اینکه خودشان به طور کامل درس ها را جلوتر از کلاس درس خوانده اند و تست زده اند و متوجه ایرادات و اشکالات هستند. توصیه بنده به جای کلاس کنکور رفتن این است که خودتان بخوانید و بعد در صورت نیاز می توانید دو تا پنج جلسه از معلم خصوصی برای رفع اشکالات خود استفاده کنید اینگونه هم وقتتان را ذخیره کرده اید و هم اینکه بر اساس نیاز خود از کلاس رفع اشکال خصوصی استفاده کرده اید و مدت زمان زیادی را سر کلاس کنکور برای تکرار مطالبی که بلد هستند مصرف نکرده اید. موفق ترین باشید.
چهارشنبه 2 دی 1394 08:36 ب.ظ
سلام من سال دوم که میخوام کنکور بدم وفارغ التحصیل هستم ار کلاس های کنکور کلاس ریاضیشو میرم و کلاس ریستش تاره شروع شده نمیدونم برم کلاس ریست یانه و یا اینکه جروههاشو بگیرم بخونم وکلاس نرم میشه شما نظرتوو بگین؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. کلاس گنکور برای کسی اثر مثبت دارد که خودش دروس را یک دور خوانده باشد تست هایی را حل کرده باشد و بداند که گیر کار کجاست؟ تا آن وقت سر کلاس کنکور به موفقیت برسد. البته برای درس زیست بهتر است به جای کلاس رفتن از یک معلم استفاده کنید تا مبحث هایی مثل ژنتیک، دودمانه، شجره نامه را به شما آموزش دهد و بقیه موارد را خودتان بخوانید بازده بیشتری دارد تا کلاس رفتن. موفق ترین باشید
مهدی
پنجشنبه 14 آبان 1394 11:11 ب.ظ
سلام اقای جدیدی پیروز و موفق باشید.استاد من سال دوم دبیرستان هستم.به نظر شما وظیفه من تو این موقع چیه؟ چه طوری باید درس بخونم باید کنکوری بخونم؟ راستی من رشته تجربی هستم و دلم می خواد پزشکی دانشگاه خوب قبول بشم.از کی باید بفکر کنکور باشم
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. شما بایستی از همین حالا به فکر کنکور باشید. البته با برنامه و نقشه ی معین. شما بایستی از همین حالا نقشه ی مناسبی را برای کنکور خود بچینید که در این نقشه، طرح و ایده ی شما برای موفقیت در کنکور و قبولی در رشته ی مورد علاقه تان مشخص شود. حالا این که چگونه درس بخوانید و چه نقشه ایی داشته باشید و چگونه در مسیر موفقیت گام بردارید به خودتان و مشاوری که می خواهید برای این مسیر انتخاب کنید بستگی دارد. اهداف و شرایط برنامه ریزی مشاوران مختلف را بررسی کنید و از بین آن ها کسی را که دوست دارید انتخاب کنید و با دستورات او این مسیر را ادامه دهید. یادتان باشد بایستی سعی کنید دایما ار رقبای خود جلوتر باشید. موفق ترین باشید
کوروش
چهارشنبه 29 مهر 1394 03:00 ب.ظ
سلام میخاستم بدونم اگه ازامروز شروع کنم میتونم پزشکی قبول شم؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. این سوال را هر ساله تعداد زیادی از کنکوری ها بیان می کنند. این سوال در ماه های مختلف سال پرسیده می شود. آیا از امروز یا از فردا یا از روز شنبه شروع کنید می توانید پزشک شوید یا خیر؟ پاسخ چیست؟ اگر کسی برنامه داشته باشد و از وقت خود درست استفاده کند می تواند به هر هدفی برسد. موفق ترین باشید
اکرم
دوشنبه 13 مهر 1394 04:30 ب.ظ
سلام،پیشاپیش ازاینکه وقتتون رو برای سوال هامون میزاریدواقعاممنونم.
من دوساله ازدواج کردم ومتولد سال هفتادوپنجم.خیلی به درس خوندن علاقه دارم وهمسرم هم تشویقم میکنه ودوست داره دانشگاه دولتی قبول شم.کنکور نودوچهار شرکت کردم البته چیز زیادی نخونده بودم ومجازنشدم.درحالی که نوددرصدمطمئن بودم قبول نمیشم اما بااین حال خیلی ارادم ضعیف شد.تصمیم دارم برای کنکور نودوپنج بخونم،هنوز شروع نکردمواز اونجاای که رشتم ریاضیه باتوجه به کنکوری که دادم خیلی میترسم.از یک طرف متاهل بودنم هم ارادمو سست میکنه.چون برادرم برای کارشناسی ارشد بارتبه ی خیلی خوبی دانشگاه دولتی قبول شده همه توقعشون ازم بالاست.به نظرتون چیکارکنم؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. اول از همه به جز همسرتون به هیچ شخص دیگری نگویید که دارید درس می خوانید و سعی کنید از همسرتون که خیلی هم پشتیبان و حامی شما هستند نیرو و انرژی بگیرید و لازم نیست که شیپور بزنید و تمام محله و دنیا را با خبر کنید که می خواهید درس بخوانید و از این طریق به راحتی از فشار های روانی اطرافیان رها می شوید و به همین سادگی می توانید در ارامش خاطر امتحان دهید و نگران حرف و حدیث های دیگران نباشید. اما در مورد نا امیدی به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسد که شما نا امید باشید یا بترسید و یا نخواهید به موفقیت فکر کنید زیرا هر شخصی که درست درس نخواند و خوب وقت نگذارد نباید انتظار موفقیت داشته باشد. در مورد تاهل هم باید بگویم که هیچ مانعی برای پیشرفت نیست که هیچ بلکه خودش بستری برای موفقیت فراهم می کند و می توانید انرژی بگیرید و بیشتر بخوانید. درس خواندن های خود را با ساعت های کاری همسرتان تنظیم کنید و سعی کنید هر روز 8 ساعت درس بخوانید. موفق ترین باشید
نگار
یکشنبه 5 مهر 1394 06:22 ب.ظ
متشکرم آقای جدیدی من سه سال معدل کل م15به بالا بوده.
معدل کتبیم کم شد یعنی بازهم شانسی ندارم
پاسخ رضا جدیدی :
خواهش می کنم. اگر معدل کل شما 15 به بالا است که مشکلی برای قبولی ندارید. فقط به سراغ کنکور بروید و سعی کنید بهترین نتیجه ی ممکن را بگیرید. موفق ترین باشید
نگار
یکشنبه 5 مهر 1394 01:44 ب.ظ
سلام وخسته نباشیدمن دانش اموز پیش دانشگاهی رشته انسانی هستم وبه دلایلی پارسال معدل کتبیم کم شدکه حتی به حد12وخورده ای رسیدو آیا میشه امید داشت که در کنکورسال 95 دانشگاه فرهنگیان ویاتربیت معلم ویا دانشگاه دولتی رشته دبیری قبول شوم؟؟ولطفا اگرمیشه شرایط دبیری رابرایم توضیح دهید.باتشکر
پاسخ رضا جدیدی : سلام. وقت بخیر و نیکی. برای قبولی در این رشته تا سال 94 به شرح زیر است:

1. حداکثر باید 22 ساله باشید.
2. معدل هاتون در سال های اول و دوم و سوم بالاتر از 15 باشد
3. دارا بودن نمره ی علمی بالاتر از 6500 در کنکور
4. بومی بودن داوطلب در زمان انتخاب رشته ی دانشگاه.
موفق ترین باشید
زهرا
شنبه 3 مرداد 1394 01:48 ق.ظ
سلام خسته نباشیدآقای جدیدی ببخشید من رشته انسانی هستم سال95هم کنکور دارم و نمیدونم از کجا و چطوری شروع به خوندن کنم درواقع خیلی سردرگمم میشه کمکم کنید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. بهتر است مطلب « برنامه ریزی شما چقدر اصولی است؟» را بخوانید تا تغییرات اولیه در شما ایجاد شود. برای مطالعه می توانید به لینک زیر بروید:

http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/641
NilooFar
شنبه 3 مرداد 1394 01:21 ق.ظ
سلام خسته نباشید.من برای رسیدن به هدفم دارم همه سعی خودمومیکنم ولی یکدفعه نا امیدمیشم همه چیزومیزارم کنار..
درکلاساهای کنکورشرکت کردم ولی بعد یک هفته به علت ترس ازموفقیتم انصراف دادم.
واینکه دچارسرگردانی شدیدشدم به نظرتون چیکارکنم؟؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. مشکل شما در عدم اعتماد به نفس شماست. شما خود را قبول را ندارید و باور به موفق شدن خویش ندارید. یک سوال مهم مطرح است: آیا روزهایی که به یک باره نا امید می شوید برنامه ی درسی شما خوب اجرا شده ؟ آیا از مطالعه در آن روز احساس خستگی نمی کنید؟ یک قاعده وجود دارد و آن هم این است که وقتی افکار منفی به سمت انسان حمله می کنند که او در اجرای فعالیت هایش قوی عمل نکرده و یا عقب افتاده است. البته برخی هم به برنامه ی خود اعتماد ندارند و می گویند که این برنامه نمی تواند مرا به هدفم برساند. پس به طور خلاصه به این سوالات پاسخ دهید:
نسبت به برنامه تان چه حسی دارید؟ آیا به برنامه تان اعتماد دارید؟ آیا خوب و روان اجرا می شود؟
جواد
پنجشنبه 1 مرداد 1394 02:48 ب.ظ
سلام
اقای جدیدی ببخشید ولی به این سوال جواب ندادبن که برای شروع فقط کتاب ریاضی1 و فیزیک1 کافیه ؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. عرض کردم که به برنامه ریزی شما برمی گردد. برنامه یعنی طرح و نقشه ی شما برای موفقیت در کنکور. موفق ترین باشید
جواد
پنجشنبه 1 مرداد 1394 02:36 ب.ظ
سلام خسته نباشید اقای جدیدی
اقای جدیدی از کی باید به کلاس درسی یا کلاس کنکور رفت؟
مرسی.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. ممنون. کلاس تست برای افرادی مناسب است که روی متن و فهم دروس مسلط هستند. افرادی که هنوز درس را نخوانده اند و یا خوب روی مفاهیم مسلط نیستند و همچنین افرادی که خودشان برای مطالعه دروس زحمت نکشیده اند کلاس کنکور فقط اتلاف وقت است. موفق ترین باشید
جواد
پنجشنبه 1 مرداد 1394 02:28 ب.ظ
سلام اقای جدیدی خسته نباشید.
دوست من محصل رشته تربیت بدنی هست و اون الان به سوم خواهد رفت واز سخت بودن کتاب اناتومی توضیح داده.
اقای جدیدی شما میگید باید از همین الان شروع کرد،درسته ولی من که دوم خواهم خوند باید کتاب های ریاضی1 فیزیک1 رو دور کنم یعنی اونا رو یک بار دیگه بخونم؟
اقای جدیدی من فقط میخوام وقتی کنکور بدم موفق شم.
ممنون میشم توی توضیحاتون برام یه برنامه درسی بگید.
خیلی ممنونم.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. منظور من اون آناتومی نیست. منظور من آناتومی پزشکی است که اعضا و جوارح داخلی را نشان می دهد. برنامه ریزی شخصی به استعداد ها و توانایی های شما بستگی دارد. اگر شما اصولی حرکت کنید قطعا موفق خواهید شد. می توانید مطلب برنامه ریزی شما چقدر اصولی است؟ را بخوانید.
لینک این مطلب:
http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/641
فاطمه
پنجشنبه 1 مرداد 1394 12:53 ق.ظ
سلام تو روخدا اقای جدیدی جواب بدید من چ کنم کنکور 94خراب کردم کنکور 95 از کجا شروع کنم چی بخونم کلاس برم یا نه چون واقعا از درس هیچی نمیدونم دانش اموز رشته تجربی هستم واقعا زیر صفرم نه اینکه هوش نداشته باشم تنبلم ولی واقعا بیدار شدم کمکم کنید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. اول از همه آرام باشید. شما به آرامش برای تفکر نیازمندید. باید ابتدا یک لیست از دلایل شکست خود بنویسید. زیرا باید بدانید که چزا نتوانستید در کنکور 94 نتیجه بگیرید. مثلا تنبلی، کم خواندن، پراکنده خوانی، خوب مرور نکردن، وقت نداشتن، برنامه ریزی نادرست و یا هر دلیل دیگری که فکر می کنید را یادداشت کنید. در قدم بعدی هدف خود را برای آینده تعیین کنید. چه رشته و دانشگاهی و در نهایت به یک برنامه نیاز دارید. یک برنامه که بتواند شما را در این مدت به موفقیت برساند.
اما در خصوص کلاس کنکور همانطور که توضیح داده ام کلاس کنکور زمانی مفید است که شما درس ها خودتان خوانده باشید و کمی مهارت داشته باشید تا در کلاس کنکور بتوانید درکی روی تست ها و علل راه حل ها داشته باشید. بهترین کلاس های کنکور در تهران در حال برگزاری است پس چرا در این کلاس ها همه رتبه های عالی نمی شوند؟
برای موفقیت نیاز به برنامه ریزی دارید تا باعث شود خودتان روی دروس مسلط شوید و بتوانید ضعف خود را در دروش سناسایی کنید و سپس راه حل مناسب را برای تبدیل نقطه ی ضعف به نقطه ی قوت ارایه کنید.
بزرگترین دلیل شکست و ناکامی نداشتن برنامه ریزی درست است که به داوطلب کنکور انگیزه برای درس خواندن نمی دهد. به داوطلب کنکور امید نمی دهد. برنامه ریزی خود را اصولی بریزید قطعا نتیجه می گیرید. موفق ترین باشید
جواد
چهارشنبه 31 تیر 1394 04:41 ب.ظ
سلام خسته نباشید
من اقای جدیدی میتونم هم ریاضی بخونم هم تجربی ولی تو دوراهی گیر کردم راهنمای کنید مرسی.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. شما بایستی یک کتاب آناتومی را مشاهده کنید تا ببینید اصلا می توانید پزشکی را تحمل کنید. بحث توان درس خواندن با بحث اینکه آیا شما اصلا طاقت مشاهده ی جنازه و تشریح دارید یا خیر نیز یک بحث دیگر است. می توانید یک کتاب آناتومی را دانلود کنید و مشاهده کنید. موفق ترین باشید
جواد
سه شنبه 30 تیر 1394 06:35 ب.ظ
سلام اقای جدیدی.خسته نباشید
من در پاسخ به سوال شما با این مشکل مواجه میشم که کدوم درسها رو بخونم ،روزانه چقدر بخونم
،کدوم رو اولویت قرار بدم،اگر میتونید کمکم کنید ممنون
پاسخ رضا جدیدی :
برای پاسخ به این سوالات نیاز به شناخت دقیق روحیات و توانایی های درسی و آشنایی با روند مطالعه شما می باشد. موفق ترین باشید
جواد
چهارشنبه 24 تیر 1394 11:49 ق.ظ
سلام اقای جدیدی
خوبه من برای کنکور از تابستان 95 شروع کنم
ممنون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. من این سوال را از شما می پرسم چرا از همین حالا شروع نمی کنید؟
جواد
دوشنبه 22 تیر 1394 05:54 ب.ظ
سلام.خسته نباشید
من انشاءالله دوم دیرستان خواهم خواند در شته ی ریاضی.
میخواستم بدانم باید از کی برای کنکور بخونم.
ممنون
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. سپاسگزارم. ممنون از لطف شما. برای کنکور شروع کردن، بستگی به خود شما دارد. من توصیه می کنم قدر این تابستان ها را بدانید مخصوصا شما که تازه وارد رشته تان می شوید تا قبل از تابستان کنکور دو تابستان طلایی دارید که می توانید از همین الان رقبای خود را کنار بزنید. من با شاگردانم که مانند شما هستند به گونه ایی کار می کنم که در دروس تخصصی به شدت به تسلط برسند و استخوان بندی خوبی پیدا کنند. موفق ترین باشید
آرزو
چهارشنبه 27 خرداد 1394 02:41 ب.ظ
سلام
خدا قوت
آقای جدیدی
من دانش آموز سوم ریاضی هستم و عاشق رشتم همین طور رشته های دانشگاهیه ریاضی من تویه یه شهرستان در جنوب فارس زندگی و تحصیل میکنم و میترسم به کسی بگم که من دانشگاه شریف میخوام چون مطمئنم مسخرم میکنن اول از همه خانوادم شاید به روم نیارن ولی...
اشتباه نشه من خانواده تحصیل کرده ای دارم و پدرم آرزو های بزرگی برای من و دوتا خواهرام در زمینه درسی داره ولی چند باری به خودم گفته امیدی که به خواهرکوچکترم داره به من نداره من واقعا به یک روحیه عالی و برنامه ریزی عالی برای تابستون 94 احتیاج دارم با توجه به این که تازه امتحان نهایی تموم شده.
شاداب باشید
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. بهتر است که به کسی هم نگویید. این هدف باید مانند رازی در دل شما باشد، برایش بجنگید، سخت تر برای بدست آوردنش کار کنید، این بهترین شانس شماست. بهترین حالت این است که کسی از شما انتظاری ندارد و بهتر است که بدون هیچ انتظاری شما روز به روز بهترین می شوید. موفق ترین باشید
هانیه رجبی
شنبه 9 خرداد 1394 11:34 ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
من سوم ریاضی مدرسه نمونه دولتی شهید بهشتی هستم
تمام دروس عمومی و تخصصی رو در آموزشگاهی که بش اطمینان دارم ثبت نام کردم و کلاس ها از تیر شروع میشه
سوالی که اینجا ذهنم من رو درگیر کرده اینه که در طی سال تحصیلی آیا میتونم تا ساعت 3در مدرسه باشم و تا 8 شب هم آموزشگاه؟ایا این شیوه خوبیه یا چاره ای نیست؟
راه دیگه ای هم ک به ذهنم رسید اینه که برم یه مدرسه معمولی که سه روز در هفته تا12ونیم کلاس داره..اما میشه ریسک کرد و معلمای خوب مدرسه نمونه رو از دست داد؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. روش شما کاملا اشتباه است. شما از همین الان آن قدر سر خود را شلوغ کرده اید که فرصتی برای مطالعه ی شخصی و درک کردن مطالب و مرور آن ها و تست های اضافه ندارید. این روش محکوم به شکست است و این نوع برنامه ریزی کاملا غیر قابل اجراست. اینکه کسی از 7 صبح تا 8 شب در مدرسه و آموزشگاه باشد غیر قابل تکرار برای مدت طولانی کنکور است. تابستان را هم که فرصت مطالعه ی شخصی برای پیشی گرفتن از رقباست را کاملا با کلاس ها پر و پیمان کرده اید. نگرش شما نسبت به کنکور استباه است. کمی منطقی باشید و سپس عاقلانه و کاملا واقع بینانه تصمیم بگیرید. موفق ترین باشید
رویا
سه شنبه 18 فروردین 1394 12:21 ب.ظ
الان 1 ماه و نیمه که شروع کردم.به نظرتون بهتره خودمو امسال محک بزنم یا اینکه برنامه ی سال اینده رو از الان شروع کنم؟
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. شما باید با تمام توان و انرژی بخوانید. سعی کنید با توجه به رقبایتان از همین حالا جدی بخوانید. موفق ترین باشید
رویا
سه شنبه 18 فروردین 1394 09:02 ق.ظ
سلام آقای جدیدی
من شاید شرایطم با همه ی دوستان متفاوت باشه.دیپلم و پیشه هنر دارم ولی کنکور تجربی ثبتنام کردم هدفم کنکوره95 هست.میدونم که توانایی موفقیتو دارم اما راستش 1 کم گیج شدم من سوابق تحصیلی ندارم این خوبه یا بد؟و اینکه با درس ریاضی و فیزیک مشکل دارم شدن بزرگترین معضل برام.به نظرتون چیکار کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ رضا جدیدی :
سلام. وقت بخیر و نیکی. نداشتن سوابق تحصیلی یعنی اینکه همه چز شما کنکور است، لذا این خوب است و درصدهای شما در کنکور تعیین کننده است و این بی نظیر است. در مورد دو درس ریاضی و فیزیک باید بدانید کلاس کنکور برای شما دردی را دوا نمی کند حتما حتما بایستی آموزش مفهومی ببینید. لذا می توانید از معلمانی استفاده کنید که درس را به شما آموزش دهند. موفق ترین باشید
TARA
دوشنبه 13 آبان 1392 01:09 ب.ظ
من بخاطر این یک ماه و اندی که از دست دادم خیلی افسردم همش میگم دیگه نمیتونم جبران کنم دانش آموز متوسطی هستم اما درخودم میبینم که رتبه بشم چون هوش خوبی دارم. بنظرتون خیلی بدشده که این 1ماه و اندیو از دست دادم؟!!!!!!!
پاسخ رضا جدیدی :
از دست دادن فرصت برای هر آدمی دلهره آوره.منم اگه فرصتی رو از دست بدم،غمگین میشم.اما موضوع مهتر اینه که اگه بخواهیم فقط حسرت بخوریم،حال و آینده رو هم از دست می دیم.به این غصه خوردنت افتخار کن،چون تو بسیار وظیفه شناس و مسولیت پذیر هستی.آدم بی خیال برای گذشت زمان حسرت نمی خوره خوش به حالت که اینقدر مسولیت پذیری.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.